Estetikte Doğadan İlham: Örümcek Ağı

Örümcek Ağı Estetiği
Örümcek Ağı Estetiği tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Hülya Alkan tarafından yazılmıştır.

Estetikte Doğadan İlham: Örümcek Ağı

Örümcek ağı deyince aklınıza neler geliyor? Cadılar, süpürgeler, köhnemiş tahta bir evin tüm köşelerini sarmış yapış yapış ve ürkütücü bir şey mi? 

Peki örümcek ağının gençleşmek ve güzelleşmek için kullanıldığından haberdar mısınız? Evet yanlış duymadınız: Örümcek ağı estetiği ameliyatsız, ağrısız bir germe işlemi.  

Elbette uygulamada bildiğiniz örümcek ağı kullanılmıyor ama uygulamanın fikir babası Op. Dr. Bülent Cihantimur’a ilham verdiği kesin.

İlerleyen yaşa bağlı olarak yaşlanmanın belirtileri ilk olarak yüz ve boyun bölgesinde çıkıyor. Yaş aldıkça, aşırı kilo alıp vermeyle ya da sağlıksız beslenmeyle ciltte oluşan çizgiler, sarkmalar derinleşebiliyor.

Özellikle bu tip şikayetler için uygulanan bu teknikle ameliyatsız bir şekilde yüz germe, hatta canlandırma sağlanabiliyor. Öyle ki uygulama sayesinde cildin kalojen seviyesini artırarak, yıllara meydan okuma şansı doğuyor. 


Peki Nasıl Uygulanıyor?
örümcek ağı estetiği

Örümcek ağı estetiğinin mantığı vücudun yabancı maddelere tepki vermesinden geliyor. Yüzde ya da boyunda gerginleştirilmesi istenilen bölgeler örümcek ağı şeklinde işaretleniyor.

Daha sonra işaretlenmiş yerlere çok ince iğnelerle polidioksanon ismi verilen ameliyat ipler enjekte ediliyor. Vücut içeri giren iplere tepki olarak fibroplast, elastin ve büyüme hormonu içeren kalojenlerin üretimini artırıyor. 

Örümcek Ağı Tekniğinin İyileşme Süresi

örümcek ağı iyileşme süresi6 ay sonra cildin altına yerleştirilen bu medikal ipler kendiliğinden eriyor. Bu süreçte ciltte bir lifting (kaldırma) etkisi oluyor. Gerilen ciltte belirgin bir gençleşme gözlemleniyor, cilt canlanıyor.

Yan etkisinin olmaması, acı hissedilmemesi ve kısa süreli bir tedaviye göre çok etkili olması açısından çok tercih edilen bu uygulama sadece yüz için değil, bacaklar, kollar, karın, boyun ve koltuk altı bölgelerinde de kullanılıyor.

Ancak tüm bunların yanında bu tekniği uygulamak isteyen kişilerde kanama ve pıhtılaşma rahatsızlığı olmaması gerekiyor. 

Elbette bundan sonrası yine size kalıyor. Hayat tarzınıza, cildinize uyguladığınız ürünlere ve beslenmenize bağlı olarak ortalama 3 yıl kadar etkili oluyor.


Yayınlanma tarihi: 09/06/2017

-

Son Güncellenme: 04/07/2022

Başa Dön