Kadınların kişisel bakım için tercih ettikleri en önemli alanlardan birisi tırnaklardır. Tırnaklar günlük hayatta, ev işlerinde, işyerinde, görünüm ve estetik açıdan dokusu bozulabilir, kırılabilir, çatlayabilir veya farklı dış etkilere maruz kalabilir, estetik görselliği kaybolabilir.

Günümüzde gelişen teknolojik şartlar ve tıbbi imkanlarla birlikte protez tırnak uygulaması işte bu sorunun çözülmesini sağlıyor.

Protez tırnak, gerçek tırnağın görüntüsünü kaybetmeyecek, estetik bir görünüm sağlamak amacıyla uygulanan, özel bir malzeme sürüldükten sonra mevcut tırnakların üzerine takılan takma tırnak türüdür.

Yapay tırnak seçenekleri varken protez tırnakların daha fazla tercih edilmesinin en önemli sebebi kullanım olanakları, kullanım ömrü, ekonomik maliyetleri ve vücutla bütünleşik görünümünden kaynaklanıyor.

Kişinin tırnak yapısı ve el yapısı incelenerek kişiye özel tasarımlar oluşturulur. Kişinin isteğine göre şekiller yapılabilir. Bu nedenle estetik görünüm açısından hazır tırnaklara göre daha uzun ömürlü olması ve kullanım imkanı yaratması gibi nedenlerle tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Protez tırnak çeşitlerine baktığınızda 4 farklı seçeneğin olduğunu göreceksiniz.

Akrilik tırnak, dipping tırnak, jel tırnak ve smart akrilik tırnak

 

  • Akrilik Tırnak

En eski protez malzemesi olan akrilik tırnak, toz halindeki akrilik maddesinin, akrilik sıvısıyla birleştirilmesiyle oluşturulur.

Sıklıkla uzak doğulu protez tırnak uzmanlarının kullandığı akrilik tırnak, kokusu sebebiyle artık çok fazla tercih edilmiyor. Günümüzde çağdaşlaştırılmış hali ve kokusuz olan smart akrilik çeşidi kullanılıyor.

 

  • Smart Akrilik

Protez tırnak çeşidi olan akrilik tırnağın, kokusuz ve son teknoloji malzemelerle üretilmiş hali olan smart akrilik tırnak, en çok tercih edilen uygulamadır.

Hazırlanışı akrilik tırnak gibidir fakat kullanılan malzeme yenilikçi özellikler taşır.

protez tırnak

 

  • Dipping Tırnak

Dipping akrilik tırnak çeşidinin daha basit bir şekilde uygulandığı bir protez tırnak çeşididir. Akrilik tozu ve tırnak yapıştırıcısı ile yapılır. Pratik ve hızlı bir uygulaması vardır.
 

  • Jel Tırnak

Kişisel bakım uygulamaları veya tercihleri ​​açısından görsel ve estetik güzellik açısından son dönemde tercih edilen bu kapsamdaki işlemlerden birinin de jel tırnak uygulaması olduğunu söyleyebiliriz.

Aslında bu ifade protez tırnak ifadesinin bir parçasını oluşturur. Jel tırnaklar da bu uygulamanın bir parçası.

Kısacası estetik görünümü tamamlamak, tırnak bakımı yapmak, uzun ömürlü ve görsel olarak zengin, sihirli tırnak şekline kavuşmak için kullanılabilir.

Mevcut tırnağınızın üzerine uygulanan, kurudukça sertleşen tırnağın görüntüsünü alan ve net olarak görülebilen jel uygulamasıdır.

Protez tırnak modelleri oldukça çeşitlidir. İstediğiniz modeller protez tırnak uzmanı tarafından uygulanabilir. Üzerine nail art denilen çalışmalar yapılabilir.

Tırnaklara oval, küt, badem tırnak vb. şekillerde şekiller verilebilir. Model seçimi tamamen sizin zevkinize göre uygulanır.

protez tırnak

Bilinenin aksine bu yönde bir uygulama tercih etmeniz vücudunuz veya mevcut tırnağınız açısından herhangi bir zarar göreceğiniz anlamına gelmez.

Koruyucu tabaka uygulaması ve ardından protez tırnak uygulaması yapılırsa, mevcut tırnağa herhangi bir zarar gelmesi söz konusu değildir.

Doğru yer seçimi, doğru güzellik merkezi seçimi, yetkili, sertifikalı bir ortamda yapılan protez tırnak uygulaması 3-4 hafta kadar kalabilir. Kullanım ve bakım hizmetlerine veya uygulamalarına dikkat etmeniz gerekir.

Yayınlanma tarihi: 17/05/2023

-

Son Güncellenme: 24/05/2023

Protez Tırnak Öncesi & Sonrası Fotoğrafları


Misyonumuz, modern güzelliğe yapılan her yatırımın buna değer olduğu bir dünya yaratmaktır.

Başa Dön