Bahar Özbal tarafından yazılmıştır.

Nano Fat Greft (Nano Yağ Transferi)
Memnuniyet Bu tedavi hakkında hasta yorumu bulunmamaktadır.
Ortalama Fiyat 10000
Tedavi Genel ya da lokal anestezi

Nano Fat Greft (Nano Yağ Transferi) Nedir?

Nanofat Greft, Türkçe karşılığıyla “Nano Yağ Enjeksiyonu” yöntemi; vücudun yağ dokusu zengin bir bölgesinden mikroenjeksiyon yöntemiyle alınan yağ dokusunun, transfer edilecek bölgeye uygun hale getirilmesi için işlemden geçirildiği spesifik bir yağ transfer tekniğidir.
 
İşlem sonrası elde edilen yağ, kök hücreden zengin yağ dokusudur.
 
Nano Fat Grefti ile elde edilen kök hücreden zengin yağ dokusu bileşenleri, yara iyileşmesini ve doku yenilenmesini sağlayan içeriktedir. Dolgu amaçlı kullanılmaz. 
 
Nano yağ enjeksiyonu, cilt gençleştirme, lazer sonrası iyileşme, ince çizgi görünümün azaltılmasını sağlayan, özelikle yüz, meme ve kalça bölgesinde etkili sonuçlar alınan bir uygulamadır.
 
Liposuction ile toplanan yağ dokusu dolgusuna oranla nano fat grefti ile toplanan yağ dokusu arasındaki en temel fark, transfer edilecek yağın inceltilmesi, rafine hale getirilmesi amacıyla steril koşullar altında santrifüj işlemine tabi tutularak emülsiyon işleminden geçirilerek hazırlanmasıdır. 
 
Bu işlem ile, alınan yağ dokusu mekanik olarak hücrelere ayrıştırılır ve böylece kök hücre yönünden zengin nano yağ hücreleri elde edilir. İşlem görmemiş yağ, topaklıdır.
 
Ancak kontrollü bir filtreleme işleminden sonra mili, mikro ve nano boyutlu partiküllere dönüşür.
Elde edilen yağ, dolgu amaçlı değildir, onarıcı yani tedavi etmek amaçlıdır. Sonuçlar yağ transferine oranla hem daha uzun süre kalıcı hem de daha doğal görünümdedir.
 
Nanofat uygulaması her türlü yüz operasyonu, cilt soyma uygulamaları, cihazlı cilt gençleştirme uygulamaları, dolgu ve botoks uygulamaları ile birlikte kombine edilebilir.
 

Nanofat Greft (Nano Yağ Enjeksiyonu) fiyatları, klinik, hastane, doktor, transfer adedi ve işlem içeriği gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Nanofat Greft (Nano Yağ Enjeksiyonu) fiyatları kişinin istek ve şikayetleri gözetilerek kişiye özeldir.
 
Nanofat Greft (Nano Yağ Enjeksiyonu) ortalama 6.500 TL ile 18.000 TL fiyat aralığında uygulanır.
Nano yağ enjeksiyonu Nanofat uygulaması hem lokal anestezi hem de genel anestezi altında, hastane ortamında yapılır.

Uygulamanın temel prensibi, kişinin yağ hücresi bakımından zengin bir bölgesinden, özel kanüller aracılığıyla toplanan yağ dokusunun kök hücre yönünden zengin hale getirilerek uygulamanın yapılacağı bölgeye enjekte edilmesine dayanır.

Alt karın, göbek çevresi, uyluk içi ve diz içlerindeki yağlar kök hücre miktarı daha yoğun alanlardır.
Nano fat greft uygulamasında; 20-30 cc kadar yağ dokusu alınır. Alınan yağ dokusu mekanik olarak hücrelere ayrıştırılır ardından kök hücreden zengin nano yağ hücreleri elde etmek için filtre edilir yani süzülür. Yağ hücresi toplama ağrısız ve kolay bir işlemdir.

Özel filtrelerle 0,7 mm kanüllerden geçebilecek kadar inceltilen, içeriğinde bol miktarda sitokin (*) bulunan yağ dokusu, iyileştirilmek istenilen bölgede deri altı dermisin tabakasının hemen altına enjekte edilerek işlem tamamlanır.

