Doktor Cevapları:

17 Cevap
28 Ocak 2021

Merhaba Cemre hanım, Yaygın bilinen ismiyle botoks tıpta bir çok alanda kullanılmaktadır. Kas içine verildiğinde kasların kasılması azaltma etkisi bulunmaktadır. Bu etkisi ile tekrarlayan mimik hareketleri ile oluşan yüz kırışıklıklarının tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Tekrarlayan mimik kası hareketlerini azaltarak bu hareketlerin deride oluşturduğu kırışıklıkların açılmasını ve derinleşmemesini sağlar. ¬ Alındaki yatay çizgilenmeler ¬ Kaş arası çizgileri ¬ Göz kenarı kaz ayağı çizgileri ¬ Üst dudak barkod çizgileri ¬ Burun ucu kaldırma ¬ Kaş kaldırma ¬ Boyun derisindeki kırışıklıklar ¬ Masseter (çene kası) botoksu ¬ Migren ağrısına yönelik botoks uygulaması İçin kullanılabilmektedir. İfadesiz, donuk, maske gibi bir yüz oluşmaması için yüz anatomisinin doğru değerlendirilmesi kişiye özel botoks doz ayarlaması yapılması çok önemlidir. Botoks ile kırışıklık tedavisi ve yüz gençleştirme memnuniyet oranı çok yüksek ve etkin bir işlemdir. Yaklaşık 4-6 ay etkinlik süresi vardır. Bu süre kişiden kişiye değişebilmektedir. Yaygın bilinen ismiyle botoks tıpta bir çok alanda kullanılmaktadır. Kas içine verildiğinde kasların kasılması azaltma etkisi bulunmaktadır. Bu etkisi ile tekrarlayan mimik hareketleri ile oluşan yüz kırışıklıklarının tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Tekrarlayan mimik kası hareketlerini azaltarak bu hareketlerin deride oluşturduğu kırışıklıkların açılmasını ve derinleşmemesini sağlar. ¬ Alındaki yatay çizgilenmeler ¬ Kaş arası çizgileri ¬ Göz kenarı kaz ayağı çizgileri ¬ Üst dudak barkod çizgileri ¬ Burun ucu kaldırma ¬ Kaş kaldırma ¬ Boyun derisindeki kırışıklıklar ¬ Masseter (çene kası) botoksu ¬ Migren ağrısına yönelik botoks uygulaması İfadesiz, donuk, maske gibi bir yüz oluşmaması için yüz anatomisinin doğru değerlendirilmesi kişiye özel botoks doz ayarlaması yapılması çok önemlidir. Botoks ile kırışıklık tedavisi ve yüz gençleştirme memnuniyet oranı çok yüksek ve etkin bir işlemdir. Yaklaşık 4-6 ay etkinlik süresi vardır. Bu süre kişiden kişiye değişebilmektedir. Op. Dr. M. Hakan BULAM, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı M. Hakan BULAM, MD, FEBOPRAS, Aesthetic Plastic Surgeon

Cevabı beğendiniz mi?
Aradığınızı bulamadınız mı?

Merak ettiklerinizi siz de alanında uzman Yeniben doktorlarına sorun!

Doktora Sorun
27 Ocak 2021

Merhaba, Etkisi süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte, ortalama 4- 6 aydır. Bu sürenin sonunda tedavi tekrarlanmalıdır. Tekrarlanmazsa da bir kaybınız olmaz, sadece yüzünüz uygulama öncesi haline geri döner.

Cevabı beğendiniz mi?
26 Ocak 2021

Merhaba, ilk yaptırdığınız botoksun etkisi ortalama 4 ila 6 ay arasında sürmektedir. Botoks işlemi tekrarlandıkça kalıcı etkisi daha fazla olacaktır.

Cevabı beğendiniz mi?
21 Ocak 2021

Merhabalar, botoksun etkinligi 4. aydan sonra azalmaya başlayıp 6. ayda son bulmaktadır. Goz kenarındaki çizgilerden etkilidir ancak goz altındaki kırışıklıklarda mezoterapi veya ip tedavisi gibi farklı uygulamalar yapmak gerekir.

Cevabı beğendiniz mi?
21 Ocak 2021

Merhabalar,genel olarak botulinum toksin uygulamalarının kalıcılık süresi 3-6 ay arasındadır.

Cevabı beğendiniz mi?
21 Ocak 2021

Merhaba orijinal Botox etkisi genellikle 4-6 ay sürer. Ancak tekrar sayısı arttıkça süre biraz daha uzar

Cevabı beğendiniz mi?
21 Ocak 2021

Botoks uygun dozlarda gerekli kaslara uygulandığında kalıcılık süresi 3-4 ay arasıdır. Düzenli uygulamada bu süre uzayacaktır. Göz çevresine özel hazırlanan mezoterapi enjeksiyonu ile de etkinlik ve kalıcılık arttırılabilir.

Cevabı beğendiniz mi?
21 Ocak 2021

Ortalama 3-4 ay

Cevabı beğendiniz mi?
28 Ocak 2021

yapılan yere göre değişmekle beraber ortalama 5-6 ay dır.

Cevabı beğendiniz mi?
28 Ocak 2021

Merhaba, göz çevresi botox 4 ayda bir yapılmalıdır. Detayları isterseniz ücretsiz muayenede görüşebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

Cevabı beğendiniz mi?
21 Ocak 2021

Botox uygulamasının etkisi uygulanan doza, tekniğe, uygulama süresine ve kişisel özelliklere göre dört ila altı ay arasında devem etmektedir

Cevabı beğendiniz mi?
21 Ocak 2021

botoksun etkisi 6 ay olarak standart görülse de bu kırışıkları azaltmak istiyorsanız 4.5 ayda bir uygulama yaptırmanızı öneriyoruz

Cevabı beğendiniz mi?
21 Ocak 2021

Merhaba, eğer ilk kez yaptıracaksanız 6 aya kadar kalacaktır. Ama daha önce yaptırdıysanız eğer; Allergan’ın Botox’u 4 ay kadar kalır. Farklı markalarda farklı süreler oluşabilmektedir. Klinik telefonumuz olan 02125709266 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Özel Şamed Polikliniği

Cevabı beğendiniz mi?
21 Ocak 2021

Botoksun etkisi kisinin yasina ve mevcut kırışıklık miktarına gore degismektedir. Ortalama 4 ile 6 ay arasi etki beklenmektedir.

Cevabı beğendiniz mi?
21 Ocak 2021

Merhabalar, botoks etkisi 4 ile 6 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Cevabı beğendiniz mi?

Daha Fazla Göster

İlgili tedavi fotoğrafları
Tümünü Gör