30 November 2021
Tedaviden 5 ay sonra

Dr. Okan Balcıoğlu ile glutatyon tedavisi deneyimim

Yazınızı okuduktan sonra "Glutatyon" konusunun ilgimi çekmesiyle hekim arayışına başladım. Pandemi nedeniyle geçici süreliğine bulunduğum Bodrum'da Prof. Dr Okan Balcıoğlu'nun muayenesinin kapısını çaldık annemle birlikte. Ben 47 annem 70 yaşında ve haliyle Covid 19'dan çok korkuyoruz.

Genel sağlık durumumuz iyi olmasına rağmen güne yorgun başlamak, gün içinde hızlıca yorgun düşmek, sigara kullanımına bağlı endişelerimiz, bir kaç yaş genç gözükür müyüz umudumuz, cilt lekelerimizden kurtulur muyuz, kilo da verir miyiz gibi öncesinde bir iki madde ile başlayan sonrasında da bir sayfaya varan uzun bir soru listesiyle çıktık doktorun karşısına.

Bir seans alırız yeter diye düşünüyorduk ki, bu bir paket tedavi programıymış. Etkili sonuç almak için en az 5 seans alınması gerekiyormuş. Madem çıktık yola hadi alalım şifamızı dedik ve ilk randevumuzu aynı gün oluşturduk. Damar yolu açıldı, serumlar takıldı annem bir hasta koltuğunda ben diğerinde hafif çalan müzik ve steril ortam eşliğinde aldık glutatyonumuzu.

Damar yolu açılması ciddi iş, bu aşamadan glutatyonun hazırlanmasına serumun takılmasından iğnenin çıkarılmasına kadar Okan Bey tüm süreçleri kendi yaptı. Bu önemli çünkü yardımcıları da var ama Okan Bey asla işin sorumluluğunu bir başkasına bırakmıyor. Bence yaptıracak kişilerin bu uygulamanın doktor elinden yapılması konusunda dikkatli olmaları gerekiyor.

İlk seans sonrası mucizevi bir değişim olmadı. Eyvah dedik gitti paralar:) Meğer işin sırrı 2. seanstan sonra başlıyormuş. Tedavi 2-3 günde bir aralıklarla planlanıyor. 2. seans sonrası net bir enerji yükselmesi gözlemledim kendimde, pandemi ile gelişen uykuya direncim kırıldı, bebekler gibi mışıl mışıl uyudum hatta benim üzerimde ilginç olan ve hiçbir yerde yazmayan bir etkisi de oldu. Her seans sonrası bir mutluluk hali, biri beni gıdıklıyor kadar rahatlamış kahkahalar atarken buldum kendimi.

Gençleştik mi? Bilmiyorum ama lekeler üzerinde hafif bir solma olduğunu söyleyebilirim. Kilo vermedik bilakis aldım ama bu benim yeme bozukluğumdan kaynaklanıyor olabilir. Kendimi çok sağlıklı ve enerjik hissetmemi sağladı mı? Kesinlikle evet. Hasta oldum mu? Hayır. Bir de toz alerjisi sıkıntım var (zaten kiloların nedeni de almak zorunda kaldığım kortizonlu ilaçlar) Alerji üzerinde etkili oldu mu? Nispeten evet. Yaklaşık 3-4 aydır ilaç kullanmadım, atak yaşamadım...

Gelelim annem üzerindeki etkilerine; enerji yükselmesi onda da oldu, Cildinin parladığına gözlerimle tanık oldum. O bir kilo artışı yaşamadı hatta çok daha fit gözüktüğünü söyleyebilirim. Sonuçta biz bu glutatyon tedavisini çok sevdik.

dipnot: 2 gün evvel bir özel hastanede tek dozluk bir uygulama daha aldım. Bugün kendimi çok daha yüksek enerjili hissediyorum. Demek ki tesadüf değilmiş dedim :)

Tedaviyi gerçekleştiren doktor
Prof. Dr. Okan Balcıoğlu Anestezi ve Reanimasyon
Hasta Yorumu Dr. Okan Balcıoğlu, pozitif iletişimli, güler yüzlü ve ilgili bir doktor. Her sorumuzu sabırla yanıtladı, dingin ve sakin bir şekilde konforlu bir süreç yaşamamızı sağladı. Muğla Bodrum'da glutatyon tedavisi almak isteyenlere kendisini gönül rahatlığıyla öneririm.
Başa Dön