Diyarbakır’da Estetik, Kozmetik ve Güzellik Fuarı Açılışı


Selin Sezgin tarafından yazılmıştır.

Diyarbakır’da Estetik, Kozmetik ve Güzellik Fuarı Açılışı

Diyarbakır'da 26 Haziran'a kadar devam edecek estetik, kozmetik ve güzellik fuarı törenle açıldı.

Start Fuarcılık tarafından Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen organizasyonun açılışında Vali Vekili Fatih Cıdıroğlu konuşma yaptı. Yaklaşık 1,5 yıldır tüm dünyada olduğu gibi önemli bir salgınla mücadele ettiklerini açıkladı.

güzellik fuarı

Diyarbakır'da son yıllarda ekonomik, sağlık ve eğitim alanlarında önemli adımlar attıklarını belirten Cıdıroğlu, şunları söyledi:

"Eskiden terörle anılan Diyarbakır, şimdi ekonomideki yükselişiyle anılıyor. Diyarbakır, bölgede ve Türkiye'de yıldızının parlamasıyla önemli adımlar atmaktadır. Diyarbakır ayağındaki prangalardan kurtulmuş, İnşallah yükselişe geçmiş durumdadır. Daha iyi yerlere geleceğine hepimiz kaniyiz. Hepimiz taşın altına elimizi koyduk, elimizden geldiğince gece gündüz hizmet etmekteyiz."

Fuara Katılan Firma Sayısı 60

güzellik fuarı

Start Fuarcılık Genel Müdürü Ozan Öztürk, şehirde düzenledikleri fuara yaklaşık 60 firma ve 200'e yakın da markanın katıldığını belirtti.

Fuara katılımcı ve ziyaretçi sayısını yükseltmek amacıyla hem bölgesel hem de ülke genelinde tanıtım çalışmalarını çok yönlü olarak gerçekleştirdiklerini ifade eden Öztürk, "Özellikle Gaziantep, Şanlıurfa, Elazığ, Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya, Erzurum ve diğer çevre illerden gelecek binlerce ziyaretçinin ulaşım masrafları tarafımızdan karşılanacak olup, gelen misafirlerimizi en iyi şekilde şehrimizde ağırlayacağız. " dedi.


güzellik fuarı

Türkiye Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Başkanı Bayram Karataş, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Alican Ebedinoğlu'nun da konuşmalarının ardından fuarın açılışı yapıldı.

güzellik fuarı

Markaların yeni geliştirdikleri ürün ve koleksiyonlarını sergileyeceği 26 Haziran'a kadar gezilebilecek fuarda, ücretsiz olarak protez tırnak, cilt bakımı, cilt analizi, kalıcı makyaj etkinlikleri gerçekleştirilecek. Alanında uzman eğitmenler seminerler verecek ve profesyonel ekiplerce gösteriler düzenlenecek.

Yayınlanma tarihi: 24/06/2021

-

Son Güncellenme: 05/10/2021

Başa Dön