Hastane Tipi
Şehir

Badem Göz Estetiği

Ece Yalçın tarafından yazılmıştır. Son güncelleme: 05 Haziran 2020


​​​​​Badem Göz Estetiği Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey

Badem Göz Estetiği Nedir?

Badem göz estetiği, yaşlanmaya bağlı olarak kaybolan canlı bakışların geri kazanılması ya da genetik olarak düşük gözlerin hafifçe kaldırılarak göze daha çekici bir görünüm sağlanması amacıyla yapılan küçük bir ameliyattır. Her iki durumda da, arzu edilirse ya da gerekliyse, diğer göz kapağı ve göz çevresi operasyonlarıyla kombine edilebilmektedir.  

Badem Göz Estetiği Fiyatı

badem göz estetiği fiyatı

Deneyimli göz doktorları veya estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilen badem göz estetiği işleminde fiyatı belirleyen en önemli unsur doktordur. Bunun dışında, aynı şehirde, ilçeden ilçeye ve semtten semte de farklılık olabilmektedir. İşlemin yapılacağı klinik ya da hastane de fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır. Badem göz estetiğinin ortalama fiyatı 5000TL’dir ancak büyükşehirlerin alım gücü yüksek kişilerin yaşadığı bazı semtlerindeki kliniklerde bu rakam ikiye katlanabilmektedir.  

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem göz estetiği yaklaşık 1 saatte tamamlanan, genellikle lokal anestezi altında gerçekleşen bir işlemdir. Operasyon öncesinde cerrah, hastasını detaylı olarak muayene eder ve birlikte uygun göz şekline karar verilir. Göz çevresi uyuşturulduktan sonra, göz kapaklarının dıştan birleştiği köşelerde, önceden işaretlenmiş yerlere küçük birer kesi açılır. Bu kesiler yardımıyla, özel cerrahi iplikler kullanılarak gözler hafifçe yukarı çekilir ve askılar o bölgedeki kemiğin zarına tutturulur. Sonuç kontrol edildikten sonra kesiler yaklaşık 3-4 dikişle kapanır ve işlem tamamlanır.  

Badem Göz Estetiği Kalıcı Mıdır?

Badem göz estetiğinin kalıcılığı kişiden kişiye değişmektedir. Göz çevresi yapısının zamanla değişmesi ve kullanılan cerrahi ipliğin ömrünün sınırlı olması gibi sebeplerle zaman içinde yapılan işlemin etkinliği azalmaktadır. Genellikle 7-8 yıl geçtikten sonra yeni bir işlem gerekebilmektedir.  

Badem Göz Estetiği Sonrası İyileşme Süreci 

Badem göz estetiğinden sonra iyileşme süreci rahattır. 

  • Operasyondan iki gün sonra normal hayata geri dönülür.
  • İlk 48 saat yüzün suyla temas etmemesi gerekmektedir.
  • Göz çevresi darbelerden ve sert temaslardan dikkatlice korunmalıdır. 
  • 7-10 güne kadar şişlik ve morarma görülmesi normaldir. 
  • Operasyonun sonucu hemen görülebilse de tam iyileşme 3.aydan sonra görülür.
  • Ameliyat sırasında atılan dikişler ortalama 4.gün alınır ve 12.haftadan sonra izlerin bütünüyle kaybolması beklenir. 

Badem Göz Estetiği Yaptıran Ünlüler

Badem göz estetiği yaptıranlar, işlemden sonra yüzlerindeki yorgun ifadeden kurtularak daha etkileyici bir görünüm kazanmayı hedeflemektedir. Yapılan bu küçük cerrahi işlemin ardından hedeflerine ulaşırlar ve ameliyatın etkileri tamamen geçtikten sonra gözlerindeki belirgin değişimin estetik bir müdahaleyle gerçekleştiği anlaşılamaz. Bu nedenle tüm dünyada ünlü kişiler tarafından sıkça tercih edilen bir işlemdir. 

kylie-jenner badem göz estetigi
Kylie Jenner

Bella Hadid, Kylie Jenner, Ariana Grande, George Clooney ve Blake Lively, badem göz estetiği yaptırdığı düşünülen yabancı ünlülerden bazılarıdır. Ülkemizde ise sosyal medya fenomeni olarak ün yapmış kişiler Danla Biliç ve Şeyma Subaşı’nın badem göz estetiği yaptırdığı konuşulmaktadır. Ayrıca Sıla, Hande Erçel, Meryem Uzerli ve Hadise gibi isimlerin de gözlerini aynı operasyonla kaldırttığından bahsedilmektedir.        

Badem Göz Estetiği Önce Sonra

Badem Göz Estetiği Önce Sonra

badem göz operasyonu