Göz altı ışık dolgusu yaptıranlar, yorumları, yan etkileri ve öncesi sonrası görüntüleri

Göz Altı Işık Dolgusu

Hülya Alkan tarafından yazılmıştır.

Yayınlanma tarihi: 09/06/2017

Son Güncellenme: 04/02/2021


Göz altı ışık dolgusu yaptırmadan önce, yaptıranların deneyimlerini, yorumlarını, bu süreçte yaşadıklarını öğrenmek isteyen okuyucularımız için göz altı ışık dolgusu yaptıran kullanıcılarımızın paylaşımlarını derledik: 

1. @kozmetikperisi, Op. Dr. Seyfi Akbay, İstanbul

"Göz altı ışık dolgusu deneyimim"

göz altı ışık dolgusu öncesi sonrası

"Ben yapılan işlemi çok beğendim ve sabah kalkıp aynaya baktığımda çökmüş gözaltlarımla karşılaşmıyorum ve daha dinlenmiş görünüyorum. Göz altı ışık dolgusu yaptıranların yorumlarının önemini bildiğimden sizinle deneyimimi paylaştım."

Tüm deneyimi görmek için tıklayınız


2. @chunlibeauty, Doç. Dr. Ahmet Hakan Erbil Ankara

"Göz altı ışık dolgusu TEOSYAL Redensity II"

 "Göz altımda esneklik kaybı ve çökmeler oluşmaya başlamıştı. Uzun zamandır göz altı sorunlarından muzdariptim. 4-5 ay araştırma yaptım. Redensity II göz altı Işık dolgusu çok araştırdım ve onu Türkiye’ye getiren firmadan doktor ismi aldım ve ona yaptırdım, sonuçtan çok memnunum."

Tüm deneyimi görmek için tıklayınız

“Ağrısız acısız bi işlem geçirdim görüşmek için gitmiştim ama doktor beyin konuşmasıyla hemen o an yaptırmak istedim sadece işlem bittikten sonra kartımdan ödeme yaparken bi aksaklık oldu kartımın çipi bozulmuş o sırada ödemeyi alan bayanın tavrı beni rahatsız etti ama sıkıntı çıkmadı sonra hemen bir şekilde halletim ama doktor beyi kesinlikle tavsiye ederim kendisi çok kibar çok aşırı bir fark gözlemledim diyemem kontrole gittiğimde tekrar bakacağız gerekirse tekrar uygulama yapabiliriz dedi bakalım ama yine de aynaya baktığımda daha iyi hissediyorum :)”

Tüm deneyimi görmek için tıklayınız

“Arkadaşımın tavsiyesiyle Evren Gökeşme’ye gittim. Aslında başta baya tereddürlüydüm çünkü arkadaşımın benim kadar morlukları yoktu. O yüzden de sonuç onunki kadar iyi olmaz diye erteliyordum. Bir gün öyle çok uğraştım ki kapatıcıyla canıma tak etti ve arkadaşımı arayıp haydi randevu al dedim. :))) Göz altı çok hassas bir bölge o yüzden gerçekten doğru doktoru bulduğum için çok şanslıyım. Bir sürü kötü örnek de görmek mümkün etrafta.  Bu arada ertelememin bir nedeni de acı hissiydi. Yok yani hakikaten abartılacak bir acı filan değil. Sonuca bence siz karar verin :)) Nasıl olmuş ama?”

Tüm deneyimi görmek için tıklayınız


Göz altı ışık dolgusu yaptırmak isteyenlerin merak ettikleri

  • Doğum sonrası süreçte bu uygulama yapılabilir mi? 

@kozmetikperisi blogunda da bahsettiği üzere göz altı ışık dolgusunu bu dönemde yaptıranlardan.  Doğum sonrası süreçte iseniz ve emzirmeyi bıraktıysanız göz altı ışık dolgusu için doğru bir zamandasınız. Bunu belirtiyoruz çünkü henüz dolgu maddesinin süte karışıp karışmadığı konusunda bir belirsiz var.

  • Göz altı ışık dolgusu acı veriyor mu?

Estetik operasyonlar konusunda da kullanıcılar tarafından olumlu bildirim alan Op. Dr. Seyfi Akbay’dan randevu alan @kozmetikperisi bu uygulamada acı hissetmediğini dile getiriyor. Doktor bu uygulamayı yapmadan önce hazırlık aşamasında yüzün yapılacak yerlerini belirliyorlar. Acı hissettirmemek için de uyuşturucu krem sürüyorlar. Krem 20 dakika kadar etkisini gösteriyor. Krem etkisini gösterince de uygulamaya başlanıyor. 

Hiç acı hissetmediğini ve şişlik olmadığını belirten hastamız 10 gün sonrası için de kontrol randevusu alarak klinikten ayrılıyor. 

Göz altı ışık dolgusu hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayın.

  • Göz altı ışık dolgusu doktor tavsiyesi  

Redensity II göz altı ışık dolgusu hakkında yazıları araştıran kullanıcımız @Chunlibeauty blogunda doktor arayışını ve nasıl araştırdığını anlatıyor. Seltek İlaç Pazarlama’nın bu ürünü Türkiye’ye getirdiğini öğrenince doktor ismini de onlardan alıyor. Doç. Dr. Hakan Erbil hakkında da araştırmaya devam ediyor ve göz altı ışık dolgusu yaptıranlardan olumlu bildirimler alıyor. Başka hastaların deneyimleri, yorumları ve sonuçlar bu aşamada hep belirleyici oluyor.

  • Bir kaç aşamalı bir uygulama mı?

Bazen doktorunuzun tavsiyesi üzerine birden fazla aşamada göz altı uygulaması gerçekleşebiliyor. Burada da 1 ay sonra tekrar gerekli gördüğü yerlere bir kez daha uyguluyor.

  • Göz altı ışık dolgusunun fiyatı ne kadar?

Göz altı ışık dolgusunun fiyatı doktora, yaptıracağınız şehre, kliniğin lokasyonuna göre değişiyor.  Ortalama 1250-4000 TL arasında diyebiliriz.


Göz Altı Işık Dolgusu ile ilgili yazılar