Hülya Alkan
İçerik Koordinatörü

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü’nden mezun oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sinema Televizyon Bölümü’nde “90 Sonrası Türk Sinemasında İstanbul Sunumu” teziyle yüzsek lisansını tamamladı. Medyanova (istanbulrestaurants), Doğan Online (e-kolay), Milliyet (Blog) gibi Internet sitelerinde içerik koordinatörlüğü yaptı.
 
 4 yıl boyunca Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü'nde İstanbul Bilgi Üniversitesi akademik kadrosunda yer aldı. Bu süreçte çeşitli kültür-sanat projelerini yürüttü ve Milliyet PembeNar’da "Kültür-Fizik" isimli köşesinde kültür-sanat etkinlikleri üzerine yazılar, kitap ve film değerlendirmeleri yazdı.
 
 Microsoft’ta, 2 yıl boyunca Windows 8 içerisinde yer alan web uygulamalarının (haber-spor-finans-seyahat) lansman sürecinde yer alıp, içerik koordinatörlüğünü üstlendi.
 
 Bir dönem Kabuğunu Kıran İnci, Ay Düşerken ve Wright Kardeşler kitaplarının editörlüğünü de yapan Hülya Alkan şu anda yeniben.com sitesinin içerik koordinatörlüğünü yürütmektedir.

Yazıları

Tüm Yazıları Göster


Emel Gerdaneri
İçerik Uzmanı

Bilkent Üniversitesi Uygulamalı Yabancı Diller Muhasebe Bilgi Sistemleri bölümünde okudu. Kimya, tekstil ve danışmanlık sektörlerinde çalıştıktan sonra çocukluğundan beri ilgi duyduğu yazı ve reklam dünyasına geçiş yaptı. Dünyanın dijitale doğru evrilmesiyle online içerikler üretmeye başladı. Diksiyon ve etkili iletişim, yaratıcı yazarlık, reklam metin yazarlığı, dijital medya gibi farklı kurs ve programlarda eğitimler aldı.
 
2008 senesinden beri, farklı kurumsal firmaların web sitesi içerikleri, kurumsal blog yönetimleri, sosyal medya içerikleri, dergi, basın bültenleri, proje geliştirme konularında hizmet ve danışmanlık veriyor.
 
Estetik cerrahi, medikal uygulamalar, saç ekimi, kozmetik konularında Türkiye’nin önde gelen firmalarına içerikler hazırladı, kurumsal iletişim konularında projeler gerçekleştirdi.
 
Gölge yazarlık tecrübesi de olan Emel Gerdaneri’nin ulusal ve uluslararası pek çok mecrada kaleme aldığı yazılar, köşe yazıları ve kitaplar yayımlandı.
 
Emel, yeniben.com’a danışmanlık, blog, tedavi yazıları ve sektörel tecrübesiyle içerik uzmanı olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Yazıları

Tüm Yazıları Göster


Gülben Şaş
Konuk Yazar


 Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü'nde eğitim aldı. 2010 yılında mezun oldu ve yazma tutkusunun temelini oluşturan yaratıcı düşünceyi kullanabilmek için pazarlamanın farklı alanlarında kariyerine başladı.
 
Elmaelma.com'da genel yayın yönetmenliği ve ajans tecrübelerinin ardından FOX International Channels'ta dijital medya uzmanı olarak görev aldı. Türk Hava Yolları'nın sosyal medya hesaplarını yönettikten sonra startup dünyasıyla tanışarak BlaBlaCar ekibine katıldı.
 
Bir başka global startup olan Careem'de pazarlama müdürü olarak çalıştı ve yaklaşık iki senedir profesyonel hayatına serbest zamanlı yazar ve dijital iletişim stratejisti olarak devam ediyor. 

Yazıları

Bahar Özbal
Konuk Yazar

Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi - Sinema ve Televizyon bölümünde okudu. Mutfak Rehberi, House Beautiful, Casa Blanca ve Çay, Kahve, İçecek dergilerinde önce editör sonra yazı işleri müdürü olarak çalıştı. Birçok dergi için (HomeArt, Voyager, Acıbadem Kurumsal Yayınları… gibi) makaleler yazdı, still life çekimler yaptı. Sektörel kitaplar hazırladı: “Komili ile Zeytinyağlı Tarifler”; “Sharp ile Mikrodalga Lezzetleri”, “Becel ile Gurme Tatlar, Dip Soslar”, “Voyagerdan Çocukla Tatil Rotaları” gibi... 

Okul dönemi de dahil olmak üzere pek çok televizyon programında yönetmen yardımcılığı ve editörlük yaptı.  
Güral Porselen ve Fresenius Medical Care firmalarında Kurumsal İletişim Müdürü olarak çalıştı. Pek çok firma ve kurumun kurumsallaşma süreci çalışmaları için danışmanlık hizmeti verdi. Kurumsal ve pazarlama iletişimi konularında uzmanlaştıktan sonra yeni dönem pazarlama stratejilerini araştırmaya başladı.

Article Marketing adı verilen ve Türkiye için çok yeni bir kavram olan pazarlama aracının ilk uygulayıcısı olan “obilir.com”un kurucu ortağı, editör ve kurumsal iletişim sorumlusu olarak görev yaptı. Halen Yeniben.com Tedavi Yazıları ve Yeniben Blog Yazıları başta olmak üzere, birçok dijital yayın ve web sitesi için SEO altyapısı ile oluşturulmuş makaleler hazırlıyor.  

Yazıları

Tüm Yazıları Göster


Selin Sezgin
Konuk Yazar

Ege Üniversitesi, İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden 2018 yılında mezun oldu. Öğrenciyken pek çok projede yer aldı ve bunlardan biri ile Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’nı kazandı. Reklamcılık bölümünde yandal yaparken metin yazarlığı ile tanıştı.
 
 İlk iş tecrübesi olan dugun.com sitesinde içerik editörlüğü yapmaya başladı. Edindiği deneyim sayesinde metin yazarı gözüyle internet mecralarını tanıdı ve SEO süreçlerini öğrendi. Şimdilerde yeniben.com için içerik üretiyor.

Yazıları

Tüm Yazıları Göster


Derya Kılınç
Konuk Yazar

Kırıkkale Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okudu. İlkokulda kompozisyonlarla başlayan yazma tutkusunu hiç ara vermeden devam ettirdi. Mezun olduktan sonra Halkla İlişkiler alanında çalışmaya başladı. Ardından haber editörlüğü yaptı. Bu dönemde moda ve güzellik alanında yazılar yazdığı bir blog sayfası açtı. Blog sayfası aracılığıyla çok sayıda giyim markası için yazılar yazdı. Ardından Türkiye’nin en çok tercih edilen grup alışveriş sitesi Grupanya'da metin yazarlığı yapmaya başladı.

Şimdilerde freelance olarak ajanslar, markalar ve perakendeciler için makale yazımı, SEO içerik, blog yazısı, metin yazarlığı, Local SEO, basın bülteni ve ürün açıklaması hazırlıyor. Bir yandan da moda editörlüğü ve senaryo yazarlığı eğitimleri almaya devam ediyor.

Yazıları

Tüm Yazıları Göster


Yazarlar