Genler güzellikte ne kadar etkili?


Güzelliklerinin kaynağı çocukluklarında mı gizli?

Yaşadığımız dönem şüphesiz estetik çağı olarak adlandırılabilir. Sosyal medya ise bu çerçevede oluşturan yüzlerle dolup taşıyor.

Dolayısıyla estetik yaptırmayan ünlülere resmen hayretle bakılıyor.

Onedio tarafından derlenen bu içeriğimizde her daim göz önünde olan ünlüleri bir araya getirdik. Bakalım hangisinin güzelliği doğal, hangisinin güzelliği estetik sayesinde!

1. Gigi Hadid

Gigi Hadid estetikli mi?

'Yılın Kadını' unvanını gururla taşıyan dünyaca ünlü model, çocukluğundan bu yana neredeyse hiç değişmemiş. En azından dudaklarının ve etkileyici bakışlarının Allah vergisi olduğunu söyleyebiliriz.

2. Meghan Markle

Meghan Markle estetikli mi?

34 yaşındaki Amerikalı oyuncu ve model, Prens Harry ile nişanlandığında bütün dünyanın ilgisini çekti. Çocukluk fotoğraflarına baktığımız zaman, Meghan'ın çocukluğundan bu yana görünüşüyle mutlu olduğunu söyleyebiliriz.

3. Irina Shayk

Irina Shayk estetikli mi?

Hollywood yıldızlarından Bradley Cooper'on gönlünü fetheden Rus güzel çocukluk fotoğraflarından utanmayanlar arasında. Ayrıca kız kardeşi ve annesiyle olan fotoğraflarını da paylaşmaktan keyif alıyor. Tabii, Shaykhlislamovs ailesindeki herkes güzel olunca!

4. Bella Hadid

Bella Hadid estetikli mi?

Gigi'nin kardeşi, dünyaca ünlü model Bella'nın dış görünüşü hakkında tartışmalar hiç bitmiyor.

Bazıları yüzünde estetik operasyon olduğunu iddia ederken, hayranları bu durum karşısında Bella'nın çocukluk fotoğraflarını gösteriyor.

Modanın öncü firmalarıyla yaptığı milyon dolarlık anlaşmaları göz önünde bulundurunca, bu tartışmalar Bella'ya olan ilgiyi arttırmaktan başka hiçbir işe yaramıyor.

5. Bar Refaeli

Bar Refaeli estetikli mi?

İsrailli güzel model ve Leonardo DiCaprio'nun eski sevgilisi Bar Refaeli doğal güzelliğinden en ufak bir ödün vermiyor. 8 aylıkken kameralarla tanışan güzel model, o zamandan beri hep gözler önünde. Sonuçta doğuştan mükemmel olan bir şey için daha da iyi yapma çabasına girmiyor.

6. Behati Prinsloo

Behati Prinsloo

Namibyalı bu sıradan kız şimdilerde Victoria's Secret'ın meleklerinden biri ve aynı zamanda Maroon 5 grubunun ana vokalisti Adam Levine'in eşi. Çıkık kulaklarından hiçbir zaman utanmamış Behati. Kulaklarının onu diğerlerinden ayıran bir özellik olduğunu düşünüyor. Ve tabii ki estetik ameliyat yok!

7. Gisele Bündchen

Gisele Bündchen estetikli mi?

Dünyanın en başarılı modellerinden biri olan Brezilyalı Gisele aşırı derecede uzun bacaklarıyla dikkat çekiyor. Ve Victoria's Secret meleğinin çocukluk fotoğraflarına baktığımız zaman bu güzelliğinin tamamen doğal olduğunu görebiliyoruz.

8. Elsa Hosk

Elsa Hosk estetikli mi?

Victoria's Secret'ın meleklerinden İsveçli model Elsa'nın eşsiz bir görünüşü var. Hem de hiç estetik ameliyata ihtiyaç duymadan...

9. Shakira

Shakira estetikli mi?

Başarılı şarkıcı ve dansçı Shakira'nın doğal, kıvırcık, koyu renkli saçları artık yok. Hepimiz onu sarı sarı saçlarıyla biliyoruz artık. Neyse ki çocukluk fotoğraflarına baktığımız zaman tanıyabiliyoruz.

10. Kate Moss

Kate Moss estetikli mi?

1900 ve 2000'li yılların skandallarıyla ünlü bu modelini duymayan insan sayısı yok denecek kadar azdır herhalde. Modellik standartları dışına çıkan boyuna ve sıra dışı görünüşüne rağmen Kate Moss bütün bir jenerasyonun sembolü haline gelmişti. Bütün bu başarılı kariyerinin arkasında doğal çekiciliği olduğu aşikar. Tabii biraz da şans.

11. Miranda Kerr

Miranda Kerr estetili mi?

Avustralyalı model Miranda Kerr çocukluğundan bu yana hiç değişmeyen ünlüler arasında yer alıyor. Gülüşü de bakışları da resmen aynı! Bu özellikleriyle zaten dünyaca tanınan modellerden biri oldu.

