İzmir'de En Popüler 10 Saç Ekimi Merkezi ve Saç Ekimi Fiyatları 2021

Saç Ekimi

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır.


İzmir'de En Popüler 10 Saç Ekimi Merkezi ve Saç Ekimi Fiyatları 2021

İzmir'de saç ekimi yaptırmadan önce bu yazımızı mutlaka okumanızı öneririz. 


SAÇ EKİMİ YAPTIRANLAR (233)
SAÇ EKİMİ DOKTORLARI (443)
SAÇ EKİMİ VİDEOLARI (8) 
SAÇ EKİMİ DOKTOR SORU&CEVAPLARI (102) 


İzmir'de saç ekimi merkezlerini, kullanılan teknikleri ve en güncel saç ekimi fiyatlarını bu yazımızda bulabilirsiniz. 

 1. İzmir'de Saç Ekimi Fiyatları 
 2. İzmir'de Saç Ekimi Merkezleri ve Saç Ekimi Uygulayan Klinikler

1. İzmir'de Saç Ekimi Fiyatları 

Öncelikli olarak İzmir saç ekimi fiyatları kişinin saç ekimi ameliyatı ile kaç adet greft transferi yapılacağı, transfer yapılacak bölgenin genişliği gibi kişisel muayene sonucuna bağlı olarak kişiye özel ücretlendirilir. 

Kişisel fiyatlandırmaya ek bu alandaki en büyük pay, özel klinik-hastane, saç ekimi yapacak doktor unvanı ve klinik-hastanenin lokasyonu yani bulunduğu ilçeye aittir. İzmir’de saç ekimi yapan klinik ve saç ekimi merkezlerinin büyük çoğunluğu Alsancak bölgesinde toplanır. Bu durum fiyatlandırmaya etki eder.

İzmir saç ekimi fiyatları pek çok kritere bağlı olarak geniş ücretlendirme yelpazesi aralığında yapılır. 2021'de İzmir’de saç ekimi ortalama 5.000 TL ile 20.000 TL fiyat aralığında gerçekleştirilir.Ayrıca tekniğe göre de fiyatlar değişkenlik gösterir. İzmir'de 2021'de FUT saç ekimi İzmir fiyatları 5.000 TL- 10.000 TL aralığında yapılır. Eski bir teknik olduğu için FUT tekniği ile saç ekimi İzmir’de çok fazla tercih edilmemektedir. Fue saç ekimi İzmir’de en çok tercih edilen tekniklerden biridir. Fiyatları 2021 itibariyle 7.000 TL- 20.000 TL aralığında gerçekleştirilir.

DHI saç ekimi İzmir fiyatları ise 2021'de 7.000 TL - 17.000 TL aralığındadır. Bu teknik İzmir’de sınırlı sayıda saç ekimi merkezinde uygulanmaktadır. 

2. İzmir'de Saç Ekimi Merkezleri ve Saç Ekimi Uygulayan Klinikler

 •     Dr. Sibel Ulusan / Medicalhair
 •     Özel Medisistem Polikliniği
 •     Özel Gazi Hastanesi
 •     Özel Likya Saç Ekimi Merkezi
 •     Natural Saç Ekim Merkezi
 •     Rota Saç Ekim Merkezi
 •     Clinic Hair Saç Ekim Merkezi
 •     Deniz Saç Ekimi 
 •     Shora Saç Ekim Merkezi
 •      Medical Park Saç Ekim Merkezi


1. Dr. Sibel Ulusan / Medicalhair

Dr. Sibel Ulusan

Dr. Sibel Ulusan'a ait olan MedicalHair, saç ekimi uygulamaları alanında İzmir'de hizmet veren kliniklerdendir. Kişiye özel saç ekimi planı için saç dökülmesi yaşayan kişinin saçları ileri teknoloji ekipmanlar ile öncelikli olarak analiz edilir. Saçların anatomik yapısı, saç dökülme patternleri ve kan tahlilleri yapılarak kişinin detaylı hikayesine ulaşılır. 

Dr. Sibel Ulusan whatsapp butonu


Doktor ve ekibi kişiye özel çeşitli ilaçlar, PRP paketi, lazer tedavisi, losyon takviyeli bir plan hazırlar ve hastanın sürecini yakından takip eder. 

İyileşme sürecinde doktorun takibinin ne denli önemli olduğunu belirten ve bu konuda kliniğinden ve doktorundan çok memnun olduğunu Yeniben'e anlatan hastamızın hasta yorumunu sizler için paylaşıyoruz:

"Saç ekimi sonrası takıntılarımdan kurtuldum"


Saç ekimi öncesi sonrası


2. Özel MediSistem Polikliniği

Medisistem

Özel MediSistem Polikliniği'nin temel prensibi; gelen hastalara öncelikli olarak araştırma yaparak yaklaşması yani saç kaybı nedenini bulmasıdır. Daha sonra nedenine göre kişiye uygun bir tedavi gerçekleştirmektedir. Eğer gerekliyse, FUE tekniği ile saç ekimi tedavisi gerçekleştirilmektedir. 


