2019'da öne çıkan estetik trendleri


Milliyet Pembe Nar’da yer alan haberde, son dönemde yükselişe geçen doğal görünümlü estetik uygulamaların, 2019 yılında da yükselişte olacağını ifade eden Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Yavuz Başterzi, öne çıkacak estetik operasyonlar hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Yavuz Başterzi

“Doğal güzellik” trendiyle birlikte gerekenden büyük ve orantısız göğüs operasyonlarının, kalkık burunların ve ifadeyi yok eden botoks uygulamalarının sona erdiğini belirten Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Yavuz Başterzi, “Artık her yaşta hasta, doğal görünümü tercih ediyor.

Meme Estetiği

Bunun yanında ameliyatsız estetik uygulamaların olumlu etkileri ileri yaşlardaki daha iyi anlaşıldıkça ve bu alanda yeni ürünler piyasaya çıktıkça, uygulamaların popülerliği de artacak gibi görünüyor” dedi.

Micro Botox Daha Çok Talep Görecek
Dünyanın en çok uygulanan kozmetik girişimlerinden biri olan Botoksun yeni uygulama alanlarından olan Mikro Botoks ile cilt sorunlarına da odaklanıldığını ifade eden Prof. Dr. Yavuz Başterzi, “Mikro Botoks ile klasik uygulamaya göre daha düşük doz ilaçla, daha geniş bir alana etki etmek mümkün oluyor.

micro botoks uygulaması

Bu uygulama ile sadece kırışıklıkların yok edilmesi değil;  derideki gözeneklerin küçültülmesi, yağ üretiminin azaltılması ve pürüzsüz bir cilt elde etmek de hedefleniyor.

Böylelikle tüm yüz ve boyunda genel bir toparlanma ve sıkılaşma meydana geliyor” dedi.  

Dolgu Uygulamaları ile Ameliyatsız Burun Estetiği
Halihazırda göz altı çukurlarının düzeltilmesi, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi veya daha dolgun dudaklar elde etmek için kullanılan dolguların ileriki dönemde yeni pek çok uygulama alanı bulacağını ifade eden Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Yavuz Başterzi, “Özellikle Hyaluronik asit içerikli dolgular, kulak memesinden el sırtına, meme ucundan genital bölgeye birçok vücut bölgesinde yaşanan sarkma ve kırışıklık için kullanılmaya başlanacak.

ameliyatsız estetik uygulaması

Bunun yanında, dolgu uygulamaları ile burundaki küçük kusurlardan kurtulmak da artık mümkün.

Kalıcı olmamasına rağmen, estetik burun ameliyatları ile karşılaştırıldığında daha zahmetsiz ve daha uygun fiyatlı bir uygulama olması nedeniyle, 2019 trendleri arasında yer alacağı öngörülüyor” şeklinde konuştu.

Kök Hücreyle Gelen Güzellik
Vücudun iyileşme ve tamir cevabının bir parçası olarak görev yapan kök hücrelerin tıbbın birçok alanında kullanıldığını belirten Prof. Dr. Yavuz Başterzi “Yüze Kök Hücre Tedavisi hem yaşlanmayı geciktirmek, hem de yaşlanma etkilerini gidermek için uygulanan bir yöntemdir.  

Derideki yaşlanma belirtilerini geri çevirerek cilt gençliğini geri kazandıran ve elastikiyet kaybını gideren Kök Hücre Tedavisi, aynı zamanda akne izlerinin tedavisinde de oldukça başarılı.

kök hücre tedavisi

Cerrahi bir operasyon olmamakla birlikte, etkisi kalıcı olan bu tedavilerin önümüzdeki yıllarda daha yaygın olarak kullanılacağını düşünüyorum” dedi.

Türkiye’de En sık Uygulanan Estetik Operasyonlar

Rinoplasti (Burun Estetiği)
Yıllardır olduğu gibi 2019’da da popülerliğini devam ettirecek olan Burun Estetiği (Rinoplasti) ameliyatları, kişiye özel olarak planlanmalı ve incelikle gerçekleştirilmelidir.

burun estetiği

Estetik burun ameliyatlarında burnun dış yapısı kadar, solunum sıkıntısını önlemek üzere burun içi operasyonlar da tercih edilmektedir.

Meme Büyütme / Küçültme
Meme Büyütme ve Meme Küçültme ameliyatlarında amaç, genel vücut yapısına uygun, düzgün şekilli ve simetrik memeler elde etmektir.

Vücut Şekillendirme
Hamilelik, doğum, kilo alıp verme veya genetik yatkınlık sebebiyle değişen vücut şekli ve deformasyonlar, bir dizi vücut şekillendirme ameliyatları ile düzeltilebilir.

Karın Germe, Liposuction, liposuction ile alınan yağlarla Popo Şekillendirme ve Genital Bölge Restorasyonu ameliyatları, ayrı ayrı veya kombine olarak uygulanabilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği
Gerek narin yapıları, gerekse güneş gibi çevresel etkenlere en fazla maruz kalmaları nedeniyle yaşlanmanın ilk bulguları göz çevresinde ortaya çıkmaktadır.

Göz Kapağı estetiği öncesi sonrası

Şiş ve sarkmış göz kapakları ve torbalanmalar, uygulanan küçük operasyonlarla kolaylıkla giderilmektedir.

Kaynak: Milliyet Pembe Nar


Yayınlanma tarihi: 30/08/2018

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

İlgili yazılar