Saç dökülmesi, hem kadın hem de erkeklerin sosyal ve kişisel ilişkilerini etkileyebilecek yaygın bir sorundur. Yaş, genetik yatkınlık, çevre faktörleri gibi birçok nedene bağlı yaşanan saç kaybı söz konusu olduğunda saç ekimi (hair transplantasyonu), kök hücre tedavisi, saç PRP’si gibi bir dizi kavram da hayatımıza dahil olur. Saç lazeri terapisi ya da bilinen diğer adıyla lazerle saç uzatma tedavisi saç dökülmesi, saç seyrelmesi gibi saç problemleri yaşayan kişilerin yeni umudu…

Saç lazeri uygulaması; saç folikülünün uyarılması amacıyla baş bölgesine lazer ışınlarının verilmesi prensibiyle çalışır. Lazer kıl köklerine yönetildiğinde kıl köklerinin etrafındaki kan dolaşımı artar. Ameliyatsız, ağrısız, acısız formüller arayan kişiler için ideal tedavi seçenekleri arasında yerini alıyor.

FUE - FUT Saç Ekimi, Otolog Kök Hücre Tedavisi, Saç PRP, Mezoterapi, Saç Lazeri ve diğer saç hastalıkları tedavi seçenekleri danışanların ihtiyaçlarına göre en etkin sonuç elde edilecek şekilde belirlenir. 

Erken dönemde saç seyrelmesi sorunu olan kişiler için öncelikli olarak saç lazeri uygulaması düşünülmelidir. Lazer tedavisi, saç seyrelmesi ve erkek tipi kellik sorunu yaşayan kadın ve erkekler için uygundur. Saç lazeri, saç folikülünü uyararak saç kökünü besleyen damarlarda kan dolaşımını arttırır. 

Saç lazeri uygulamasıyla saç teli sayısında %30 oranında artış görülür. Eş zamanlı olarak mevcut saçlar da güçlenir, saç teli kalınlaşır ve saç dökülmesinin %85 oranında önüne geçilir. 

Kliniğimizde uygulanan Sunetics Saç Lazeri, soğuk lazer tedavisidir. Soğuk lazer tedavisinin klinik olarak kanıtlanmış sonuçları vardır: Saç lazeri terapisi uygulanan kişilerin % 99 unda aşırı dökülmede azalma ve % 90’ından fazlası ölçülebilir yeniden büyüme görülmektedir. 

Sunetics Saç Lazeri, hem erkeklerde hem de kadınlarda saçları güçlendirmek ve saç dökülmesini tedavi etmek için FDA tarafından onaylanan ilk klinik lazerdir. 

Hayır, soğuk saç lazeri ısı üretmez, acı vermez. Uygulamada 650 nm dalga boyu kullanılır. Kırmızı renk spektrumunda bulunan soğuk lazerlerin saç köküne etki ederek saç folikülünü uyardığı bu yöntem; saç dökülmesi, saç seyrelmesi sorunu yaşayan kişilere ağrısız, ilaçsız, ameliyatsız ve komplikasyonsuz çözüm sağlar. 

Saç Lazeri uygulaması ortalama 20-30 dakika aralığında gerçekleştirilir. Uygulama sonrası kişi günlük aktivitelerine geri dönebilir. Seans sayısı ve sıklığı yine kişiye özel belirlenen kriterlerdendir. 

Haftada 2 veya 3 seans saç lazeri terapisi alınması tavsiye edilir. Uygulama saç büyümesini hızlandıran bazı ilaç ve solüsyonlarla desteklenebilir. 

Saç lazeri; kırmızı renk spektrumunda bulunan soğuk lazer başlıklarının baş bölgesinin üzerine yerleştirilmesi ile uygulanır. Kişiye uygun olarak belirlenen süre boyunca 650 nm dalga boyunda lazer ışınları saç köklerine yansıtılır. 

Uygulama sırasında kişi; kitap/dergi okuyabilir, dizüstü bilgisayarlarında çalışabilir, telefonuyla ilgilenebilir, müzik dinleyebilir ya da sadece rahatlayabilir. Uygulama bitiminde kişiler rutin faaliyetlerine geri dönerler.

Saç lazeri tedavisi hem erkek hem de kadınlarda kolaylıkla uygulanabilir, cerrahi nakillerin aksine ağrısız bir işlemdir. Diğer seçeneklere göre fiyat avantajı sağlar. Bu prosedür için gereken süre nispeten daha azdır. 

Saç lazeri uygulamasına olumsuz etki eden unsurların başında “Folikül sağlığı” gelir. Erken müdahale saç lazeri terapisi için en öneml kriterlerden biridir. Saçlar yeni incelmeye başladıysa, o zaman folikülün hala sağlıklı olduğu ve şiddetli saç dökülmesi olanlardan daha kolay ve hızlı bir şekilde tedavi edilebileceği anlamına gelir. 

Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu da cilt tipidir. Cildin rengi, optimal lazer dozunu belirlemede önemli kriterlerden biridir. Bu iki unsur da saç lazeri uygulamasına engel olmamakla birlikte daha etkin sonuçların alınması adına farklı terapi ve tedavilerle birleştirilmesi yönünde önerileri beraberinde getirebilir. 

Yayınlanma tarihi: 04/11/2021

-

Son Güncellenme: 27/03/2023

Misyonumuz, modern güzelliğe yapılan her yatırımın buna değer olduğu bir dünya yaratmaktır.

Başa Dön