3. Özel Gazi Hastanesi

Özel Gazi Hastanesi İzmir Konak’ta bulunan FUE yöntemi ile saç ekimi yapan merkezlerden. "Özel Gazi Hastanesi Saç Ekimi Merkezi” adı altında kurulan Özel Gazi Hastanesi'ne bağlı merkez 2010 yılından bu yana hizmettedir. %70 civarı hasta memnuniyet oranıyla merkez, hem yurt içi hem de yurt dışından gelen hastalara hizmet veriyor.

Özel Gazi Hastanesi'nde saç ekimi fiyatları kişisel muayenenin sonunda kişiye özel ücretlendiriliyor.


4. Özel Likya Saç Ekimi Merkezi

Saç ekimi İzmir tavsiyeleri arasında adı sıklıkla geçen Özel Likya Polikliniği İzmir Alsancak mevkinde konumlanıyor. Özel Likya Polikliniği İzmir’de Saç Ekimi yapan Özel Likya Polikliniği FUE yöntemini benimseyen kuruluşlardan. Likya Saç Ekimi Merkezi'nde 4000 greft saç ekimi için 2021'de ortalama fiyatlar 5.000 TL - 7.000 TL civarı ücretlendiriliyor.


5. Naturel Saç Ekim Merkezi 

Naturel Saç Ekim Merkezi'nde saç dökülmesi, saç bakımı, saç ekimi kellik onularında her türlü bilgilendirmeyi alabileceğiniz merkezde güzel, sağlıklı ve bakımlı saçlara kavuşmanız mümküm. WhatssApp aracılığı ile saçlarınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını paylaştığınızda uzman doktorlardan gerekli yanıtları kolayca alabiliyorsunuz.  

Naturel Saç Ekim Merkezi FUE tekniğinin yanı sıra DHI saç ekimi tekniği de uygulanabiliyor. Fotoğrafınızı paylaştığınızda uygun yöntem ve fiyat konusunda size destek verebiliyorlar. 

Saç ekimi ameliyatının “Plastik Cerrah ve Sağlık Ekipleri”nce anlaşmalı hastanelerde gerçekleştiren Naturel Saç Ekim Merkezi'nde FUE tekniği için 2021'de ortalama 5.000 TL-7.000 TL, DHI tekniği için de 7.000 TL’den başlayan fiyatlarla kişiye özel yapılan muayene sonucu belirleniyor.


6. Rota Saç Ekim Merkezi 

Rota Saç Ekim Merkezi, hem uluslararası hem de ulusal saç ekimi yapan merkezlerden İzmir dışında İstanbul ve Antalya’da da zincir kliniği bulunan Rotalife bilinen adıyla Rota Saç Ekim Merkezi hem FUT hem de FUE tekniği ile ekim yapabilen kurumlardan.

Merkezde çoğunlukla FUE tekniği ile saç ekimi tercih ediliyor. Bu da traşsız saç ekimi ameliyatı yapılabilmesi anlamına geliyor.


7. Clinic Hair Saç Ekim Merkezi

clinic hair saç ekim merkezi

Clinic Hair İzmir Bayraklı'da konumlanan saç ekimi merkezlerinden birisi. FUE yöntemi ile traşsız saç ekimi yapan merkezlerdendir. Saç ekimi konusunda en çok dikkat edilen şeylerin başında hijyen geldiği için hastane ortamında bu ameliyatın yapılması önemlidir. 

Clinic Hair'da fiyatlar ise 2021 itibariyle 9.000 TL ile 11.000 TL aralığında ücretlendiriliyor. 


8. Deniz Saç Ekimi

Deniz Saç Ekimi 2000’li yıllardan günümüze Deniz TIP Merkezi bünyesinde İzmir’de FUT ve FUE saç ekimi tekniği ile saç ekimi yapan merkezlerden.

İstanbul’da da şubesi bulunan Deniz Saç Ekimi, Karşıyaka’da konumlanıyor. Saç Ekimi İzmir yorumlarında memnuniyet oranı %60’lara varan klinik, tercih edilen isimlerden.


9. Shora Saç Ekim Merkezi

Hem yurt içi hem de yurt dışından gelen hastalara hizmet veren Shora Saç Ekimi Merkezi İzmir’dedir.  Fiyatları kişisel muayenenin sonunda kişiye özel ücretlendiriliyor. Shora Saç Ekimi Merkezi İzmir Hatay’da yer alır ve İzmir’de FUE yöntemi ile saç ekimi yapan adreslerdendir.


10. Medical Park Saç Ekim Merkezi 

Medical Park Saç Ekim Merkezi İzmir, FUE yöntemi ile hem kadın hem de erkek saç dökülmesi sorunu olan herkese hizmet veriyor. İzmir Karşıyaka’da saç ekimi yapan bir diğer adrestir. Medical Park Saç Ekim Merkezi de en yaygın uygulanan yöntemleri kullanır. FUE yönteminde saç kökleri başın arkasından alınarak ya da diğer bir yöntem olan FUE yöntemiyle bir doku şeridinden alınarak bu işlem uygulanır.


Yayınlanma tarihi: 06/06/2018

-

Son Güncellenme: 14/07/2021

Saç Ekimi ile ilgili yazılar