Pazarlama (E-bülten Ticari Elektronik İleti) Açık Rıza Metni

Yeniben Elektronik Hizmetler ve Ticaret Anonim Şirketi olarak;

  • Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik madde 7 ve 8 gereğince ticari elektronik ileti gönderebilmek için sizlerin onayını almakla yükümlüyüz.

  • Ayrıca, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 5. maddesi ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun başta 08/07/2019 tarihli 2019/04 sayılı, 31/05/2019 tarihli 2019/159 sayılı, 31/05/2019 tarihli 2019/162 sayılı kararları olmak üzere sizlere açık rızanız olmaksızın ticari elektronik ileti gönderebilmemiz mümkün olmamaktadır.

Sizlere profil ayarlarınız üzerinden haber ve duyurulardan haberdar olmak istemeniz halinde e-bülten göndermemiz, ticari elektronik ileti kapsamında olduğundan yukarıda yazılı yükümlülüklerimizi e-bülten gönderimi için de yerine getirmemiz gerekmektedir.

Bu nedenlerle paylaşmış olduğunuz e-posta adresi bilgilerinizin sizlere ticari elektronik ileti göndermek için kullanılıp kullanılamayacağı konusunda sizden açık rızanızı talep etmekteyiz.

Önemle belirtmek isteriz ki; ticari elektronik ileti gönderimi hiçbir surette sizin açık rızanız olmadan yapılmayacaktır. Bu konudaki karar tamamen sizin takdirinizde olup bizler bu konuda size bir zorlamada bulunmamaktayız.

Vereceğiniz açık rıza kararınızı, öncesinde yer alan Üyelik Aydınlatma Metni doğrultusunda almanızı hatırlatır, seçiminizin bizlerle olan ilişkinize dair herhangi bir olumsuzluğa yol açmayacağını bilmenizi isteriz. Böyle bir olumsuzluk hissettiğiniz anda [email protected] adresinden bizlere bilgi verebilirsiniz.

Bu işaret kutucuğunu onaylamanız, iletişim verilerinizin sizlere ticari elektronik ileti gönderilmesi amacıyla işleneceği anlamına gelecektir. Kutucuğun işaretlenmemesi halinde açık rızanız olmadığı kabul edilecek ve iletişim verileriniz ticari elektronik ileti gönderilmesi amacıyla işlenmeyecek, dolayısıyla tarafınıza e-bülten iletilemeyecektir.

Başa Dön