Angelina Jolie'nin 5 güzellik imzası


Kırmızı halının zarif, feminen ve dikkat çekici ikonlarından Angelina Jolie saç ve makyaj görünümleriyle de büyülüyor. Vogue, dolgun dudakları ve 'feline' bakışlarıyla nam salan ünlü oyuncunun 5 güzellik imzasını bir araya getirmiş, gelin nelermiş bir bakalım.

Eyeliner vurgusu

Angelina Jolie'nin kedi bakışları olmazsa olmaz makyaj görünümleri arasında geliyor. Bu güzellik hamlesi için keskin bir eyeliner hattı kullanmayan ünlü oyuncu, gözlerinin dış kısmına ve kirpik diplerine dağıttığı ürün ile bakışlarını vurguluyor. Angelina, son dokunuşunu ise dışa doğru taradığı kirpiklerle yapıyor.


 

Pürüzsüz dudaklar

'Angelina Jolie dudağı' diye bir gerçek var. Dolgun dudakların kült isimleri arasında olan başarılı yıldız, makyajlarını dengelemek için duruma göre ya tamamen nude ya da ultra canlı renklerdeki rujları tercih ediyor.


Koyu kestane

Güzel oyuncu, 'saç bukalemunu' ünlüler kulübünden oldukça uzakta. Geçmişte farklı görünümlere, kesimlere ve tonlara gönlünü kaptırsa da Angelina, uzun zamandır koyu kestane saçlarından ve doğal, eforsuz saç kesiminden vazgeçmiyor.


 

Sağlıklı cilt

Ağır makyajlar Angelina Jolie'nin ilgi alanına girmiyor. Göz ve dudak makyajını dengelemeyi seven ünlü oyuncu cilt makyajında ise daha ferah görünümlerden hoşlanıyor. 


 

Açık ton kaşlar

Porselen teni ve koyu saçlarıyla kontrasttan gelen bir uyum yakalayan Angelina, bu harmoniyi açık renk kaşlarla tamamlamayı seviyor. Saç renginden 1-2 ton daha soluk bir kaş rengi tercih eden oyuncu, bu yöntemle görünümünü yumuşatıyor.


Yayınlanma tarihi: 08/06/2020

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Başa Dön