Ameliyatsız Burun Estetiği Fiyatları 2023

Burun Dolgusu
Burun Dolgusu tedavisinde öne çıkan merkezler
Tüm Doktorlar

Hülya Alkan tarafından yazılmıştır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Fiyatları 2023

Ameliyatsız burun estetiği, burun estetiğinden farklı olarak burun anatomisinde meydana gelmiş, kemik ve kıkırdak temelli olmayan bazı küçük kusurların düzeltilmesi amacıyla yapılır. Burun dolgusu, burun botoksu ve iple burun estetiği gibi tekniklerle uygulanır.

Ameliyatsız burun estetiği fiyatları, burun estetiği fiyatlarına göre oldukça düşüktür. 

Fiyatlar şehir, semt, ameliyatsız burun estetiği teknikleri, uygulamanın içeriğine göre farklılık gösterebilir. Türkiye genelinde ortalama 3.000TL ile 6.000 TL aralığında uygulanmaktadır. 

Ameliyatsız Burun Estetiği Uygulayan Doktorlar için Tıklayınız. 

Ameliyatsız burun estetiği ile ilgili diğer önemli başlıkları ve fiyatlarını etkileyen unsurları sizin için hazırladık:

1. Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?
2. Ameliyatsız Burun Estetiği Teknikleri Nelerdir?
3. Ameliyatsız Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar?
4. Ameliyatsız Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır? 
5. Ameliyatsız Burun Estetiği Güvenli Mi?
6.  Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı Mı?
7. Ameliyatsız Burun Estetiği Neden Tercih Edilir, Avantajları Nelerdir?
8. Ameliyatsız Burun Estetiği ile Ne Yapılamaz?
9. Ameliyatsız Burun Estetiği Yaptıranların Yorumları Nelerdir?
10. En İyi Ameliyatsız Burun Estetiği Doktorları Kimlerdir?
11. Hangi İllerde Ameliyatsız Burun Estetiği Yaptırabilirim?

 

1. Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?

ameliyatsız burun estetiğiAmeliyatsız burun estetiği burnunda hafif kemeri olan, hafif eğriliği olan kişiler için ameliyatsız olarak uygulanan yöntemlerdir. Ciddi burun eğriliği, kırık bir burnun onarılması veya daha rahat nefes almayı hedefleyen hastalar için uygun değildir.

2. Ameliyatsız Burun Estetiği Teknikleri Nelerdir?

ameliyatsız burun estetiği teknikleri

a.Burun Dolgusu

Ameliyatsız burun estetiği uygulamalarının en bilindik ve en yaygın olanıdır. 20-30 dakika içerisinde anestezik kremle düzeltilmek istenen alanlara geçici dolgu malzemelerinin uygulanmasıyla yapılır. İyileşme süresinin kısalığı açısından hastalar tarafından sıklıkla tercih edilir. 

Burun dolgusu fiyatları illere ve kullanılacak dolgu miktarına göre değişmekle birlikte ortalama olarak 3.000 TL ile 6.000 TL arasındadır. 

Op. Dr. Orhan Murat Özdemir burun dolgusu için kullanılacak dolgu miktarı ile ilgili olarak; “%90 hastada 1 ml dolgu burun dolgusu için yeterli miktardır.” diye belirtiyor. 

Yeniben araştırma verilerine göre, İstanbul’da burun dolgusu ile yapılacak uygulama ortalama 3.000TL ile 7.000TL aralığındadır.

Ankara burun dolgusu fiyatları İstanbul fiyatlarına oranla biraz daha düşük aralıkta gerçekleştirilir. Ortalama 2.500TL ile 5.000TL aralığındadır.

İzmir’de burun dolgusu ile ameliyatsız burun estetiği fiyatı ortalama 3.000TL ile 6.000TL aralığında yapılmaktadır.

Dr. Sevgi Ekiyor burun dolgusu whatsapp butonu


b.Burun Botoksu

Burun botoksu da burun dolgusu gibi sıkça uygulanmaktadır. Hatta zaman zaman da birlikte uygulanabilmektedir. Burun botoksu özellikle burun üzerindeki kırışıklıkların giderilmesi, burun ucunun düzeltilmesi ile burun kanatlarının gülerken dışa çekilmesine engel olmak için ve hafif bir burun ucu kaldırma için uygulanabilir. 

Dr. Şule Güçlü Şakrak burun dolgusu whatsapp butonuİstanbul’da botoks ile yapılan ameliyatsız burun estetiğinde Yeniben araştırma verilerine göre tek bir enjeksiyonun ortalama fiyatı 1.500TL ila 3.000TL aralığındadır.