12. Lily Aldridge

Lily Aldridge estetikli mi?

Caleb Followill'in eşi Victoria's Secret meleği Lily hem fiziğiyle hem de gözleriyle herkesi etkilemeyi başarıyor. Hal böyle olunca değişecek herhangi bir yeri de olmuyor.

13. Kate Beckinsale

Kate Backinsale estetikli mi?

Birçok erkeğin hayallerini süsleyen, Underworld'ün güzel vampiri Kate genellikle estetik ameliyat konusunda sık sık yorum yapılan ünlülerden biri. Kendisi bu konuyla ilgili herhangi bir yorum yapmıyor ve kariyerine başarıyla devam ediyor.

14. Candice Swanepoel

Candice Swanepoel estetikli mi?

Candice de Victoria's Secret markasıyla yolu kesişen güzellerden. Bunun yanı sıra dünyaca ünlü başka markalarla da milyon dolarlık anlaşmaları var. Çocukluk fotoğraflarına bakıldığında maviş maviş gözlerinin ve güzelliğinin doğal olduğu aşikar!

15. Rosie Huntington-Whiteley

Rosie Huntington-Whiteley estetikli mi?

Rosie'nin dolgun dudakları ve elmacık kemikleri çocukluk fotoğraflarında bile fark ediliyor. Listeye muhteşem fiziki de eklenince bütün bu özelliklerin doğuştan geldiğini söylemek mümkün.

16. Alessandra Ambrosio

Alessandra Ambrosio

Alessandra Ambrosio da herhangi bir estetik operasyona ihtiyaç duymayan güzelliğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

17. Karlie Kloss

Karlie Kloss estetikli mi?

Dünyanın en popüler ünlülerden Karlie Kloss yalnızca doğal güzelliği ile var oluyor. Aralarında Tyra Banks'in de bulunduğu birçok usta ismin Karlie hakkında 'modern zamanların en iyi modeli' yorumunu yapması şaşırtıcı değil.

18. Liv Tyler

Liv Tyler estetikli mi?

Gerçek bir elf olan Liv Tyler, sosyal medyada çocukluk fotoğraflarını paylaşmaktan asla tereddüt etmiyor. Kusurlarından hiçbir şekilde rahatsız olmuyor ve biz de onu bu haliyle, Aerosmith'in 'Crazy' şarkısının videosundaki halleriyle çok seviyoruz.

19. Kirsten Dunst

Kirsten Dunts estetikli mi?

Kirsten, gerçek anlamda gözlerimizin önünde büyüyen oyunculardan biri. Bu yetenekli oyuncu 12 yaşında Brad Pitt ile bir filmde rol alma şansını yakalamıştı. O zamandan bu yana ise yaşın getirdiği değişimler dışında hiçbir değişiklik yok.

20. Doutzen Kroes

Doutzen Kroes estetikli mi?

Hollandalı bu modelin meleksi görünüşüne birçok insan aşinadır. Reklamlarda, programlarda ve son zamanlarda da Wonder Woman'da karşımıza çıktı.

Çocukluk fotoğrafları ise bu güzelliğin sonradan gelmediğini açıkça gösteriyor.

21. Cara Delevingne

Cara Delevingne estetikli mi?

Dünyanın en iyi modelleri arasında 5. sırada yer alan Cara değişimden korkmuyor. Ama orijinalliğini korumaktan da vazgeçmiyor.

22. Cindy Crawford

Cindy Crawford estetikli mi?

Cindy yalnızca çocukluğunda değil, şu an da fazlasıyla güzel. Peki herhangi bir şekilde estetik ameliyatı tercih etti mi? Bunu kimse bilmiyor. Ama videolarında bütün dünyaya spor salonlarına para harcamadan fit kalmanın yollarını anlatıyordu.

23. Jennifer Lopez

Jennifer Lopez estetikli mi?

Jennifer Lopez vücudunu ve yüzünü her zaman güzel tutmak için çok çaba ve para harcadığını inkar etmiyor.

Fakat estetik ameliyat konusu konuşulduğunda da yorum yapmaktan kaçınıyor. 48 yaşında bile bu kadar güzel görünmesinin ardında estetik ameliyat olup olmadığıyla ilgili yalnızca tahminlerde bulunabiliriz.

24. Angelina Jolie

Angelina Jolie estetikli mi?

Angelina Jolie'nin güzelliğinin doğallığı konusunda tartışmalar hiç bitmiyor. Hayranları her zaman Angelina'yı desteklerken, kendisinden haz etmeyenler de estetik yaptırdığı konusunda söylemlerle tartışmalara neden oluyor.

Öyle ya da böyle Lara Croft karakterinden ötürü bile onu her şekilde affediyoruz efendim!


Yayınlanma tarihi: 18/09/2018

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Başa Dön