Hastane Tipi
Şehir

Ameliyatsız Burun Estetiği Fiyatları

Son güncelleme: 19 Aralık 2019

Ameliyatsız Burun Estetiği fiyatları yapılacak olan uygulamanın içeriğine göre farklılık gösterir.

Ameliyatsız Burun Estetiği, burun anatomisinde meydana gelmiş, kemik ve kıkırdak temelli olmayan bazı küçük kusurların düzeltilmesi amacıyla yapılır.

ameliyatsız burun estetiği botoks
Botoks ile Ameliyatsız Burun Estetiği

Uygulama Botoks ya da dolgu malzemesi ile gerçekleştirilir.


BURUN DOLGUSU YAPTIRANLAR - DENEYİMLERİ (1 Deneyim)

BURUN DOLGUSU DOKTORLARI (45 Doktor) 

BURUN DOLGUSU VİDEOLARI (1 Video) 

BURUN ESTETİĞİ DOKTOR SORU&CEVAPLARI ( 7 Soru&Cevap ) 


Ameliyatsız Burun Estetiği fiyatlarının belirleyici özelliği buruna yapılacak işlemin Botoksla mı Dolgu uygulaması ile mi yapılacağıdır.

Bazı durumlarda hem Botoks hem de dolgu uygulamasının birlikte yapılması gerekir. Ameliyatsız Burun Estetiği fiyatlarına etki eden unsurlardan önce Ameliyatsız Burun Estetiği nasıl yapılır sorusunu yanıtlayalım:

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız burun estetiği botoks ve dolgu maddeleri ile “burun çizgileri”, “burun çevresi ve burun ucu çökükleri”, “kontur bozuklukları”, “burun ucu düşüklüğü”, “burun yüzey siluetinin düzeltilmesi gibi sorunların cerrahi müdahaleye gerek kalmaksızın kısa süreli düzeltilmesi amacıyla yapılır. Ameliyatsız burun estetiğinde burun boyutu büyütülebilir ama büyük burunlarda boyut azaltma söz konusu olamaz.

Ameliyatsız burun estetiği öncesi sonrası

Ameliyatsız burun estetiği; burun ucu bölgesi ve burun sırtına cerrahi işleme gerek olmadan değişiklikler yapılmasına olanak tanır.

Ameliyatsız Burun Estetiği kapsamında yapılacak işlemler bütünü Botoks ile burun ucunun kaldırılması ve dolgu maddesi kullanılarak burun kemerinin kamufle edilmesidir.

Burun üzerinde gülmeye bağlı zamanla oluşan mimik çizgileri de burun botoksu uygulaması ile düzeltilebilir.

Burun Estetiği ameliyatı sonrası oluşan bazı ameliyat hataları da yine ameliyatsız Burun Estetiği kapsamında düzeltilebilir.

Burun kanatlarının asimetrik görüntüsü, burun ucunda oluşmuş düşme ya da çukurlar yine ameliyatsız Burun Estetiği ile doldurularak kusurlu görüntüden kurtulunabilir.

Gülme ile belirgin hale gelen burnun aşağı doğru eğilmesine sebep olan kas hareketi burun botoksu ile bloke edilerek burun ucu kaldırma işlemi yapılabilir.


İşlem 10 -15 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Uygulama sonrası tedavinin sonuçları 2-3 gün içinde görülmeye başlar, 2 hafta sonra nihai görüntüsüne yaklaşır. En erken 4 ay sonra etkisi azalmaya başlar.

Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı mıdır?

Ameliyatsız burun esetetiği kalıcı bir uygulama değildir.

Botoks uygulamasında kalıcılık süresi tüm diğer botoks uygulamaları gibi 4 ile 6 ay sonra tekrar edilmek üzere etkisini kaybetmektedir.

Dolgu malzemesi uygulamasında ise kalıcılık süresi kullanılan dolgu malzemesinin türüne, miktarına ve kişinin biyolojik süreçlerine bağlı olarak 6 ile 18 ay aralığındadır.

Dolgu Maddesi ile Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun estetiği ile ilgili yapılacak her işlem kişiye özel planlanır.

Bu nedenle bazı durumlarda tek başına botoks uygulaması yeterli olurken bazı durumlarda da Botoks uygulamasına ek dolgu uygulaması da yapılabilmektedir.

