31 May 2018

İstanbul'da en popüler saç ekimi merkezleri ve saç ekimi fiyatları

Saç Ekimi

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır.


Saç ekimi yapan hastanelere bakıldığında, İstanbul fiyatlarının en yüksek ücretlerle gerçekleştirildiği ildir. İstanbul’da saç ekimi 2020'de ortalama 6.000 TL ile 30.000 TL fiyat aralığında gerçekleştirilir.
İstanbul’da saç ekimi yaptırabileceğiniz klinikleri ve bu kliniklerin saç ekimi fiyatlarını sizin için derledik: 
 
 1. İstanbul’da saç ekimi fiyatları 
 2. İstanbul'da saç ekimi merkezleri ve saç ekimi uygulayan hastaneler 
 
1. İstanbul’da saç ekimi fiyatları 
İstanbul saç ekimi fiyatları pek çok kritere bağlı olarak geniş ücretlendirme yelpazesi aralığında yapılır. Kişisel fiyatlandırmaya ek bu alandaki en büyük pay, özel klinik-hastane, saç ekimi yapacak doktor ünvanı ve klinik-hastanenin lokasyonu yani bulunduğu ilçeye aittir. İstanbul’da saç ekimi fiyatları en yüksek semtler sıralamasında ilk sırada Nişantaşı vardı.
 
Ardından Etiler-Levent, Bağdat Caddesi (Bostancı-Kadıköy arası) ve Bakırköy ilçesine bağlı kurum ve kuruluşlar gelir.
 
Bu yüzden de fiyatlar geniş bir yelpazede ortalama 6.000 TL ile 30.000 TL fiyat aralığında gerçekleştirilir.
  
2. İstanbul'da saç ekimi merkezleri ve saç ekimi uygulayan hastaneler:
 
 •     Hermest Clinic Saç Ekim Merkezi
 •     Emphair Clinic
 •     Neopital Saç Ekimi Kliniği
 •     Transmed Klinik
 •     Gold City Hair 
 •     Asmed Hair Center
 •     Clinic Lacivert
 •     Cosmedica Saç Ekim Merkezi
 •     Aestimed Saç Ekim Merkezi
 •     Dora Hospital
 •     Doctor's Clinic (Dr. Ufuk Alatekin)
 
1. Hermest Clinic Saç Ekim Merkezi

Hermest Hair Transplant Clinic kendi özel ekibiyle Türkiye’nin en önde gelen uluslararası JCI sertifikası dahil birçok sertifikaya sahiptir.
 
En doğal sonuçların elde edilebilmesi için maksimum greft sayısı kullanılarak, her hastaya özgü alın çizgisinin yapısına uygun şekilde bir tasarımın yapılmasına özen gösterilmelidir. Bunu sağlayabilmek için her kişiye özgü saç ekim planlaması yapılması gerekir.
 
Saç ekimi planlaması yapılırken 10 çeşit yöntemden en uygun olanı tercih edilmektedir. Saç ekim uzmanlarının her birinde en az 10 yıllık tecrübe ve uluslararası saç ekim uzmanı sertifikası bulunmaktadır. 2020 saç ekimi fiyatları 5000 TL ile 9000 TL arasında değişmektedir. 

 
2. Emphair Clinic

Emphair Saç Ekim Merkezi 12 yıllık deneyimi ile İstanbul, Ankara ve Amsterdam’da sizlere kaybettiğiniz saçlarınızı kazandırmakta ve destek tedavileri ile var olan saçlarınızı güçlendirmektedir. İhtiyacınız olan FUE ve DHI teknikleri safir uçlu ve traşsız seçenekleri ile yapılmaktadır.
 

Saç ekimi işleminde herkesin çekindiği lokal anestezi ise iğne kullanılmadan yapılmaktadır ve bu sayede konforu sonuna kadar yaşarsınız. Ulaşmak ve saç ekimi yolculuğuana çıkmak için: 

3. Neopital Saç Ekimi Kliniği

Neopital Saç Ekimi ve Estetik Kliniği, İstanbul'da saç ekimi ve estetik operasyonlar konusunda da hizmet veren bir kliniktir.
 
Klinik, saç ekimi tedavisinde vakanın ve hastanın özelliklerine göre hastaya uygulanacak en doğru yöntemi belirleyerek işlem yapmaktadır. İşlemin içeriğine ve uygulanan tedaviye göre bu klinikte 2020 saç ekimi fiyatları 5000 TL ile 9000 TL arasındadır.
 
Saç ekimi işleminde herkesin çekindiği lokal anestezi ise iğne kullanılmadan yapılmaktadır ve bu sayede konforu sonuna kadar yaşarsınız. Ulaşmak ve saç ekimi yolculuğuana çıkmak için: 


İlgilenebileceğiniz diğer tedaviler için tıklayınız: 
 
4.Transmed Klinik

Transmed Klinik 1994 yılından beri İstanbul'da hizmet vermektedir. Dr. Melike Külahçı tarafından saç ve cerrahi hizmetleri sunmak üzere kurulmuştur. Hizmet sunulan hastaların tedavilerini ve yine önemli bir süreç olan tedavi sonrası takiplerini sağlık standartlarını gözeterek yaptıkları için çok sayıda uluslararası hasta tarafından da tercih edilmektedir.
 
Transmed Tıp Merkezi Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı , saç ekimi yaptıracak kişilerin greft sayısı konusunda araştırma yaptıklarını belirtiyor ama aslında saç ekiminde greft sayısından çok operasyonu yapan hekimin güvenilirliğine önem vermek gerektiğine de dikkat çekiyor. 
 
