Yeniben İle Estetik Sohbetler’in Bu Haftaki Konuğu Dr. Zeynep Cingü Meriç

Ozon Tedavisi

Selin Sezgin tarafından yazılmış, Dr. Zeynep Cingü Meriç tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Yeniben İle Estetik Sohbetler’in Bu Haftaki Konuğu Dr. Zeynep Cingü Meriç

Yeniben ile Estetik Sohbetler serisine bu hafta Medikal Estetik Hekimi Dr. Zeynep Cingü Meriç konuk oldu. Meriç; ozon tedavisi ve ozon tedavisinin faydaları hakkında bilgiler verdi..

Dr. Zeynep Cingü Meriç ile gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbet için tıklayınız. 
Dr. Zeynep Cingü Meriç podacst

Tanrının Nefesi Ozon

ozone Dr. Zeynep Cingü Meriç ozon tedavisine neden Tanrının nefesi denildiğini açıkladı; “Ozon, saç derisinden ayak tırnağına kadar her hastalığa iyi geliyor.

Anti Aging özelliği sayesinde vücuttaki antioksidan enzimlerinin çoğalmasına yardımcı olup, geriye doğru yaş almayı sağlar. Bunların yanı sıra detox etkisi vardı, metabolizmayı hızlandırır, anksiyete ve depresyona iyi gelir.”

Ozon Destek Tedavisidir

ozone treatmentMedikal Estetik Hekimi Dr. Zeynep Cingü Meriç, ozon tedavisinin nasıl uygulandığını ve uygulama sonrası nelere dikkat edilmesi gerektiğine de dikkat çekti.

Meriç; “Ozon bir destek tedavisidir. 5 yıldan sonra faydası daha net görünür. İlk ozon tedavisinden sonra ayda bir hatırlatma seanslarının yapılmasında fayda vardır. 

“Ozon tedavisi kişiye özeldir. Hastadan bir çay bardağı kan alınıp, ozonlayıp, kanı vücuda geri vererek uygulamayı gerçekleştiriyoruz.

Ozon tedavisi yaptırmak isteyenlere söylenebilecek tek şey; işleme aç gelin, işlem sonrasında da vitamin ve alkol almayın, bol su tüketin.”

Covid ve Ozon

covid and ozoneÖzellikle pandemi döneminde ozona olan ilginin artmasının nedenlerini de konuştuğumuz Dr. Zeynep Cingü Meriç konuyla ilgili olarak; “Ozon viral hastalıklarda etkili ancak Covid-19 yeni bir hastalık.

Kendi pratiğimde hem covid olmamış, hem covidli hem de covid geçirmiş kişilere ozon uyguladım ve bir zararını görmedim.”
Dr. Zeynep Cingü Meriç whatsappDr. Zeynep Cingü Meriç, Yeniben İle Estetik Sohbetler’in sevilen hızlı sorular bölümünde; yapmayı en sevdiği uygulamayı, zorlandığı vakasını, doktor olmasaydı ne olmak isteyeceğini, estetiği olup olmadığını ve eşine bir uygulama yapıp yapmadığını sorduk ve kendisinden samimi cevaplar aldık.

Yeniben İle Estetik Sohbetler’in daha önceki bölümlerini aşağıda bulabilirsiniz. 

Keyifli dinlemeler!


Yeniben’in uluslararası platformu Newlyme’de öne çıkan doktor olmak için tıklayınız!


Yayınlanma tarihi: 16/12/2021

-

Son Güncellenme: 30/12/2021

Başa Dön