Covid-19 Dönemi Estetik Uygulamalar Anket Sonuçları

Emel Gerdaneri tarafından yazılmıştır.


Covid-19 Dönemi Estetik Uygulamalar Anket Sonuçları

Koronavirüs salgını tüm sektörlerdeki işletmeler tarafından yoğun bir şekilde hissedildi.

Müşterileriyle yakın fiziksel temasa dayanan estetik cerrahi, medikal uygulama, estetik diş hekimliği ve saç ekimi merkezleri de bu durumdan önemli ölçüde etkilendi fakat etkisi açıkçası biraz karışık görünüyor.

Pandemi döneminde estetik

Pandemi döneminde estetik sektörü zaruri olmayan bir tıbbi tedavi olduğu için hastalar tarafından daha az öncelikli olmuştur.

Bu endişelere rağmen;

  • Estetik uygulamalar arayışında olan insanların sayısının azalmadığını görüyoruz.

  • Bunu Google trendlerdeki aranma hacimlerinden anlayabiliyoruz. Türkiye dahil, ABD, Japonya, Güney Kore ve Avustralya'daki klinikler dudak dolgusu, botoks ve burun gibi yüz tedavileri hakkında soru soran hastalarda artış olduğunu bildiriyor.

  • Ameliyatsız estetik uygulamalarına gelen talebin ardındaki sebep ise online toplantılarda, sürekli kendi yüzünü görme ve inceleme şansına sahip olma …

  • Ayrıca bu durum, evde veya daha az insanla etkileşimde olma ve iyileşme sürecinde daha az görünme, zaten maske takıyor olma gibi sebeplere bağlanabilir.

  • Pek çok insan pandemiden maddi olarak ağır etkilenirken, bazıları yurtdışı tatillerine, sosyalleşmeye ayırdıkları veya işe gidip gelirken harcayacakları parayı biriktiriyor ve daha önce yapmamış olsalar da bu birikimlerle istedikleri estetik uygulamayı karşılayabileceklerini düşünüyorlar.

Yaptığımız anket sonucuna göre pandemi dönemi çoğu potansiyel hasta için bir araştırma ve aradığı estetik doktorunu bulma zamanı olarak ifade ediliyor.

Önerilerimiz:

Yeniben olarak iş hayatında zorunlu bir durgunluk yaşayan tüm doktorlarımıza, bu dönemi araştırma yapmaya ayıran potansiyel hastalarınız için özellikle online konsültasyon yapabileceğiniz tele-sağlık araçlarını (yani, Zoom veya diğer platformları) öneriyoruz.

Başta Instagram olmak üzere, YouTube gibi sosyal medya mecralarını aktif olarak kullanmanız çok önemli.

Daha çok yazı, daha çok bilgilendirici içerik, daha ayrıntılı anlatım ve ifade şekilleri, potansiyel hastanın ilgisini çekecektir.

 


Yayınlanma tarihi: 19/11/2020

-

Son Güncellenme: 23/02/2021

İlgili yazılar