Örneğin düşük burun ucuna eşlik eden kemerli burun yapısına ameliyatsız burun estetiği ile düzenleme yapılacaksa burun düşüklüğünü kaldırmak için belirlenen noktalara Botoks uygulaması yapılırken kemerli yapının düzeltilmesi için de belirli noktalara dolgu desteği yapılmaktadır.

Bu durumda ameliyatsız burun estetiği fiyatları yapılan her bir enjeksiyona göre hesaplanır.

İllere Göre Ameliyatsız Burun Estetiği Fiyatları

Ameliyatsız burun estetiği fiyatları ilden ile farklı ücretlere sahiptir.

Ameliyatsız burun estetiği İzmir fiyatları ile ameliyatsız burun estetiği Adana fiyatları arasında farklılıklar söz konusudur.


Ameliyatsız burun estetiği fiyatlarının ilden ile hatta ilçeden ilçeye farklılık göstermesindeki en büyük neden seçilen hekimin uzmanlık derecesi, bulunulan bölgenin sosyo-ekonomik düzeyi, uygulanan malzemenin türü ile doğrudan ilintilidir.

Ameliyatsız burun estetiği ortalama 10-15 dakika süren bir uygulamadır. İşlemin ardından kişi sosyal yaşantısına hemen geri dönebilir.

Bu nedenle ameliyatsız burun estetiği fiyatları, burun estetiği ameliyatı gibi hastane, hastanede yatış, ameliyathane gibi detayları içermez.

Ameliyatsız burun estetiği İzmir fiyatları geneline bakıldığında burun botoksu için tek bir enjeksiyon 2019 fiyatı ortalama 400 TL ile 800 TL aralığındadır. 

Eğer 3 enjeksiyon botoks yapılacak ise her bir birim fiyat 3 ile çarpılarak ameliyatsız Burun Estetiği fiyatı hesaplanır.

Ameliyatsız burun estetiği İzmir fiyatları geneline bakıldığında burun dolgusu ile ameliyatsız burun estetiği 2019 fiyatı ortalama 900 TL ile 1700 TL aralığında yapılmaktadır. 

Ameliyatsız burun estetiği İstanbul fiyatları geneline bakıldığında burun botoksu için tek bir enjeksiyon 2019 fiyatı ortalama 600 TL ile 1200 TL aralığında fiyatlandırılmaktadır.

Eğer 3 enjeksiyon botoks yapılacak ise her bir birim fiyat 3 ile çarpılarak ameliyatsız burun estetiği fiyatı hesaplanır.

Ameliyatsız burun estetiği İstanbul fiyatları geneline bakıldığında burun dolgusu ile ameliyatsız burun estetiği fiyatları 2019 ortalaması 1600 TL ile 2500 TL aralığındadır.

Ameliyatsız burun estetiği Adana fiyatları geneline bakıldığında burun botoksu için tek bir enjeksiyon 2019 fiyatı ortalama 400 TL ile 600 TL aralığındadır.

Eğer 3 enjeksiyon botoks yapılacak ise her bir birim fiyat 3 ile çarpılarak ameliyatsız burun estetiği fiyatı hesaplanır. 

Ameliyatsız burun estetiği Adana fiyatları geneline bakıldığında burun dolgusu ile ameliyatsız Burun estetiği fiyatı 2019'da ortalama 800 TL ile 1200 TL aralığında yapılmaktadır.

Ameliyatsız burun estetiği Ankara fiyatları ise ameliyatsız burun estetiği İstanbul fiyatlarına oranla biraz daha düşük aralıkta gerçekleştirilir.

Ameliyatsız burun estetiği Ankara fiyatları geneline bakıldığında burun botoksu için tek bir enjeksiyon fiyatı 2019'da ortalama 500 TL ile 700 TL aralığında fiyatlandırılmaktadır.

Eğer 3 enjeksiyon botoks yapılacak ise her bir birim fiyat 3 ile çarpılarak ameliyatsız burun estetiği fiyatı hesaplanır.

Ameliyatsız burun estetiği Ankara fiyatları geneline bakıldığında burun dolgusu ile ameliyatsız burun estetiği 2019 fiyatı ortalama 1000 TL ile 1800 TL aralığında yapılmaktadır.


Bu içerik Hülya Alkan tarafından hazırlanmıştır.