Konuk Yazar

Serap Öcal

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden onur öğrencisi olarak mezun oldum. Çeşitli kurumlarda sırasıyla muhabir, editör, kurumsal iletişim yönetmeni, koordinatör ve danışman olarak çalıştım. 


2019 yılında Ekonomize Dergisi tarafından düzenlenen Sağlık Turizmi ana temalı ödül töreninde Yılın Sağlık İletişimcisiödülüne layık görüldüm. EKOTURK TV ekranlarında yapımcılığını ve sunuculuğunu üstelendiğim Sağlık Ekonomisi programı ile de çalışmalarımı televizyon ekranına taşıdım. 


Yeni nesil yayıncılık diyebileceğimiz şekilde; özellikle sağlık sektör profesyonellerinin kendini ifade edebildiği samimi ve prestijli bir ortam olan LinkedIn Live üzerinde ve yine Haberler.com YouTube kanalında yayınlarım devam etmekte. 


Halen dijital strateji ve sosyal medya kampanyaları geliştirme, dijital PR, konsept ve kampanya çalışmaları, kongre, seminer, toplantı, etkinlik yönetimi konularında çalışmalarını sürdürmekteyim. Televizyon ekranlarında ve yeni nesil yayıncılık ortamları olarak adlandırabileceğimiz şekilde sosyal medya üzerinde sağlık yayınları gerçekleştirerek; doğru ve bilimsel bilgiyi toplumumuz ile buluşturmaya devam ediyorum.


Bunların yanında üniversitelerde, dernek organizasyonlarında ve kongrelerde sağlık iletişimi konusunda bilinçlendirme eğitimleri vermekteyim. 


Pek çok dergide sağlık iletişimi alanında köşe yazıları yazmaktayım.


Kendi medya şirketimde de özellikle sağlık iletişimi alanındadanışmanlık çalışmalarım yoğun olarak devam etmekte.


Yazılar
Başa Dön