Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Fotoğraflarda Bakmanız Gereken 6 Konu

Saç Ekimi

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Saç Ekim Merkezi Emphair Hair Transplant tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Fotoğraflarda Bakmanız Gereken 6 Konu

Saç ekimi öncesi ve sonrası fotoğrafları, saç ekimi yaptırmayı düşünenlerin ilk baktıkları materyaller oluyor ayrıca yapılan işin kalitesini değerlendirirken kullanabilecekleri en faydalı araçlardan biridir.

Saç ekimi öncesi sonrası fotoğrafları incelerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini Emphair Saç Ekim Merkezi anlattı:
Emphair whatsapp
“Sizin de dediğiniz gibi saç ekimi öncesi ve sonrası fotoğrafları, saç ekimi ameliyatı yaptırmak isteyenler için en önemli referans noktasıdır.

Saç ekimi ameliyatı, kişinin kendine olan özgüvenini estetik açıdan yeniden geri kazanmasını sağlayan en önemli estetik ameliyatlardan biridir.

Her aşaması ayrı önem taşıyan saç ekimi tedavisinde, öncesi sonrası fotoğraflar varılacak yol haritası üzerinde belirleyici özelliğe sahiptir.

Hangi saç ekimi tekniğinin kullanıldığından, kaç adet greft transferi yapıldığına; kaç aylık bir sürede ne kadar olumlu sonuç alındığından, başarılı ve başarısız sonuçlara kadar saç ekimi öncesi ve sonrası fotoğraf analiziyle anlayabiliriz.

Benzer Bir Saç Dökülmesinden Muzdarip Hastaları Bulabilirsiniz

Emphair hair transplant before afterHastalar ayrıca benzer saç dökülmesi sorunu yaşadığı hasta fotoğraflarını inceleyip, nasıl bir sonuca ulaşabileceğini görebilir.

Bazen saç ekimi klinikleri gerçekte olduğundan daha kaliteli bir saç ekimi görüntüsü vermek için yanıltıcı fotoğraflar koyabiliyor.

Bu fotoğraflar loş ışıkta ve düşük çözünürlükte ya da saç, saç ekiminin ayrıntılarını gizleyecek şekilde şekillendirilmiş oluyor.

Özetle öncesi ve sonrası fotoğrafları incelerken ne aradığınızı bilmek en önemli konudur.

Öncesinde ve Sonrasında İncelemeniz Gereken 6 Konu

emphair hair transplant result1. Saç çizgisi, gruplamalar yerine tekli foliküler üniteler nakledildiğinde daha doğal görünür.

Sonuç fotoğraflarında, saç çizgisini birden fazla greftin mi yoksa tek tek greftlerin mi oluşturduğunu görmek için saç çizgisine odaklanın.
Emphair hair result
2. Saç çizgisinde, doktorun doğru şekilde yapması gereken bir tasarım vardır. Bu tasarımda saç çizgisinden şakaklara doğal, pürüzsüz bir geçiş yaratılmalıdır.

Tekli greftlerin şakak bölgesine doğru yerleştirilmesi bu doğal görünümü sağlayabilir. Fotoğraflarda bu kısımlara dikkat edilmelidir.
Emphair hair transplant before after
3. Saç ekimi sonrası yüksek yoğunluk görünümünün elde edilebilmesi için orijinal saç yoğunluğunun en az %40'ının olması gerekmektedir.

Saç ekimi uzmanının, saçsız bölgelere saç greftlerini yerleştirme yeteneğini değerlendirmek için öncesi ve sonrası fotoğraflarda özellikle buna dikkat edin.

4. Saç ekimi yapıldığı belli olmasın diye titizlikle çalışılır ve bu durum için, uygun donör alan yönetimi çok önemlidir. Eğer donör bölgeden aşırı kök alımı yapılırsa, bu alanda istenmeyen bir görüntü oluşur.

Bu istenmeyen sonuçlardan kaçınmak için donör alan eşit ve homojen bir şekilde ele alınmalıdır.

Bu durumu değerlendirebilmek için saç ekimi öncesi sonrası fotoğraflarda ense bölgesine dikkatlice bakılmalıdır.
Emphair hair transplant
5. Saç ekimi merkezi önceki saç ekiminden alınan kötü sonuçları düzeltme konusunda da deneyime sahip olmalıdır.

Doğal gözükmeyen bir saç çizgisini düzgün bir şekilde düzeltebiliyorlar mı veya bariz bir yara izini kapatabiliyorlar mı? Öncesi sonrası fotoğrafları yine yakınlaştırarak incelemek gerekiyor.
emphair hair transplant
6. Saç ekiminin bir başka zor kısmı, başın arkasındaki kıvrım ve tepe noktasıdır. Bu bölgelerdeki saçlar doğal olarak daha incedir ve cerrahi olarak yeniden yapılandırılması zor olabilen spiral bir düzende büyürler.

Fotoğrafları incelerken bu kıvrımın yeniden nasıl tasarlandığına özellikle dikkat etmelisiniz.


Yayınlanma tarihi: 14/06/2018

-

Son Güncellenme: 24/06/2022

Başa Dön