Hastane Tipi
Şehir
Hülya Alkan İçerik Koordinatörü
Hülya Alkan


İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü’nden mezun oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sinema Televizyon Bölümü’nde “90 Sonrası Türk Sinemasında İstanbul Sunumu” teziyle yüzsek lisansını tamamladı. Medyanova (istanbulrestaurants), Doğan Online (e-kolay), Milliyet (Blog) gibi Internet sitelerinde kültür-sanat, haber ve içerik editörlüğü yaptı.

4 yıl boyunca Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü'nde İstanbul Bilgi Üniversitesi akademik kadrodunda yer aldı. Bu süreçte çeşitli kültür-sanat projelerini yürüttü ve Milliyet PembeNar’da "Kültür -Fizik" isimli köşesinde kültür sanat etkinlikleri üzerine yazılar, kitap ve film değerlendirmeleri yazdı.

Microsoft’ta, 2 yıl boyunca Windows 8 içerisinde yer alan web uygulamalarının (haber-spor-finans-seyahat) lansman sürecinde yer alıp içerik koordinatörlüğünü üstlendi.

Bir dönem Kabuğunu Kıran İnci, Ay Düşerken ve Wright Kardeşler kitaplarının editörlüğünü de yapan Hülya Alkan şu anda Yeniben.com sitesinin içerik koordinatörlüğünü yürütmektedir.

Yazıları
Bahar Özbal Yazar
Bahar Özbal

Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi - Sinema ve Televizyon bölümünde okudu. Mutfak Rehberi, House Beautiful, Casa Blanca ve Çay, Kahve, İçecek dergilerinde önce editör sonra yazı işleri müdürü olarak çalıştı. Birçok dergi için (HomeArt, Voyager, Acıbadem Kurumsal Yayınları… gibi) makaleler yazdı, still life çekimler yaptı. Sektörel kitaplar hazırladı: “Komili ile Zeytinyağlı Tarifler”; “Sharp ile Mikrodalga Lezzetleri”, “Becel ile Gurme Tatlar, Dip Soslar”, “Voyagerdan Çocukla Tatil Rotaları” gibi... 

Okul dönemi de dahil olmak üzere pek çok televizyon programında yönetmen yardımcılığı ve editörlük yaptı.  

Güral Porselen ve Fresenius Medical Care firmalarında Kurumsal İletişim Müdürü olarak çalıştı. Pek çok firma ve kurumun kurumsallaşma süreci çalışmaları için danışmanlık hizmeti verdi. Kurumsal ve pazarlama iletişimi konularında uzmanlaştıktan sonra yeni dönem pazarlama stratejilerini araştırmaya başladı.

Article Marketing adı verilen ve Türkiye için çok yeni bir kavram olan pazarlama aracının ilk uygulayıcısı olan “obilir.com”un kurucu ortağı, editör ve kurumsal iletişim sorumlusu olarak görev yaptı. Halen Yeniben.com Tedavi Yazıları ve Yeniben Blog Yazıları başta olmak üzere, birçok dijital yayın ve web sitesi için SEO altyapısı ile oluşturulmuş makaleler hazırlıyor.  

Yazıları
Ece Yalçın Yazar
Ece Yalçın

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunu. 2006 yılından beri inşaat sektöründe satış ve pazarlama alanında çalışmakta ve hem A+ hem de B sınıfı konutlar üzerine çeşitli reklam içerikleri üretmekte.

Web sitesi oluşturup yönetmekle birlikte, kurumsal sosyal medya hesapları için üç farklı dilde içerik hazırlıyor. 2019 Kasım’ından beri Yeniben.com için tedavi ve blog yazıları yazıyor.

Gülben Şaş Yazar
Gülben Şaş


Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü'nde eğitim aldı. 2010 yılında mezun oldu ve yazma tutkusunun temelini oluşturan yaratıcı düşünceyi kullanabilmek için pazarlamanın farklı alanlarında kariyerine başladı.

Elmaelma.com'da genel yayın yönetmenliği ve ajans tecrübelerinin ardından FOX International Channels'ta dijital medya uzmanı olarak görev aldı. Türk Hava Yolları'nın sosyal medya hesaplarını yönettikten sonra startup dünyasıyla tanışarak BlaBlaCar ekibine katıldı.

Bir başka global startup olan Careem'de pazarlama müdürü olarak çalıştı ve yaklaşık iki senedir profesyonel hayatına serbest zamanlı yazar ve dijital iletişim stratejisti olarak devam ediyor.