Dr. Sevgi Ekiyor 2021 Estetik Trendlerini Açıklıyor

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Dr. Sevgi Ekiyor tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.


Dr. Sevgi Ekiyor 2021 Estetik Trendlerini Açıklıyor

2020'nin estetik ve kozmetik endüstrisi için afiş bir yıl olacağı tahmin ediliyordu. COVID-19 salgını yönünü etkilemiş olsa da yine de kayda değer gelişmeler elde edildi. Özellikle medikal estetik tedavileri estetik cerrahiye nazaran daha çok talep edildi ve öngörülerimize göre yeni yılda da estetik trendleri yine aynı şekilde bu yönde devam edecek. 2021 estetik trendlerini ve bizleri nelerin beklediğini Dr. Sevgi Ekiyor’a sorduk:

Dr. Sevgi Ekiyor

Dr. Sevgi Ekiyor

“Minimal invaziv prosedürler olarak ifade ettiğimiz ameliyatsız medikal uygulamalar sadece 2021 için değil, bana göre geleceğin estetik tedavileri arasında olmaya emin adımlarla ilerliyor. Bunun nedeni, medikal kozmetik endüstrisinin ciddi anlamda geliştirdiği etkili ürünler, bireylerin daha hızlı bir şekilde cevap aldıkları, sosyal hayatlarını etkilemeyen tedavilerdir. Kısaca ameliyatsız ama estetik cerrahiye yakın sonuçların alındığı tedaviler eskisinden daha çok seviyor.

Yıllar geçtikçe medikal estetik, cilt bakımı tedavilerinin giderek daha kolay hale geldiğini görüyoruz. Hastalarım tek ve büyük bir değişikliği tercih etmek yerine daha küçük ama zamanla kişisel ihtiyaçlara göre devamı getirilen tedavilere daha sıcak bakıyorlar. Dediğim gibi bu sadece işlem sonrası toparlanma sürecinin konforlu geçmesiyle sınırlı değil, aynı zamanda daha doğal sonuçlara da vesile oluyor. En iyi sonuçlar birçok küçük müdahalenin bir araya getirilmiş kombinasyonlarından elde ediliyor. Herhangi bir şeyin fazlası, özellikle estetik uygulamalarda sorunlar yaratır. İnsanlar artık verdikleri paraların karşılığında, radikal değişimlerden çok, gerçekten değecek bir uygulama ve konfor arıyorlar. Cerrahi yüz germe yerine küçük ayarlamalar ve küçük değişikliklerle yaşlarının iyisi olma konusunda hem fikirler.

Bu doğrultuda Fransız askısı, botox, yüzün burun, dudak, çene hattı gibi pek çok yerinde kullanabildiğimiz medikal dolgular, cerrahi bişektomi yerine yanak inceltme yapabildiğimiz Agassi cihazi, cilde faydasını saymakla bitiremediğimiz fibroblast kök hücre enjeksiyonları 2021 senesinin trendleri arasında yer alacak.

Pandemi döneminde en sık başvurulan ozon terapi, C vitamini ve glutatyon tedavileri yine son hız talep edilecek gibi gözüküyor. Pandemi süreci inşallah yakın zamanda bitecek ama bu saydığım bağışıklığı destekleyici tedavilerden aldıkları geri dönüşün çok iyi olmasından dolayı, insanların düzenli aralıklarla bu tedavilere devam edeceklerini düşünüyorum.

Tüm bunlar, her kişiye ayrı ayrı, kendi benzersiz ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özel bir sonuç veriyor, üstelik konforu elden bırakmadan.”


Yayınlanma tarihi: 10/12/2020

-

Son Güncellenme: 03/03/2021

İlgili yazılar