Eğer 3 enjeksiyon botoks yapılacak ise her bir birim fiyat 3 ile çarpılarak ameliyatsız burun estetiği fiyatı hesaplanır.

Ankara burun botoksu fiyatları 1.500TL ila 2.500TL aralığındadır.

İzmir burun botoksu fiyatları geneline bakıldığında tek bir enjeksiyon fiyatı ortalama 2.000TL ile 3.000TL aralığındadır.
 

c. İple Burun Estetiği 

Ameliyatsız burun estetiğinde çok daha az tercih edilen bir yöntemdir. Sadece burun ucundaki sorunlarda ve deformasyonun çok minik olduğu durumlarda lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Hastanın muayene bulgularına göre iple burun ucu kaldırma tekniği tercih edilebilir. 

İple burun ucu kaldırma tekniği fiyatları ise yapılacak uygulamanın içeriğine ve uygulamanın yapıldığı ile göre değişkenlik göstermekle birlikte 2.000 TL ile 3.500 TL arasında değişmektedir. 

Dr. Gökçe Haspolat burun ucu kaldırma whatsapp butonu

3. Ameliyatsız Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Tekniklerine ve İllere Göre Ameliyatsız Burun Estetiği Fiyatları

Burun Dolgusu

Burun Botoksu

İple Burun Estetiği

İstanbul  

3.000TL - 5.000TL 

İstanbul  

1.500TL - 3.000TL 

İstanbul  

2.000TL - 3.000TL 

Ankara

2.500TL - 5.000TL

Ankara

1.500TL - 2.500TL

Ankara

1.750TL - 3.000TL

İzmir 

3.000TL - 6.000TL

İzmir 

2.000TL - 3.000TL

İzmir 

2.000TL - 3.000TL

 

4. Ameliyatsız Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

çökük burunAmeliyatsız burun estetiği işlemi hastanın ihtiyacına göre belirlenir. Bu uygulama, (radiks dediğimiz) burun tepe bölgesine , burun ucu bölgesine ya da burnun bitiş bölgesine uygulanabilen daha küçük çaplı düzeltmeleri kapsar. 

Peki ameliyatsız burun estetiği ile tam olarak neler düzeltilebilir?

1. Burun çizgileri

2. Burun çevresi

3. Burun ucu çökükleri

4. Kontur bozuklukları

5. Burun ucu düşüklüğü

6. Burun yüzey siluetinin düzeltilmesi

gibi sorunlar cerrahi müdahaleye gerek kalmaksızın düzeltilebilir.          


5. Ameliyatsız Burun Estetiği Güvenli Midir?

burun estetiği güvenli miAmeliyatsız burun estetiğin, ameliyatlı burun estetiğine göre riskleri daha azdır. İyileşme süresinin kısalığı ve daha az yan etki nedeniyle güvenli olan bu uygulama tercih edilmektedir. İşinin ehli doktorlar sayesinde acısız bir şekilde uygulanır 15-20 dakikada gerçekleşir. 

Kullanılan malzeme vücuda zararlı değildir ve doğal yollarla vücuttan atılabilir. Bu özelliği sayesinde güvenli bir uygulamadır. 


6. Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı Mıdır?

ameliyatsız burun estetiğiAmeliyatsız burun estetiği kalıcı bir uygulama olmadığı için tekrar tekrar uygulamak gerekir. Yapılan tekniğe ve uygulamanın içeriğine göre 1 ila 1.5 yıl kadar kalıcılığı vardır. 

Botoks uygulamasında kalıcılık süresi tüm diğer botoks uygulamaları gibi 4 ile 6 ay sonra tekrar edilmek üzere etkisini kaybetmektedir.

Dolgu uygulamasında ise kalıcılık süresi kullanılan dolgu malzemesinin türüne, miktarına ve kişinin biyolojik süreçlerine bağlı olarak 6 ile 18 ay aralığındadır.

Ayrıca ameliyatsız burun estetiğinde sonuç tekrarlama tedavileriyle bir miktar daha uzun süre kalması sağlanabilir. 
 

7. Ameliyatsız Burun Estetiği Neden Tercih Edilir, Avantajları Nelerdir?

burun botoksuAmeliyatsız burun estetiği daha az risk içerdiği, iyileşme süresinin kısalığı ve sonuçlarının kısa zamanda ortaya çıkması nedeniyle hastalar tarafından tercih edilir. 

