Hastane Tipi
Şehir

Ameliyatsız Burun Estetiği Fiyatları

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır. Son güncelleme: 29 Mayıs 2020

Ameliyatsız burun estetiği, burun anatomisinde meydana gelmiş, kemik ve kıkırdak temelli olmayan bazı küçük kusurların düzeltilmesi amacıyla yapılır.

Fiyatları ise Türkiye genelinde 2020 yılında 800 TL ile 3000 TL aralığında belirlenmiştir.


BURUN DOLGUSU YAPTIRANLAR - DENEYİMLERİ (3 Deneyim)

BURUN DOLGUSU DOKTORLARI (45 Doktor

BURUN DOLGUSU VİDEOLARI (1 Video) 

BURUN DOLGUSU SORU&CEVAPLARI ( 3 Soru&Cevap ) 


Fiyatlar şehir, semt, yöntem, uygulamanın içeriği, dolgu malzemesinin türü, miktarı gibi durumlara göre farklılık gösterebilir.

Aşağıda şehir bazında burun estetiği fiyatlarını ve konuyla ilgili diğer önemli ayrıntıları bulabilirsiniz:

  1. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana Ameliyatsız Burun Estetiği Fiyatları
  2. Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?
  3. Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı mıdır?

1. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana’da Ameliyatsız Burun Estetiği Fiyatları

Ameliyatsız burun estetiğinin fiyatı illere göre ve yapılacağı yönteme göre farklılık göstermektedir. İstanbul’da botoks ile yapılan ameliyatsız burun estetiğinde Yeniben.com araştırma verilerine göre 2020 yılı için tek bir enjeksiyonun ortalama fiyatı 700 TL ila 2000 TL aralığındadır.

Eğer 3 enjeksiyon botoks yapılacak ise her bir birim fiyat 3 ile çarpılarak ameliyatsız burun estetiği fiyatı hesaplanır. Burun dolgusu ile yapılacak uygulamada ise 2020 ortalaması 1800 TL ile 2700 TL aralığındadır.

İstanbul’da ameliyatsız burun estetiği yapan doktorlar için tıklayınız. 

Bu uygulamada Ankara fiyatları İstanbul fiyatlarına oranla biraz daha düşük aralıkta gerçekleştirilir.

Burun botoksu için tek bir enjeksiyon fiyatı Yeniben.com araştırma verilerine göre 2020'de ortalama 600 TL ile 1000 TL aralığında fiyatlandırılmaktadır. Ankara’da ameliyatsız burun estetiği burun dolgusu ile yapılacaksa fiyat ortalama 1200 TL ile 2000 TL aralığındadır.

Ankara’da ameliyatsız burun estetiği yapan doktorlar için tıklayınız.

Ameliyatsız burun estetiği İzmir fiyatları geneline bakıldığında burun botoksu için tek bir enjeksiyon fiyatı ortalama 500 TL ile 1000 TL aralığındadır. Yine Yeniben.com araştırma verilerine göre, İzmir’de burun dolgusu ile ameliyatsız burun estetiği ise 2020 fiyatı ortalama 1000 TL ile 2000 TL aralığında yapılmaktadır. 

İzmir’de ameliyatsız burun estetiği yapan doktorlar için tıklayınız. 

Adana fiyatları ise burun botoksu için tek bir enjeksiyon, ortalama 400 TL ile 600 TL aralığındadır. Yine Adana’da burun dolgusu ile ameliyatsız burun estetiği fiyatı 2020'de ortalama 800 TL ile 1200 TL aralığında yapılmaktadır.

Adana’da ameliyatsız burun estetiği yapan doktorlar için tıklayınız.


2. Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?Ameliyatsız burun estetiği botoks ve dolgu maddeleri ile uygulanır.

1.Burun çizgileri
2. Burun çevresi
3. Burun ucu çökükleri 
4. Kontur bozuklukları”
5. Burun ucu düşüklüğü
6. Burun yüzey siluetinin düzeltilmesi 


gibi sorunların cerrahi müdahaleye gerek kalmaksızın düzeltilmesi amacıyla yapılır. 

İşlem 10 -15 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Uygulama sonrası tedavinin sonuçları 2-3 gün içinde görülmeye başlar, 2 hafta sonra nihai görüntüsüne yaklaşır. En erken 4 ay sonra etkisi azalmaya başlar.

Ameliyatsız burun estetiğinde burun boyutu büyütülebilir ama büyük burunlarda boyut küçültme söz konusu olamaz. Ayrıca burun ucu bölgesi ve burun sırtına cerrahi işleme gerek olmadan değişiklikler yapılmasına olanak tanır.

Ameliyatsız burun estetiği kapsamında yapılacak işlemler bütünü botoks ile burun ucunun kaldırılması ve dolgu maddesi kullanılarak burun kemerinin kamufle edilmesidir.
Burun dolgusu için ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Burun üzerinde gülmeye bağlı zamanla oluşan mimik çizgileri de burun botoksu uygulaması ile düzeltilebilir.

Burun Estetiği ameliyatı sonrası oluşan bazı ameliyat hataları da yine ameliyatsız burun estetiği kapsamında düzeltilebilir.
Burun kanatlarının asimetrik görüntüsü, burun ucunda oluşmuş düşme ya da çukurlar yine ameliyatsız burun estetiği ile belirli bir oranda düzeltilebilir.

Gülme ile belirgin hale gelen burnun aşağı doğru eğilmesine sebep olan kas hareketi burun botoksu ile bloke edilerek burun ucu kaldırma işlemi yapılabilir.

3. Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı mıdır?

Ameliyatsız burun estetiği kalıcı bir uygulama değildir. Botoks uygulamasında kalıcılık süresi tüm diğer botoks uygulamaları gibi 4 ile 6 ay sonra tekrar edilmek üzere etkisini kaybetmektedir.

Dolgu malzemesi uygulamasında ise kalıcılık süresi kullanılan dolgu malzemesinin türüne, miktarına ve kişinin biyolojik süreçlerine bağlı olarak 6 ile 18 ay aralığındadır.