Son dönemin ilginçlikte sınır tanımayan estetik operasyonları


Bir zamanlar estetik operasyon deyince akla burun düzeltme ve göğüs büyütme operasyonları gelirdi. Teknoloji ilerleyip içinde bulunduğumuz görsel çağda operasyonlar bu kadar yaygınlaşınca yepyeni operasyonlarla tanıştık. İnsanın fiziksel mükemmelliği aradığı estetik dünyasının son trendlerine bakıyoruz.

1. Göbek deliği düzeltme

göbek deliği estetiği

Göbek deliği dışa çıkık olanların son dönemde tercih ettiği bu operasyon simetrik bir çukur vaat ediyor.

2. Meme ucu dolgusu

meme ucu dolgusu

Sütyensizlik akımı yükselince meme uçları da önem kazanmaya başladı. Her göğüs ucu aynı yapıda olmadığı için kıyafetlerde belirgin olmasını isteyenler dolgu yöntemine başvuruyor.

3. Çene köşesi ekletme

çene köşesi ekletme

Çok değil, birkaç yıl öncesine kadar kadın yüzünde beğenilmeyen ve hatta varlığı durumunda törpületilen çıkık çene kemiği artık moda. Oval yüze keskin bir hat kazandırmak için dolguyla kemik görüntüsü veriliyor.

4. Burun büyütme

burun büyütme

Burun dolgusu yıllardır var ve genelde hafif burun kemerini düzeltmek için kullanılıyordu. Ancak düz ve doğal burunların gözde olmasıyla insanlar doğal veya estetikli kalkık, küçük burunlarını büyütmeye başladılar.

5. Testis botoksu

testis botoksu

Kırışıklıkları açmada uzun yıllardır kullanılan botoksu testisleri pürüzsüzleştirmek için kullanmak kimin aklına geldiyse, bir dönem gündeme damga vurdu.

6. Kaş dolgusu

kaş dolgusu

Kaşları makyajla doldurmak geçmişte kaldı. Kaş bölgesine uygulanan dolgu, bölgeyi belirginleştirip kaşları kalkık gösteriyor.

7. Göz kapağı dolgusu

göz kapağı dolgusu

Büyük göz kapakları bakışları yorgun ve anlamsız gösterebiliyor. Bunun çözümü de dolguyla göz kapağının üst bölgesini biraz büyüterek dinç bir görüntü kazandırmak.

8. Vajina düzeltme

vajina düzeltme

Vajina iç dudaklarının gereğinden fazla büyük ve sarkık olması günümüzde pek çok kadını bu operasyona yöneltiyor.

9. Çene sivriltme

çene sivriltme

Kardashianlar sayesinde tanıştığımız bu uygulamada çene ucu dolguyla sivriltilerek daha keskin ve oval bir yüze sahip olunuyor.

10. Karın kası estetiği

karın kası estetiği

Önceleri sadece Barbie'nin erkek arkadaşı Ken'e benzemek isteyen estetik operasyon bağımlılarından duyduğumuz bu operasyon da yaygınlaştı. Bu işlem için kaslar şekillendirilip tıpkı göğüsteki gibi özel implantlar yerleştiriliyor.

11. Yüzden yağ aldırma

yüzden yağ aldırma

Herkes yüzünü dolguyla şişirmiyor elbette. Büyük yanaklarından ve ay gibi suratından rahatsız olanlar için yanak ve çene bölgesinden yağ alınabiliyor.

12. Silikonsuz göğüs estetiği

silikonsuz göğüs estetiği

Silikon implantlar yerine daha küçük ölçekli, doğal sonuçlar isteyenlerin tercihi olan bu göğüs büyütme yönteminde kişinin kendi yağı veya özel vücut dolguları kullanılıyor. Lokal anestezi ile yapılması da bir başka artısı.

13. Gamze oluşturma

gamze oluşturma

Yüzden yağ alma gibi bir işlem olan gamze estetiği özellikle bel bölgesinde tercih ediliyor.

14. Alın çıkıklaştırma

alın çıkıklaştırma

Bombeli bir alın gençlik ve güzellik sembolü. Düz ve çökmüş alınlar için dolguyla alnı çıkık hale getirmek mümkün.


Yayınlanma tarihi: 27/07/2020

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Başa Dön