Ece Yalçın tarafından yazılmış, Op. Dr. Şamil Yazgan tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

İlgili Doktorlar
66 Doktorun Tümünü Gör
Op. Dr. Hakan Yılmaz
Göz Hastalıkları
Nilüfer / Bursa
Op. Dr. Özgül Uğurtay
Göz Hastalıkları
Ataşehir / İstanbul
Op. Dr. Şamil Yazgan
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Şişli / İstanbul
Vanity Estetik
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Üsküdar / İstanbul
Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Nihat Koç
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Şişli / İstanbul
Dr. Gökçe Haspolat
Medikal Estetik
Şişli / İstanbul
Op. Dr. Hanzade Kocatürk
Göz Hastalıkları
Şişli / İstanbul
Op. Dr. Güray Yeşiladalı
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Şişli / İstanbul
Hasta Yorumları

Badem Göz Estetiği Nedir?

Badem Göz Estetiği Nedir?
 
Badem göz estetiği, yaşlanmaya bağlı olarak kaybolan canlı bakışların geri kazanılması ya da genetik olarak düşük gözlerin hafifçe kaldırılarak göze daha çekici bir görünüm sağlanması amacıyla yapılan küçük bir ameliyattır. Her iki durumda da, arzu edilirse ya da gerekliyse, diğer göz kapağı ve göz çevresi operasyonlarıyla kombine edilebilmektedir.  

SANA YAKIN DOKTORLARI BUL
Deneyimli göz doktorları veya estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilen badem göz estetiği işleminde fiyatı belirleyen en önemli unsur doktordur. Bunun dışında, aynı şehirde, ilçeden ilçeye ve semtten semte de farklılık olabilmektedir. İşlemin yapılacağı klinik ya da hastane de fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır. Badem göz estetiğinin ortalama fiyatı 5.000TL’dir ancak büyükşehirlerin alım gücü yüksek kişilerin yaşadığı bazı semtlerindeki kliniklerde bu rakam ikiye katlanabilmektedir.  
Bu estetik yaklaşık 1 saatte tamamlanan, genellikle lokal anestezi altında gerçekleşen  estetik operasyonlardandır. Operasyon öncesinde cerrah, hastasının göz yapısını detaylı olarak muayene eder ve birlikte uygun göz şekline karar verilir. Göz çevresi uyuşturulduktan sonra, gözün dıştan birleştiği köşelerde, önceden işaretlenmiş yerlere küçük birer kesi açılır. Bu kesiler yardımıyla, özel cerrahi iplikler kullanılarak gözler hafifçe yukarı doğru ve askılar o bölgedeki kemiğin zarına tutturulur. Sonuç kontrol edildikten sonra kesiler yaklaşık 3-4 dikişle kapanır aynı zamanda işlem tam olarak sonlanır.
Badem göz estetiğinin kalıcılığı kişiden kişiye değişmektedir. Göz çevresi yapısının zamanla değişmesi ve kullanılan cerrahi ipliğin ömrünün sınırlı olması gibi sebeplerle zaman içinde yapılan işlemin etkinliği azalmaktadır. Genellikle 7-8 yıl geçtikten sonra yeni bir işlem gerekebilmektedir.  
Badem göz estetiğinden sonra iyileşme süreci rahattır. 

  • Operasyondan iki gün sonra normal hayata geri dönülür.

  • İlk 48 saat yüzün suyla temas etmemesi gerekmektedir.

  • Göz çevresi darbelerden ve sert temaslardan dikkatlice korunmalıdır. 

  • 7-10 güne kadar şişlik ve morarma görülmesi normaldir. 

  • Operasyonun sonucu hemen görülebilse de tam iyileşme 3.aydan sonra görülür.

  • Ameliyat sırasında atılan dikişler ortalama 4.gün alınır ve 12.haftadan sonra izlerin bütünüyle kaybolması beklenir. 

Badem göz estetiği yaptıranlar, işlemden sonra yüzlerindeki yorgun ifadeden kurtularak daha etkileyici bir görünüm kazanmayı hedeflemektedir. Yapılan bu küçük cerrahi işlemin ardından hedeflerine ulaşırlar ve ameliyatın etkileri tamamen geçtikten sonra gözlerindeki belirgin değişimin estetik bir müdahaleyle gerçekleştiği anlaşılamaz. Bu nedenle tüm dünyada ünlü kişiler tarafından sıkça tercih edilen bir işlemdir. 

Bella Hadid, Kylie Jenner, Ariana Grande, George Clooney ve Blake Lively, badem göz estetiği yaptırdığı düşünülen yabancı ünlülerden bazılarıdır. Ülkemizde ise sosyal medya fenomeni olarak ün yapmış kişiler Danla Biliç ve Şeyma Subaşı’nın badem göz estetiği yaptırdığı konuşulmaktadır. Ayrıca Sıla, Hande Erçel, Meryem Uzerli ve Hadise gibi isimlerin de gözlerini aynı operasyonla kaldırttığından bahsedilmektedir.        

Yayınlanma tarihi: 23/10/2018

-

Son Güncellenme: 13/05/2022

Misyonumuz, modern güzelliğe yapılan her yatırımın buna değer olduğu bir dünya yaratmaktır.