Özel MediSistem Polikliniği İzmir

Saç Ekimi
Saç Ekimi tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Özel MediSistem Polikliniği İzmir

İzmir'de saç ekimi konusunda uzman kadrosuyla hizmet veren İzmir Özel MediSistem Polikliniği sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenler için doğru bir tercih olabilir.

İzmir Özel MediSistem Polikliniği'nin temel prensibi öncelikli olarak saç kaybı nedenlerini araştırmak daha sonrasında da doğru yöntemle tedaviye başlamaktır
.

İzmir Özel MediSistem Polikliniği'ne göre saç kaybı nedenleri hormonal, biyokimyasal ve kalıtsal olabilir. Örneğin saç kaybı, stresli yaşam, iklim değişikliği ya da uyku düzensizliği ile ilgili ise, tedavi için tüm bu olguları değiştirmek gerekir hatta bu nedenle psikolojik destek bile alınması önerilebilir.

Ya da doğum veya menopoz sonrası durumlar da sık rastlanan saç dökülmesi nedenleridir ve bunların da tedavisi gereklidir.


İzmir Özel MediSistem Polikliniği'nde soğuk lazer teknolojisi ile saç köklerini besleyen yöntemle de saç dökülmesi azaltılabilmektedir. Böylece yapılan yöntem sayesinde hücre içi solunum artar.

Yine genlerin etkili olduğu bir diğer saç dökülmesi ise erkeklerde sıkça görülen androgenetik alopesi dediğimiz dökülmedir. Başın ön, üst ve ense üstü kısımda saçların dökülmesiyle oluşur.


Sağlıklı saçlara sahip olmak herkesin arzuladığı bir şeydir. Bunun için öncelikli olarak saçınızdaki sorunun ne olduğunun araştırılması gerekir.

İzmir Özel MediSistem Polikliniği'nde ön araştırmalarla nedeni belirlenen saç dökülmesi ya da saç kaybının FDA onaylı medikal tedavisi başlatılmış olur.

Saç Ekimi Teknikleri

fue saç ekimi tekniğiSaç ekimi düşünülen hastalara ise yöntem olarak İzmir Özel MediSistem Polikliniği FUE tekniğini uygular. Bu teknik lokal anesteziyle yapılır. Saçlı derinin üzerinden 1mm çapındaki aletlerle saç adaları alınır.

Alsancak’ta yer alan İzmir Özel MediSistem Polikliniği'nin Sağlık Bakanlığınca saç ekimi ruhsatlandırması yapılmıştır ve doktor kadrosu ise tedavi ve sonrası için tam gün hastaların hizmetindedir.

İzmir Özel MediSistem Polikliniği prensiplerinden bir diğeri ise kişiye özel saç tedavilerinin uygulanmasıdır.
 

Mezoterapi ve Saç Ekimi

kişiye özel saç ekimi uygulamaları
Bazı durumlarda ise saç ekimi yapılmadan mezoterapi yöntemi kan dolaşımı artışı sağlanır ve saçların daha güçlü çıkması sağlanır. Böylece saç dökülmesi azaltılmış olur. Vitamin ve minarellerin enjekte edilmesi sayesinde saç sağlığından göz görünür olumlu bir değişme olur.

İzmir Özel MediSistem Polikliniği’nde uygulanan saç mezoterapisi 3-4 seans sonrasında daha rahat görülebilecektir.

PRP de aynı şekilde saç tedavisinde etkili yöntemlerdendir. Hastanın kendi kanıyla yapılan tedavide saç kökleri oldukça beslenmektedir.

Genetik dökülmelerde başarılı sonuçlar görülmektedir. Bazen de hem mezoterapi hem de PRP birlikte uygulanabilir.

İzmir MediSistem Saç Ekimi Kliniği’nde uzman kadro tüm bu yöntemlerin ve tedavilerin hangisinin ne sıklıkta uygulanacağına sizin için karar verir.

Tüm bu bu uygulamalar ve saç ekimi tedavisi için İzmir MediSistem Saç Ekimi Kliniği ile ayrıntılı görüşmek isterseniz 0232440 6060 numaralı telefondan randevu alıp ücretsiz olarak bir ön görüşme yapabilirsiniz.

Sizin saçınızdaki problemi araştırmak ve size özel bir tedavi uygulamak için İzmir MediSistem Saç Ekimi Kliniği uzman hekim kadrosu ile size yardımcı olacaktır. Ayrıca www.medisistem.com.tr adresinden de İzmir MediSistem Saç Ekimi Kliniği'ne ait daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


Yayınlanma tarihi: 07/03/2019

-

Son Güncellenme: 03/12/2021

Başa Dön