Hastane Tipi
Şehir

Göz Altı Işık Dolgusu Yaptıranlar, Yorumları; Yan Etkileri ve Öncesi Sonrası Görüntüleri

Hülya Alkan tarafından yazılmıştır. Son güncelleme: 14 Ocak 2020

Bu yazımızda göz altı ışık dolgusu yaptıran kullanıcılarımızın yorumlarına ve deneyimlerine yer verdik. 

Kullanıcı adı: @kozmetikperisi
Tedavi: Göz altı ışık dolgusu
Doktor: Op. Dr. Seyfi Akbay
Şehir: İstanbul
Tarih: 24.04.2016
Sonuç: Memnun
Yorum: "Ben yapılan işlemi çok beğendim ve sabah kalkıp aynaya baktığımda çökmüş gözaltlarımla karşılaşmıyorum ve daha dinlenmiş görünüyorum. Göz altı ışık dolgusu yaptıranların yorumlarının önemini bildiğimden sizinle deneyimimi paylaştım."


->Related Doctors<-
 
 
Instagram’da kozmetikperisi hesabıyla bu alanda paylaşımları olan kullanıcımız fotoğrafının altına yorum olarak “Acaba ne yaptırdım?” yazmıştı.

Yanıtlarda bir sürü tedavi ismi yer alıyordu: Dudak dolgusu, kepçe kulak ameliyatı… :)

Göz altı ışık dolgusunu daha önce yaptıranlardan bile doğru yanıt gelmedi. Bir hafta bekledikten sonra ne yaptırdığını paylaştı. 

Bazen iyi uyumak ya da dinlenmek de göz altı çukurları için yeterli olmuyor. Genetik olarak yorgun bir ifade söz konusuysa böyle bir tedavi gerekebiliyor. 

Göz altı ışık dolgusu yaptırmak isteyen anneler için: 

Bu arada doğum sonrası süreçteyseniz ve emzirmeyi bıraktıysanız göz altı ışık dolgusu için doğru bir zamandasınız. Bunu belirtiyoruz çünkü henüz dolgu maddesinin süte karışıp karışmadığı konusunda bir belirsiz var. 

@kozmetikperisi de göz altı ışık dolgusunu bu dönemde yaptıranlardan. 

Göz altı ışık dolgusu acı veriyor mu?

Estetik operasyonlar konusunda da kullanıcılar tarafından olumlu bildirim alan Op. Dr. Seyfi Akbay’dan randevu alan @kozmetikperisi bu uygulamada acı hissetmediğini dile getiriyor. 

Doktor bu uygulamayı yapmadan önce hazırlık aşamasında yüzün yapılacak yerlerini belirliyorlar. Acı hissettirmemek için de uyuşturucu krem sürüyorlar. Krem 20 dakika kadar etkisini gösteriyor. Krem etkisini gösterince de uygulamaya başlanıyor

Hiç acı hissetmediğini ve şişlik olmadığını belirten hastamız 10 gün sonrası için de kontrol randevusu alarak klinikten ayrılıyor. 

Ayrıca göz altı ışık dolgusunun yanında botoks uygulaması da yaptıran kullanıcımızın bu fotoğrafları da aşağıda yer alıyor.

Göz altı ışık dolgusu öncesi sonrası fotoğrafları

Göz altı ışık dolgusu yaptıranlarGöz altı ışık dolgusu öncesi sonrası fotoğraflar

Botoks öncesi sonrası fotoğraflarıKullanıcı adı: @Chunlibeauty
Tedavi: Göz altı ışık dolgusu
Doktor: Doç Dr. Hakan Erbil
Şehir: Ankara
Tarih: 19 Şubat 2013
Sonuç: Memnun
Yorum: "Göz altımda esneklik kaybı ve çökmeler oluşmaya başlamıştı. Uzun zamandır göz altı sorunlarından muzdariptim. 4-5 ay araştırma yaptım. Redensity II göz altı Işık dolgusu çok araştırdım ve onu Türkiye’ye getiren firmadan doktor ismi aldım ve ona yaptırdım, sonuçtan çok memnunum."

Aynı bir önceki kullanıcımız gibi bu kullanıcımız dayaşa ve genetiğe bağlı göz altı çökmelerden şikayetçiydi. Çok uzun süren araştırmalar sonucunda önce dolgu maddesine sonra da doktoruna ulaştı.

Göz altı ışık dolgusunu araştırmak önemli çünkü göz altı gerçekten de riskli bir bölge. Çok memnun kalan hasta deneyimleri kadar memnun olmayan hastalara da özellikle internette rastlamak mümkün. Dolayısıyla doğru klinik ev doğru dolgu maddesi bu aşamada çok önem taşıyor. 

Göz altı ışık dolgusu doktor tavsiyesi  

Redensity II göz altı ışık dolgusu hakkında yazıları araştıran kullanıcımız Seltek İlaç Pazarlama’nın bu ürünü Türkiye’ye getrdiğiniz öğrenince doktor ismini de onlardan alıyor. Doç Dr. Hakan Erbil hakkında da araştırmaya devam ediyor ve göz altı ışık dolgusu yaptıranlardan olumlu bildirimler alıyor. Başka hastaların deneyimleri, yorumları ve sonuçlar bu aşamada hep belirleyici oluyor.

Peki göz altı ışık dolgusu sonrası memnun kalacak mı?

Bu soru göz altı ışık dolgusu yaptıracakların kafasında dönüp dolaşır. Değecek mi yaptırdığına? Acıyacak mı? Ya sonu hüsran olursa. Lokal kremle uyuşturulan cilt üzerine 10 dakika bekledikten sonra uygulanan göz altı ışık dolgusu sonucunda yanıt evet değdi oldu. Uygulanan miktar ise sadece çökük olan hat kadar az bir miktar.

Göz altı ışık dolgusu sorular ve yanıtları

Göz altı ışık dolgusu öncesi sonrası fotoğrafları

Göz altı ışık dolgusuGöz altı ışık dolgusu

Bir kaç aşamalı uygulama

Bazen doktorunuzun tavsiyesi üzerine birden fazla aşamada göz altı uygulaması gerçekleşebiliyor. Burada da 1 ay sonra tekrar gerekli gördüğü yerlere bir kez daha uyguluyor.

göz altı ışık dolgusu

Göz altı ışık dolgusunun fiyatı ne kadar?

Göz altı ışık dolgusunun fiyatı doktora, yaptıracağınız şehre, kliniğin lokasyonuna göre değişiyor.  Ortalama 1250-2000 TL arasında diyebiliriz.

Göz altı ışık dolgusu doktorlarını görmek ister misin?