Neden Gülüş Estetiği Bu Kadar Önemli?

Gülüş Tasarımı

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Dt. Barış Ünlü tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Neden Gülüş Estetiği Bu Kadar Önemli?

Son zamanların en popüler tedavisi gülüş estetiği ve belki de yüz güzelliğindeki en önemli ayrıntıyı ele alıyor. Doyasıya ve herhangi bir estetik kaygı yaşamadan gülümsemek kadar güzel bir şey olmasa gerek.

Diş Hekimi Barış Ünlü’ye gülüş tasarımını ve ayrıntılarını sorduk:
Baris Unlu, MD
“ Neden Gülüş Estetiği Önemli? Çünkü Gülmek Herkese Yakışır… İşte insanlar gülerken, gülümserken, hatta konuşurken bile ağız ve dişleriyle alakalı kaygılar yaşarsa, ne tam olarak kendini ifade edebilir, ne de duygu ve düşüncelerini net bir şekilde gösterebilir.

İşte bu sebeple bu kaygıları ortadan kaldırabildiğimiz ve içerisinde hastaya özel kişiselleştirilmiş tedavi planlarının bulunduğu uygulamaya gülüş estetiği diyoruz.

Değerlendirilmesi Gereken Birçok Faktör Vardır

smile designGülümseme, çevremizdekilere çeşitli duygular iletmenin yanı sıra kişinin benliğinin önemli bir yansımasıdır ve her bireye özgüdür.

Aslında doktor ve hastayı estetik açıdan memnun eden bir gülüşün oluşturulmasında dikkatle düşünülmesi ve değerlendirilmesi gereken birçok faktör vardır.

Bir hastanın gülümsemesini yeniden oluşturmak söz konusu olduğunda, mevcut diş yapısından daha beyaz ve daha parlak olan dişleri, üzerine kaplama veya kuron yerleştirmek kadar basit bir konu değil.

İdeal bir gülümseme için ortodonti, ortognatik cerrahi, periodontal cerrahi, kozmetik diş hekimliği, ağız cerrahisi ve hatta bazen plastik cerrahi bile gerekebilir.

Hastanın İstek ve Beklentileri Deneyimle Buluşmalı

smileHerhangi bir tedaviye başlamadan önce göz önünde bulundurulması gereken en önemli kısımlardan biri, hastanın başlıca şikayetlerini ve endişelerini dinlemek, hastanın istediği nihai sonucu elde edip edemeyeceğimizi tartışmak ve keşfetmek için zaman ayırmak gerekir.

Gülüş tasarımı, özünde, sanatsal olarak daha düz, daha beyaz ve güzel doğal görünümlü gülüşler yaratan bir diş prosedürüdür.

Gülüş tasarımları, mevcut dişlerinizin orijinal durumundan bağımsız olarak diş sağlığınızı ve görünümünüzü tamamen eski haline getirmek için harikalar yaratabilir.

Estetik Gülüş Tasarımında Neler Yapılıyor?

hollywood smileEstetik gülüş tasarımında;
 

  • Diş sistemindeki kusurlar giderilir

  • Hastanın dişleri arasındaki boşlukları dişleri kesmeden tedavi edilir

  • Pembe estetik ile diş etlerindeki problemler ve seviye düzensizlikleri giderilir.

  • Dişler ile dudak, yanak arasındaki uyum sağlanır.

  • Kırık veya çapraşık dişler laminate veneer, seramik kaplama veya zirkonyum kaplama ile tedavi edilir.

  • Yine kırık dişler, diş kesmeden estetik kompozit restorasyonlarla restore edilir.

  • Dişlerde beyazlatma yapılır.

  • İmplantlar veya köprü protezlerin yerini eksiksiz bir diş seti alır.


Yayınlanma tarihi: 31/05/2023

-

Son Güncellenme: 31/05/2023

Başa Dön