Covid 19 döneminde saç ekimi

Saç Ekimi

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Saç Ekim Merkezi Emphair Hair Transplant tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.


Dünya çapındaki korona salgını herkesin daha dikkatli olmasını gerektiriyor. Estetik cerrahi, medikal uygulamalar ve saç ekimi klinikleri de konu hakkında gerekli önlemlerini aldılar ve hastaların güvenli bir ortamda hizmet almalarını sağlıyorlar. Emphair Saç Ekimi Merkezi ile, Corona virüsü salgını zamanında merkezlerinde hangi önlemleri aldıklarını sorduk:

Pandemi oldukça ciddi bir konu ve hastalarımızın sağlıklarını korumak bizlerin birincil görevi. Pandemi döneminde hastalarımıza en sağlıklı ve güvenli koşulları oluşturmak için pek çok önem aldık. Ayrıca şunu da söylemekte fayda var, pandemi sürecinde karşımıza enteresan bir tablo çıktı. Farklı saat aralıklarında yapılan karantina uygulaması ve çoğu iş yerinin hala evden çalışma sistemini devam ettirmesi, pek çok insanın bunu bir fırsata çevirip, saç ekimi yaptırmasına sebep oldu ve oluyor. Dolayısıyla bu da Emphair’in ekstra bir önlem almasına, güvenlik standartlarını ekstra yükseltmesine sebep oldu.

pandemide saç ekimi

Bildiğiniz gibi ülkemizdeki sağlık politikası kurumları, salgına karşı korunmak için katı önlemler aldı. Bu nedenle transfer araçlarımızda dahil olmak üzere en yakın kişi ile minimum 1.50 metre mesafe aralığın olması gerekiyor ve bu uyarı yönergeleri ile belirtilmiş durumda.

Randevulu hasta kabulü yapılan kliniğimizde, gelen her hastaya HES kodu sorgulaması yapılıyor. Risksiz hastalar kliniğe kabul ediliyor.

Hes kodu nasıl alınır?

Randevu organizasyonu sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde yapılıyor ve hastalara operasyondan 48 saat öncesinde Covid Pcr testi yapılıyor

Aynı şekilde saç ekim uzmanlarımıza ve personele belli rutinlerde Covid pcr testi yapılıyor.

Saç ekimi için kullanılan tüm malzemeler steril ve disposable- tek kullanımlık olarak kullanılıyor

Tüm çalışanların maske kullanımı ve doğru şekilde kullanımı sürekli kontrol ediliyor.

Saç ekimi uzmanlarının işlem sırasında sadece maske değil ayrıca steril önlük, siperlik kullanımı mecburidir.

Emphair Saç Ekim Merkezi’nin tüm alanlarında el dezenfektan kullanımına özen gösteriliyor. El yıkama kuralları broşürleri ile tüm ziyaretçilerimiz el yıkmaya teşvik ediliyor.

Ameliyathane, laboratuvar ve saç ekim işlem odalarında da havadaki tüm partikülleri temizleyen ve virüsler için etkili UVC lambalar kullanılıyor. Biz zaten pandemi öncesinde de hasta güvenliği adına bu ışıkları kullanıyorduk.

Saç ekimi uygulaması bittikten sonra oda temizlikleri, tıpkı ameliyathane odaları gibi profesyonel malzemelerle, temizlik ekibi tarafından dezenfekte ediliyor. Bir sonraki hasta gelene kadar oda havalandırılıyor.

Tüm bu alınan tedbirlerle hem kendimizi hem de bize güvenip, bizi seçen hastalarımızı korumaya ve sağlıklı bir şekilde, hayallerindeki gibi bir saç ekimi yapmaya çalışıyoruz. Daha sağlıklı ve daha güzel günlerde yine saç ekimi yapmaya devam etmeyi umuyoruz.


Yayınlanma tarihi: 30/11/2020

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Saç Ekimi ile ilgili yazılar