Hastane Tipi
Şehir

Efsanevi Futbolcu Maradona, Bu Kez De Yüzünü Gerdirdi

Son güncelleme: 23 Aralık 2019

  • 20 Haziran 2017

Estetik operayonları ile sık sık gündeme gelen 56 yaşındaki Maradona çenesine sarılı bandaj ile arabasına binerken görüntülendi.

maradona

Yeni bir estetik ameliyat ile gündeme gelen ünlü futbolcu Maradona, bu kez Buenos-Aieris’te ki bir kliniği tercih etti. Yaptırdığı yüz gerdirme operasyonu ardından yüzü sargılı halde görüntülenen efsanenin, 25 yaşındaki sevgilisi Rocio Oliva’nın yanında daha genç görünmek için estetik operasyonlara başvurduğu konuşuluyor.

31 yaş küçük

Maradona

Çenesindeki bandajda kan lekeleri görülen Maradona basın mensuplarına 18 ay önce de kırışıkları için bir operasyon geçirdiğini söyledi.

Dudaklarına silikon enjekte ettirdi

Maradona dudak silikon

Efsane futbolcu, katıldığı basın toplantılarından birinde silikon enjekte edilmiş dudakları, küpesi ve makyajlı yüzüyle dikkat çekmişti.

Ortomoleküler tedavi görüyor

Orthomolecular tedavi gören Maradona, yaşlanmaya karşı özel besinler kullanıyor. Kırışıklık tedavisi süresince vücuduna C vitamini veriliyor. Hastalıklardan besin takviyeleri alarak korunma ve tedavisi olan ortomoleküler tıp, hastanın sağlık durumu, çevresel faktörler ve diyet kalitesi dikkate alınarak uygulanıyor. Tedavi aynı zamanda "optimum sağlığı” hedefliyor.

İlk estetiği değil

Maradona’nın daha önce de Kolombiya’da bir klinikte alın ve boyun bölgesindeki kırışıkları yok etmek için operasyon geçirdiği, kaşlarını kaldırttığı ve vücudundan yağ aldırdığı biliniyor. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Kolombiyalı doktor Alejandro Rada, 46 yaşındaki Maradona'nın ameliyatla birlikte 'birkaç yıl gençleştiğini' söyledi. Rada açıklamasında, operasyonla birlikte Maradona'nın kırışıklıklarının düzeltildiğini ifade ederek, "Maradona'nın alnı ve kaşları arasındaki kırışıklıkları da düzelttik. Ayrıca kaşlarını kaldırdık. Bu operasyonlarla birlikte daha iyi bir görüntüye sahip oldu" dedi.

Kimdir?

Maradona

Diego Armando Maradona, bir çok uzman, futbol eleştirmenleri, eski yeni tüm futbolcular ve taraftarlarınca tüm zamanların en iyi futbolcularından biri olarak görülüyor. Maradona, başarılarla dolu kariyerini uyuşturucu ve alkol bağımlılığı yüzünden erken noktalamak zorunda kalmış, 2000 ve 2004 yıllarında uyuşturucu kullanımına bağlı olarak kalp krizi geçirmiş ve hastaneye kaldırılmıştı.

Ortomoleküler tıp

Nobel ödüllü bilim insanı Linus Pauling tarafından tanımlanan ortomoleküler tıbbın temel görüşüne göre; bireylerin besinsel ihtiyaçları genetik yapılarına, stres seviyesi ya da beslenme seviyeleri gibi diğer çevresel faktörlere bağlı olarak kendilerine özgü oluyor. Sonuç olarak, bir insan için hastalığa yol açan şey bir başka kişinin sağlığına iyi gelebiliyor.