Doğal Dudak Dolgusu Nasıl Olmalıdır?

Dudak Dolgusu

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Uzm. Dr. Ebru Zehra Aygün tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Doğal Dudak Dolgusu Nasıl Olmalıdır?

Dudakları biraz daha dolgun ve şekilli göstermemize olanak tanıyan dolgulara bayılıyoruz ama pek çok insanın korkusu, doğal olmayan bir görüntüyle sonuçlanması.

Sarkan üst dudak, yumrulu tortular ve yapay, somurtkan surat ifadesi. Oysaki mükemmel dolgun dudakları düşündüğümüzde çoğumuzun hayal ettiği şeyler kesinlikle bunlar değil.

Doğal dudak dolgusunun nasıl olması gerektiğini Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Ebru Zehra Aygün anlatıyor:
Uzm. Dr. Ebru Zehra Aygün
"Haklısınız hemen herkes dudak dolgusundan sonra tuhaf görünmekten korkuyor üstelik zaman geçtikçe gözümüz de bu tuhaf görüntüye alışmaya başladı ve normal doğal görünümlü dudakların nasıl göründüğünü unuttuk.

Dilerseniz size doğal görünümlü dudaklar için olmazsa olmazları sıralayım:

1. Doğru Oran

dudak dolgusunda doğru oranEn doğal görünen dudakları sağlayan çok özel bir oran var. Mükemmel dudak, üst ve alt dudağın dış köşeleri arasında 1:1 oranında olur. Dudağın ortası ve dış köşesi 2:1 olmalıdır.

2. Doğru Dolgu

dudak dolgusunda doğru dolguTüm dolgu maddelerini bir arada gruplandırma eğilimindeyiz ve asla enjekte edilebilir tedavilerde farklı malzemelere odaklanmıyoruz.

Aslında, birçok dolgu türü var ve hangisini seçtiğinize bağlı olarak farklı bir etki elde etme şansı veriyor. Kullanılan malzemenin dudağın doğal mukozasıyla aynı kıvamda olması önemlidir.

Aksi takdirde, hasta dudağını hareket ettirdiğinde doğal görünmeyecektir. Ben kendi pratiğimde daha uzun ömürlü, enjekte edilmesi daha kolay ve pürüzsüz, biyolojik olarak parçalanabilen ve geri dönüşümlü olan dolguları tercih ediyorum.

3. Doğru Alanlar

dudak dolgusunun doğru alanlarıDudak dolgusu aslında tamamen bir sanattır, doğal görünümlü bir sonuç elde etmek için doktorunuz dudakların belirli bölgelerine odaklanmalıdır. Amaç bu mükemmel oranı elde etmektir.

Bu da doğru alana uygulama yapmaktan geçiyor zira herkesin dudağı birbirinden farklı. Ezbere enjeksiyonlar doğallıktan uzaklaştırır.

4. Doğru Miktar

dudak dolgusu öncesi sonrasıDudak dolgusu için kullanılacak dolgu miktarı dudak yapısına değişiklik gösterir. Bir seferde 1 ml dolguyu geçmemek gerekir. Eğer daha dolgun dudaklara sahip olunmak istenirse işlemden 1 ay sonra ek dolgu yapılabilir.


Yayınlanma tarihi: 24/12/2021

-

Son Güncellenme: 24/12/2021

Başa Dön