Hastane Tipi
Şehir

Öğle Yemeği Molasında Yaptırabileceğiniz 5 Estetik Uygulama!

Son güncelleme: 24 Nisan 2020

  • 22 Haziran 2017

Ortalama 30 dakika süren uygulamalarla dilediğiniz görüntüye kavuşup işinizin başına dönebilirsiniz. İşte öğle yemeği molasında yaptırabileceğiniz 5 estetik uygulama!

estetik uygulama

Estetik amaçlı müdahalelerin tümü için günler ayırmanıza, hayatınızın akışında değişiklik yapmanıza gerek yok. Ortalama 30 dakika süren uygulamalarla dilediğiniz görüntüye kavuşup işinizin başına dönebilirsiniz. Öğle yemeği molasında yaptırabileceğiniz 5 estetik uygulama ile kısa zamanda güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Botoks:

Özellikle yüz bölgesindeki kırışıklardan kurtulmak için en sık başvurulan yöntemlerin başında gelen botoks , iz bırakmayan bir uygulama. Ortalama 10 dakika süren botoks enjeksiyonu, 4 ila 6 ay arasında etkisini sürdürüyor.

Dolgu:

Çoğunluğu laboratuvar ortamında üretilen doğal maddelerle yapılan dolgu ile yüz bölgesindeki çökme ve çukurlar, derin çizgiler pürüzsüz bir görünüme kavuşturuluyor.

Dolgu, uygulama yapılacak bölgeye sürülen anestezik bir krem ile 5 dakika içinde iğne ile uygulanıyor. Etkisi 8 ay ile 1 yıl sürüyor. dudak dolgunlaştırma kadınların sıklıkla tercih ettikleri uygulamaların ilk sıralarında.

Cilt ütüleme / Pelleve:

Ciltteki ince kırışıklıklara, alın ve göz çevresine uygulanan bu yöntem, ütülemeye benzediği için bu isimle anılıyor. Yeni teknolojiler arasında öne çıkan, bu acısız ve yeni cilt germe yöntemiyle, radyofrekans dalgalarının gücü kullanılarak sıkılaştırma tedavisi yapılıyor.

Uygulama sırasında bölgenin ısısı, hasta için belirlenen seviyeye kadar çıkartılıyor. Böylece gerekli kolajen üretimi tetiklenerek hastanın daha sıkı ve düzgün bir cilde sahip olması sağlanıyor.

Cilt ütüleme yönteminde anestezi uygulanmıyor. Ağrı ve acı hissedilmiyor. İşlem uygulanacak bölgeye göre 10-30 dakika arası sürüyor. Her seans 4-6 hafta arayla uygulanıyor. 2-3 seans yetiyor. Maksimum sonuca 4-8 haftada ulaşılabiliyor. 1-2 yıl dayanıyor.

Lazerle cilt beyazlatma / Laser bleaching:

Hollywood yıldızlarının başvurduğu bu yöntem diş beyazlatmanın yanı sıra vücut estetiğinde özellikle son yıllarda koltuk altı, bikini bölgesi, diz ve dirsek gibi bölgelerde oluşmuş koyuluklar ve lekelerin giderilmesinde kullanılıyor.

Seans sayısı bölgenin genişliğine ve rengine göre değişiyor. Bir seans maksimum 30 dakika sürüyor ve 4-8 hafta arayla uygulanabiliyor.

Ozon ve oksijen terapi:

Ozon terapi yaşlanmayı geciktirici etkisi ile günümüzde oldukça popüler. Oksijen terapi ise hem cilt hem de vücuttan toksinlerin atılmasında kullanılıyor. Detoks, metabolizmayı hızlandırma ve selülit için, oksijen terapi ise göz altı torbalarının giderilmesi, gençleşme ve selülit için tercih ediliyor.

Ozon terapi kilo vermeye de yardımcı oluyor. 30 dakikalık ozon terapide 600 kalori yakılıyor. Anti-aging, enerji kazanmak ve hastalıkları önlemek için de faydalı. Cilt için ozonlanmış yağ en uygunu.

Oksijen terapi akne, sivilce ve siyah nokta oluşumu ortadan kaldırıyor, kolajen ve elastin seviyesi artıyor, cildin nem ihtiyacını karşılıyor.Ozon terapisi 3 gün ara ile haftada 2 seans yapılıyor. Toplam 5 haftada 10 seans uygulanıyor.

Kaynak: Elif Eren Aydın