(*)Sitokin: Büyüme faktörünü açığa çıkaran maddedir. Bu madde, uygulama yapılan bölgede iyileşme hücrelerinin aktive olmasını ve hasarlı dokunun tedavi edilmesini sağlar.
Nano yağ enjeksiyonu tedavisi, yaşlanma belirtileri başlamış her sağlıklı birey için uygulanabilir. 
  
Sigara kullanımı kandaki oksijen oranını azalttığı için nano yağ enjeksiyonunun başarı ve kalıcılık oranını etkileyebilir. Bu nedenle kişilerin nanofat greft yaptıracak kişilerin sigara kullanmaması önemlidir.

Nano yağ enjeksiyonu tedavisi, hacim sağlamak, önceden yağ alınan bölgelerdeki kusurları düzeltmek ve cilt kalitesi azalmış bölgelerdeki cilt kalitesini yükseltmek amacıyla yapılır.

 • Göz ve burun çevresi ince çizgilere sahip kişiler,

 • Alın ve dudak çevresinde kırışıklıkları olan kişiler,

 • Göz çevresinde koyu halkalar, göz altı morluğuna sahip kişiler,

 • Boyun ve dekolte bölgesinde ince kırışıklıkları olan kişiler,

 • Meme ve popo şekillendirilmesine ihtiyaç duyan kişiler,

 • Liposuction ya da yaralanma gibi nedenlere bağlı deri altı ya da üzerinde çökük alanlar oluşmuş kişiler,

 • Akne çukurları olan kişiler nano yağ enjeksiyonu için ideal adaylardır.
Nano Yağ Enjeksiyonu; lekeli, kırışık, incelmiş, kalitesi azalmış ve hasarlı görünen her bölgeye uygulanabilir.

Nano yağ; adipoz (yağ dokusu) kaynaklı kök hücre yönünden zengin bir yağdır ve asıl görevi doku rejenerasyonu ve onarımıdır. Cilt kalitesinin artırılması/iyileştirilmesi istenen yüz, boyun, gözaltı, dekolte, el başta olmak üzere tüm vücutta kullanılabilir.

Aşağıda madde madde nano yağ enjeksiyonu uygulanabilen alanlar listelenmiştir;

 • Yüz genelindeki çökük alanların dolgunlaştırılması,

 • Ağız çevresi ve yüzdeki ince kırışıklıkların tedavisinde

 • Gözyaşı olukları denilen ince çizgilerin tedavisinde,

 • Gözaltı morluklarının tedavisinde,

 • Dekolte ince kırışıklıklarının tedavisinde,

 • Boyun ince kırışıklıkların tedavisinde,

 • Liposuction kaynaklı çökük deri görüntüsünün düzeltilmesinde,

 • Yara kaynaklı cilt deformitelerinin düzeltilmesinde,

 • Ellerdeki yaşlanmaya bağlı dirilik kaybının giderilmesinde,

 • Popo ve memelere daha dolgun, dik ve diri görünüm kazandırmak amacıyla nano yağ enjeksiyonu tedavisi uygulanabilir.

Nanofat Greft (Nano Yağ Enjeksiyonu) sonrası uygulamanın etkileri 1-3 ay aralığında görülmeye başlar, 6 ay içinde deri kalitesi gözle görülür şekilde iyileşir. Kalıcılık süresi 3 yıldır.

Nanofat Greft (Nano Yağ Enjeksiyonu) sonrası kişi aynı gün evine gidebilir. Uygulama sonrası evde istirahat süresi 2-3 gün olarak planlanır.

Nanofat Greft (Nano Yağ Enjeksiyonu) sonrası ilk hafta içinde uygulamanın yapıldığı bölgede hafif ödem veya şişlik gözlemlenebilir. Bu beklenen bir komplikasyondur genellikle bir kaç gün içinde kendiliğinden geçer.

Nanofat Greft (Nano Yağ Enjeksiyonu) sonrası transfer edilen yağların %70 ila % 80’i vücutta yaşar, geri kalanı erir. Bu nedenle nihai görünüm için 3 aylık bir bekleme süresi idealdir.

Yayınlanma tarihi: 07/05/2019

-

Son Güncellenme: 27/06/2022

Misyonumuz, modern güzelliğe yapılan her yatırımın buna değer olduğu bir dünya yaratmaktır.

Başa Dön