Lazerle burun estetiği nedir? Lazerle burun estetiği fiyatları

Burun Estetiği

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır.


Lazerle burun estetiği fiyatları, yapılacak olan uygulamanın işlem tekrarına göre farklılık gösterir. Lazerle burun estetiği, burun içinde yer alan konkaların zaman içinde çeşitli etkenlere bağlı olarak (sigara kullanımı, alerjik bünye ve yapısal faktörler…) büyüyerek (konka hipertrofisi adıyla anılır) nefes alışverişinin sağlıklı şekilde yapılmasına mani olması nedeniyle gerçekleşir. Bu uygulamada hedef büyümüş konkaların, radyofrekans uygulamasıyla küçültülmesidir. 


Lazerle burun estetiği

Eğer konkalar aşırı büyüme göstermemiş ise tek seferde, eğer konkalar aşırı büyüme göstermiş ise iki ya da üç seferde tedavi tamamlanır. Lazerle burun estetiği fiyatlarına etki eden unsurlardan önce lazerle burun estetiği nasıl yapılır sorusunu yanıtlayalım.

Lazerle burun estetiği nasıl yapılır?

 

Burun eti büyümesi


Burun eti büyümesi

Öncelikle şunu belirtmekte yarar var lazer ile burun estetiği yapan doktorların önemle altını çizdiği üzere lazer ile burun estetiği diye bir şey yoktur. Burun estetiğinin söz konusu olduğu durumlarda cerrahi müdahale kaçınılmazdır.

Lazer ile burun estetiğinden kasıt büyüme göstermiş burun etinin küçültülmesi işlemidir. Bu işlem adımında radyofrekans teknolojisi kullanılır, yani işlem lazer ile değil radyofrekans cihazları ile yapılır.

Lazerle burun estetiği diye adlandırılan burun eti ameliyatı lokal ya da genel anestezi altında, radyofrekans cihazları kullanılarak yapılır. Lazerle burun eti ameliyatlarında amaç, en az mukoza hasarı ile, burun etinin hacminin küçültülmesidir. İşte bu nedenle yıkıcı özelliğe sahip lazer değil “konka radyofrekansı" ya da "burun eti radyofrekansı" olarak adlandırılan radyofrekans cihazıyla bu işlem yapılır.

Radyofrekans ile burun ameliyatı uygulaması


Radyofrekans ile burun ameliyatı uygulaması

Lazerle burun estetiği sonrası burun etindeki küçülmeye bağlı olarak burun içi hava yollarında rahatlama sağlanır. Kişinin yaşam kalitesi, günlük aktivitelerinde, egzersiz kapasite ve sportif faaliyetlerinde rahatlama sağlanır. Günümüzde lazer ile burun estetiği yapan doktorların en çok tercih ettiği yöntemlerin başında konka radyofrekansı gelmektedir.

lazerle burun estetiği

Geçmişte tercih edilen soğuk cerrahi yöntemi (büyümüş konkanın kesilerek çıkarılması) ile burun eti ameliyatları günümüzde yerini radyofrekans bir yöntemlerine terk ederken çok nadir durumlarda (radyofrekans ile sonuç alınamayan durumlar ve deviasyon gibi sorunların eşlik ettiği durumlar gibi…) yine soğuk cerrahi yöntemi kullanılmaktadır.

Lazerle burun eti ameliyatı (konka radyofrekansı) ortalama 10-15 dakika süren bir işlemdir. İşlemi takip eden 2-3 hafta içinde iyileşme başlar 6 hafta sonunda kesin iyileşme sonucu alınır.

Burun Ameliyatı sonrası İyileşme

Çok büyümüş konkaların tedavisinde tek seferde küçültme sağlanamayacağı için işlemin 2-3 kez tekrar edilmesi gerekir. Lazerle burun estetiği fiyatlarının belirlenmesindeki etkenlerden biri operasyonun kaç aşamalı ilerleyeceğidir.

Lazerle burun estetiği fiyatları

Lazerle Burun Estetiği Fiyatları

Lazerle burun eti ameliyatı fiyatları normal burun estetiği ameliyatlarına ya da soğuk cerrahi yöntem burun eti ameliyatına kıyasla çok daha ekonomik bütçelerle gerçekleştirilir. Lazerle burun estetiği genellikle lokal anestezi altında ve klinik ortamında yapılır. İşlem yatış gerektirmediği için haliyle hastane ortamında ortaya çıkan konaklama, ameliyathane ve benzeri diğer gider kalemleri lazerle burun estetiği söz konusu olduğunda geçerli değildir.

Deviasyon eşlikli burun eti ameliyatlarında ise operasyon genel anestezi altında, hastane ortamında planlanır. Bu aşama ise lazerle burun estetiği fiyatlarına oranla daha yüksek maliyetler içerir.

Tek başına lazerle burun estetiği fiyatları Türkiye genelinde ortalama 1.000 TL ile 2.500 TL arasında değişkenlik gösterir. Aralık farkının bu kadar geniş olmasının nedeni lazerle burun estetiği fiyatlarının ilden ile, ilçeden ilçeye hatta lazer ile burun estetiği yapan doktordan doktora farklılık göstermesinden kaynaklıdır. Tek başına lazerle burun estetiği fiyatları SGK tarafından da özel sağlık sigortası tarafından da karşılanmaktadır. Eğer lazerle burun eti ameliyatına eşlik eden estetik bir operasyon söz konusu olursa o zaman hem SGK hem de özel sağlık sigortaları lazerle burun eti ameliyatı fiyatlarını karşılayıp diğer estetik giderlerini kapsam dışında tutarlar.

Lazerle burun estetiği izle

Lazerle burun estetiği olanların videolarını izlemek, lazerle burun estetiği yorumlarını okumak size yapılacak işlemin kapsamı hakkında doğru bilgiye sahip olmanızı sağlar.

Özellikle lazerle burun estetiği olanların yorumları hem lazerle burun estetiği fiyatları hem de lazer ile burun estetiği yapan doktorların seçiminde önemli ipuçları içerir.

Aşağıda izleyeceğiniz lazerle burun estetiği videolarında, radyofrekans tekniği ile uygulanan lazerle burun estetiği işlem adımlarını ve iyileşme sürecine dair burun içi görüntülerini bulabilirsiniz.


 


Yayınlanma tarihi: 02/08/2017

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Burun Estetiği ile ilgili yazılar