Yeni Nesil Çipli Meme İmplantı İle İmplant Takibi Mümkün


Kullanılmaya başlandığı andan itibaren,  estetik dünyasında kendinden bolca bahsettiren  yeni nesil çipli meme implantı; uygulanan kişilerde hem uygulanan implantın takip edilmesini sağlıyor hem de içinde birçok avantajı barındırıyor.

Klasik silikon meme implantına önemli bir alternatif olan, yeni nesil çipli meme implantı hakkında merak edilen soruların cevaplarına bu yazımızda yer verdik!

Çipli Meme İmplantının Avantajları

Son dönemde ortaya çıkan çipli meme implantı (protezi),birçok avantajı içinde barındırıyor. Hastanın sağlığı açısından da oldukça önemli olduğundan, birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Meme implantının içine yerleştirilen çip sayesinde, yıllar sonra bile doktorlar kullanılan implant hakkında bütün bilgilere ulaşabiliyor. İmplantın içine yerleştirilen ufak çipler sadece estetik cerrahlar tarafından cihazlar aracılığıyla tespit edilebiliyor. Kısacası, meme implantı içine yerleştirilen çip; hastaların dijital kimlik kartı oluyor ve implantın büyüklüğü, yapısı, zamanla oluşan değişimler hakkında bilgi veriyor.

meme implantı

Medyada da sıklıkla bahsedilen çipli meme implantının en dikkat çekici özelliği; göğüs üzerine tutulan dedektör yardımı ile memedeki ısı değişikliğinin tespit edilebiliyor olması. Uzmanlara göre ameliyat sonrasında doku içi kanama ya da enfeksiyon varlığından şüphelenildiğinde, ısı artışının varlığı erken tanıyı kolaylaştırıyor. Aynı zamanda, tespit edilen memedeki ısı değişikliklerine göre memedeki kanser riski gibi olası sağlık problemlerinin erkenden teşhis edilmesi sağlanıyor ve meme kanseri takibi yapılabiliyor.

Ayrıca, diğer implantlar poliüretan gibi maddelerden üretilirken, çipli meme implantı tamamen nano teknoloji ve pür silikondan üretiliyor. Bu özelliği sayesinde; meme implantı uygulamalarında önemli bir sorun olan kapsül kontraksiyon oranında azalma sağlanıyor.

Çipli Meme İmplantı İle Daha Doğal Göğüslere Sahip Olmak Mümkün!

Geleneksel meme implantları; damla tipi ve yuvarlak şekil vermekten ibaretken, çipli meme implantı iki şekle birden sahip. Vücudun pozisyonuna göre şekil alan çipli meme implantı, içeriğindeki özel jel sayesinde dik durulduğunda damla, uzanıldığında yuvarlak şekil alıyor.

Dış kapsülündeki özel yapısı doğal meme dokusuna oldukça yakın olduğu için memenin daha doğal görünmesini sağlıyor.

meme implantı

HT magazin'de yer alan habere göre; daha önce iki kere silikon taktırdığını belirten ünlü manken Deniz Akkaya'da , yazın yeniden ameliyat masasına yatacağını ve meme kanserine karşı çipli meme implantı taktıracağını açıkladı.


Yayınlanma tarihi: 19/06/2017

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Başa Dön