Saç ekiminde başarılı doktor Dr. Melike Külahçı tarafından Transmed Klinik'te gerçekleştirilen saç ekimi deneyimini de sizinle paylaşıyoruz:
5. Gold City Hair 
 

Gold City Hair dünya geneline de hizöet veren bir kliniktir.  Son teknolojik cihazları bünyesine alarak saç ekimi ve medikal estetik alanında en iyi hekimlerle fark yaratmaya devam etmektedir.

Uluslararası saç cerrahi derneği tarafından kabul gören teknik ve yöntemleri, son teknolojik cihazlarla birlikte uygulayan Gold City Hair iddiasını saç ekiminde de majör hale getirmiştir.

Bünyesinde var olan laboratuvarlarında ar-ge çalışmalarını yaptığı tedavi yöntemlerini, teknolojik cihazlarla cilt yapısını analiz ettikten sonra uluslararası standartlara ulaştırmıştır.

 
6. Asmed Hair Center 

Asmed Hair Center dünyada en çok tanınmış ve en başarılı saç ekimi doktorlarından biri olan Dr. Koray Erdoğan ve uzman ekibi hem yurtdışı hem de yurt içinde saç ekimi konusunda hizmet vermektedir. 
 
Asmed Hair Center'dan randevu aldıktan sonra saç ekimi işlemine uygun olup olmadığınız kontrol edilir ve ortalama 6-7 ay civarında uygulama için sıra gelir.
 
7. Clinic Lacivert
Saç ekimi konusunda Türkiye'de uyguladığı en son tekniklerle bir çok başarılı sonuçlara imza atan Clinic Lacivert, İstanbul merkezli operasyonlarını Fransa ve Güney Kore'de bulunan şubeleriyle de sürdürüyor. Saç ekimi ve saç tedavileri alanında 12 yıllık tecrübesiyle yurt içi ve yurt dışından gelen binlerce hastaya ev sahipliği yapan Clinic Lacivert, 2019 yılında da "YILIN TREND SAÇ EKİM MERKEZİ" ödülünü alarak, başarılarını taçlandırmanın mutluluğunu yaşıyor. 
 
Kişiye özel saç ekim teknikleriyle, mükemmel hasta deneyimini ön planda tutan Clinic Lacivert, dünya sağlık standarlarında hizmet sunmanın yanı sıra, saç ekiminde kök hücre tedavisi ve ozon terapi yöntemleri ile ekim sonuçlarında 2 kat daha fazla verim alınmasını sağlıyor.
 
8. Doctors Clinic (Dr. Ufuk Alatekin)

Dr. Ufuk Alatekin kendi kliniğini olan Doctors Clinic'te hizmet vermektedir. Saç ekimi üzerine eğitimini Amerika'da American of Aesthetic Medicine'de almıştır.
 
Klinikte 3 çeşit yöntemle saç ekimi yapılmaktadır. Bunlar; FUE yöntemi, DHI yöntemi ve kök hücre yöntemidir. FUE yöntemi daha fazla kök alınmasında ve bu sayede doğal saçlara kavuşmada imkan sağlar. DHI yöntemi, işlem kalitesi açısından büyük avantaj sağlar. Süreci biraz daha uzundur, bu nedenle bu yöntemi seçen kişilerin sabırlı olması gerekir. Kök hücre yöntemi ile saç ekiminde ise hastanın kendi kök hücreleri kullanılır. En verimli ve en iyi sonuç bu yöntem ile elde edilir. Bu yöntem ayrıca ağrı ve hızlı iyileşme sağlaması açısından da tercih edilir. 
 
Doctors Clinic'te saç ekimi fiyatları 7.000 TL ile 10.000 TL arasında ücretlendirilir. 
 
9. Aestimed Saç Ekim Merkezi
Saç ekimi İstanbul tavsiyeleri arasında %90 civarında memnuniyet oranıyla (Google yorumlarına bakıldığında 2900 kişi 5 üzerinden 4,8 puanlama gerçekleştirmiş) Aestimed Saç Ekimi Merkezi, ortalama düzeydeki fiyat politikası ile de önem taşıyor.
 
FUE saç ekimi tekniğinin benimsendiği klinikte FUE saç ekimi fiyatları 2020'da İstanbul'da 9000 TL ile 15.000 TL aralığında ücretlendiriliyor.
 
İstanbul Avrupa yakası Bakırköy’de konumlanıyor.
 
10. Dora Hospital
Dora Hospital İstanbul Avrupa Yakası’nda Fulya’da yer alıyor.

Saç ekimi doktorları İstanbul denilince en çok aranan isimlerden Op. Dr. Fatih Dağdelen’in kurucusu olduğu Dora Hospital’da, FUE ve FUT tekniği ile saç ekimi ameliyatları yapılmaktadır.
  
11. Cosmedica Saç Ekim Merkezi
Cosmedica Saç Ekimi ve Estetik Cerrahi Merkezi İstanbul Avrupa Yakası Beylikdüzü’nde konumlanıyor.

Dr. Levent Acar önderliğinde hizmet veren Cosmedica Saç Ekimi ve Estetik Cerrahi Merkezi, hem Türkiye hem de yurt dışı hastalarına hitap ediyor. 
 
FUE tekniği ile saç ekimi yapılan klinikte İstanbul saç ekimi 2020 fiyatları 15.000 ile 20.000 TL kadar gerçekleştiriliyor.

Saç Ekimi ile ilgili yazılar