22 June 2017

Estetik ameliyatların sonuçları ne kadar kalıcı?


Cesaret edip ameliyat olmaya karar verdiniz. İyi bir araştırma yaptınız, diğerlerinin deneyimlerinden yararlandınız, harika bir doktor seçtiniz! Peki ameliyatınızın sonuçlarının ne kadar kalıcı olacağını öğrendiniz mi?

Meme İmplantıGöğüslerinize yerleştirilen silikon implantlar kesinlikle bir ömür boyu kullanılmıyor. Yine de seçtiğiniz implantın kalitesine göre, 10-30 yıl kullanabilmeniz de mümkün.

Yağ Aldırma

 Liposuction denilen yağ aldırma ameliyatı kalıcı sonuçlar garanti etmez çünkü kişisel seçimlerinizle doğrudan bağlantılıdır. Yemek yeme alışkanlıklarınız, yaşam tarzınız, kilo değişimleriniz, hamilelik ya da doğal yaşlanma gibi faktörler sonucu bedenimizin tekrar yağ biriktirmesi olasıdır. Kısacası, ameliyat sonrasında kendinizi ne kadar sağlıklı ve dengede tutarsanız, o kadar uzun zaman yağlarınızı tekrar görmek zorunda kalmazsınız.
 

Rinoplasti
Burun Estetiği kalıcı sonuçlanan ameliyatlardandır. Yine de eğer burun gelişiminin henüz tamamlanmadığı bir yaşta ameliyat olunursa yaklaşık 16 yaşına kadar değişimler görülmesi kaçınılmazdır.


Yüz Gerdirme


Estetik


Facelift, trendi yükselen ameliyatlardan biri. 7 hatta 10 yaş daha genç görünmenizi sağlayan yüz gerdirme, ne yazık ki zamanı durduramadığı için yıllar içinde yaşlanma belirtilerini tekrar yaşamaya başlayabiliriz. Peki iyi bir cilt bakımı ve sağlıklı bir yaşam tarzını benimsersek bu süreyi uzatabilir miyiz? Elbette!

 

Blefaroplasti (Göz Kapağı Estetiği) 

 


Göz Kapağı Estetiği ile sarkmış göz kapaklarını düzelttiren hastaların deneyimlerine bakılırsa, tekrar blefaroplasti ameliyatına ihtiyacınız olmuyor. Sadece yaşlanma hızınıza bağlı olarak kaşların sarkması söz konusu olabilir. O zaman da kaş kaldırma ameliyatı düşünülecektir.


İlgili yazılar