Sonuçların kalıcı olmaması ise ameliyatsız burun estetiği avantajları arasında sayılabilir. memnun kalınmadığı takdirde bir kaç ay sonra burun eski haline dönebilir. 

Ameliyatsız burun estetiğinin en büyük avantajı daha az iyileşme süresidir. Cerrahi burun estetiğinde iyileşme süresi birkaç hafta sürerken hatta burnum tam olarak şeklini bulması bir kaç yı bulurken, ameliyatsız burun estetiğinde sonuç ay gün içerisinde görülebilmektedir. 

Ayrıca bazı revizyon durumlarında da burun dolgusu kullanılmaktadır. Hastanın cerrahi işlem için daha fazla vakti ya da isteği yoksa ve tekrar bir ameliyat tercih etmiyorsa sorun görülen noktalara burun dolgusu uygulanabilir. 

Son olarak da elbette ameliyatsız burun estetiği fiyat açısından da daha uygun olduğu için avantajlı bir işlemdir. 
 

8. Ameliyatsız Burun Estetiği İle Ne Yapılamaz?

burun dolgusu ve botoksuAmeliyatsız burun estetiğinde burun boyutu büyütülebilir ama büyük burunlarda boyut küçültme söz konusu olamaz. Sadece farklı bölgelere dolgu uygulaması yapılarak, bir göz yanılması sağlanıp, daha küçükmüş gibi gösterilebilir. 

Burun estetiği ameliyatı ile birlikte nefes alma sorunları da çözülürken ameliyatsız burun estetiği bu soruna çözüm olamaz.
 

9. Ameliyatsız Burun Estetiği Yaptıranların Yorumları Nelerdir?

Ameliyatsız burun estetiği konusunda hasta yorumlarına baktığımızda burnunun fiziksel yapısı bu uygulamaya uygun olan hastalarda olumlu yorumlar ve paylaşımlar görüyoruz. Yine Yeniben’de de ameliyatsız burun estetiği yaptıranların yorumlarında özellikle öncesi sonrası fotoğraflarını paylaşan hastaların paylaşımlarının ilgi çektiğini ve bu uygulama hakkında daha çok fikir verdiğini söylemek mümkün. 

Özellikle burun dolgusu yaptıranların yorumlarından bir kaçını sizler için aşağıda derledik:

  • Ameliyatsız burun estetiği ile de böyle bir sonuç mümkün

burun dolgusu öncesi sonrası"Çok kısa sürede bu sonuca ulaştı doktorum. Ameliyat korkusu olanlara ve kısa sürede sonuç isteyenlere öneriyorum... devamını oku"
 

  • Yeniben.com sayesinde doktorumla tanıştım çok teşekkürler :)

burun dolgusu önce sonra"Yeniben.com sayesinde tanıştım Yeniben'e teşekkürler. Ayrıca Recep hocama sonsuz teşekkürlerimi sunarım... devamını oku"


Ameliyatsız burun estetiği yaptıranların yorumları için tıklayınız
 

10. En İyi Ameliyatsız Burun Estetiği Doktorları Kimlerdir?

Ameliyatsız burun estetiğini plastik cerrahlar veya burun estetiği yapan KBB doktorları yapabildiği gibi Medikal Estetik alanında uzman doktorlar da gerçekleştirmektedirler. 

En iyi ameliyatsız burun estetiği doktorları araştırması yaparken, bu uygulamayı daha önce sık yapmış ve bu uygulama sonuçlarını sizinle paylaşmış doktorları tercih edebilirsiniz. 

Ayrıca bu uygulama için bir cerraha başvurduysanız cerrahi burun estetiği ve ameliyatsız burun estetiği konusunda yönlendirmeleri dikkate alabilirsiniz. 
 

11. Hangi İllerde Ameliyatsız Burun Estetiği Yaptırabilirim?

Ameliyatsız burun estetiği yaptırabileceğiniz iller olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli, Mersin, Diyarbakır, Samsun gibi illerde fazlasıyla plastik cerrah ve medikal estetik hekimi olduğu için rahatlıkla yaptırabilirsiniz. 

Özellikle ameliyatsız burun estetiği tekniklerinden burun dolgusu tercih edildiği için Türkiye’de il il burun dolgusu yapan doktorları aşağıdaki bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Burun dolgusu yapan doktorlar için tıklayınız.  

Podcast


Yayınlanma tarihi: 31/07/2017

-

Son Güncellenme: 20/09/2023

Başa Dön