Hastane Tipi
Şehir

c34
c34 - İstanbul - 2 yıl önce gönderildi.

Üst bacaktan mı yoksa alt bacaktaki kemikten mi operasyon geçirmeliyim?


Boyum 166 167 cm civarında, boy uzatma ameliyatı düşünüyorum. Araştırma yaptım bu konu hakkında en idel seçenek kombine yöntem olarak görünmekte. Benim merak ettiğim şimdi ben üst bacaktan mı yoksa alt bacaktaki kemikten mi operasyon geçirmeliyim? Arad cm farkı oalcak iki kemik arasında alt ile üst arasıında? Bu ilerleyen zamnalarda sorun oluşturur mu? ve görsel olarak görüntü nasıl olur?

DOKTOR CEVAPLARI 2 Cevap var

Boy uzatma ameliyatı

22 Aralık 2017

Merhaba, Boyu en fazla 160 cm olan hastalarda bu ameliyatın uygulanması tıbben doğru kabul edilmektedir. Daha uzun boylu hastalarda komplikasyon riskinin ciddi oranda arttığı bilindiği için ve tıbben de etik bulmadığım için ben bu ameliyatı 1.60 cm ve altındaki hastalara uygulamaktayım ve size de önermem. Sağlıklı günler dilerim.


Cevap Fotoğrafı
Op. Dr. Gökçe Mık
  0 Deneyim üzerinden
  0 Toplam değerlendirme - 0 Deneyim üzerinden
  İstanbul http://gokcemik.com
  Bu Cevabı Faydalı Buluyor musunuz? EVET - HAYIR
  0 kişi bu cevabı faydalı buldu. 0 kişi faydalı bulmadı.

  08 Aralık 2017

  Burada önemli olan kaç cm boyunuzu uzatmak istediğinizdir, tabi cerrahi öncesinde mutlaka üst bacak(femur) alt bacak(tibia) kemikleirnizin simdiki uzunlukları mutlaka değerlendirilmelidir, ona göre bir tedavi planı yapılacaktır, bu iki kemiğin oranı bozulursa boyunuz uzamış olur ancak görsel olarak görüntü güzel olmaz,saygılarımla  Doc.Dr. Samı Sokucu


  Bu Cevabı Faydalı Buluyor musunuz? EVET - HAYIR
  0 kişi bu cevabı faydalı buldu. 0 kişi faydalı bulmadı.