Konuk Yazar

Av. Arb. Bahadırhan Tabak

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans ve Çankaya Üniversitesi Kamu Hukuku Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğtimini tamamlamıştır. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Hukuku bölümünde doktora yapmaktadır.

Mesleğe İstanbul Anadolu Adliyesi’nde Hakim adayı olarak başlamış, Elazığ ve Ankara’da hakimlik yapmış, eser sözleşmeleri ve estetik operasyonlardan kaynaklı hukuki uyuşmazlıklara üst derece mahkemesi sıfatı ile bakan Yargıtay 15. Hukuk Dairesi’nde hakim olarak 2 yıl görev almıştır.

2019 senesinde mesleki kariyerine avukat olarak devam etme kararı alarak hakimlik görevinden çekilmiş ve İstanbul Barosu’na kaydolarak avukatlık faaliyetlerine başlamıştır. BT Avukatlık ve Arabuluculuk Bürosu’nun kurucu ortaklarından olup, başta sağlık hukuku olmak üzere hukukun çeşitli alanlarında müvekkillerine avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

Sağlık hukukuna olan ilgisini Yargıtay’da görev aldığı süreçte fark ederek, sağlık hukuku ve onun alt dalları olarak tıp hukuku, estetik tıp hukuku, teletıp, kişisel sağlık verileri alanlarında çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Yazılar

Tüm Yazıları Göster

Başa Dön