Badem Göz Estetiği ile Etkili Bakışlar

Badem Göz Estetiği

Dr. Sevgi Ekiyor tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Badem Göz Estetiği ile Etkili Bakışlar

Dr. Sevgi Ekiyor Habertürk’te Badem Göz Estetiği hakkında bilgilendiriyor:

Dr. Sevgi Ekiyor; "Etkili bakışlar her güzel kadın ve erkeğin vazgeçilmezidir. Parlak göz altları, düşük olmayan göz kapakları, iri ve çekik göz yapısı güzelliğin simgesi haline gelmiştir." dedi.
Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik Uzmanı Dr. Sevgi Ekiyor, Hollywood ünlülerinin badem göz uygulamasını sıkça tercih ettiği ifade ederek, “Diğer estetik operasyonlardan en önemli farkı orta yaş altı kişilerden çok 25 yaş sınırındakilerin tercih ediyor olması.

Badem Göz Estetiği gözün hafif yukarı doğru çekilerek gözün daha iri gözükmesini, bakışların daha derin bir ifadeye kavuşmasını sağlamaktır.

Burada en önemli detay çekikliğinin tam olmamasıdır.

Çoğu zaman makyajla verilmeye çalışılan ifadenin kalıcı olması sağlanmaktadır.

Genç hastalarda daha sık yapmakta olup gerekli sayıda saçlı deriden çekilmesi gereken taraflara 34 yıllık veya 68 yıllık kalıcılığı olan kalın ipler atılarak yapılır.

İşlem lokal anestezi altında 1520 dakika sürmektedir. İlerde aynı tarafa yatma gibi, tek kaşını daha çok kaldırma gibi sebeplerden kaynaklı asimetrileri de düzeltmeye yarayan bir tedavidir.” diye konuştu.
 

Badem Göz Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

badem göz

Badem Göz Estetiği tamamen kişinin estetik algısına hitap eden bir işlemdir. Esas olan yüzünüzün ve göz yapınızın estetik açıdan buna uygun olup olmamasıdır.

Özellikle yapı itibariyle düşük göz yapısına sahip kişiler daha çok tercih etmektedir.

Doktorunuzla yapacağınız detaylı görüşme sonrası bu işlemi yaptırmak isteyip istemediğinize daha net karar verebilirsiniz. Yapılan askılama işleminin beğenilmediği taktirde geri alınabilen bir uygulama olması da Badem Göz Estetiği için artı bir değerdir.
 

Badem Göz Estetiğinin Sosyal Hayata Etkisi Nedir?

Badem Göz Estetiği, düşük göz görüntüsünün sürekli makyajla kapatılmaya çalışmayı ortadan kaldırmaktadır. Düşük gözlü olmayan kişilerin tercih etme sebebi ise bakışlara kattığı derinliktir.

Ayrıca Badem Göz dışarıdan zor fark edilen bir estetik operasyondur. Çevrenizdekiler sizde farklı bir güzellik olduğunu far keder, ama bunun ne olduğunu anlamakta zorlanır.

Düşük göz yapısı size sürekli yorgun ve uykulu bir ifade verirken bu uygulama sayesinde sürekli dinç bir ifade elde edilir.
 

Badem Göz Estetiğinin Kalıcılığı Nedir?

Badem Göz basit bir askılama uygulaması olduğu için yüzde yapılan diğer askılama işlemleri gibi kalıcılığı 3-4 yıldır. Beğenilmediği takdirde geri alınabilen bir işlemdir.


Yayınlanma tarihi: 17/08/2018

-

Son Güncellenme: 16/05/2022

Başa Dön