Sırala
03 Nisan 2018
Tedaviden 10 ay sonra

Göz altı ışık dolgusu deneyimim

Herkese merhabalar okuyacağınız benim değil annemin göz altı ışık dolgusu deneyimi. Etrafımda göz altı morluğu şikayeti olan pek çok arkadaşım var hem onlara da bir kerede ulaşmış oluyorum böylece. Göz altı ışık dolgusu botox değil kasları uyuşturmak ve çizgilenmeyi azaltmak, gidermek gibi vaatleri yok, şöyle kahve sohbetinde arkadaşıma anlatır gibi söyleyecek olursam burun kemiklerinin kenarlarından göz altına uzanan bölgedeki çöküklüğün verdiği gölgeli duruşu ve dolayısıyla ortaya çıkan yorgun ifadeyi almak için 1-1,5 sene kalıcılık süresi olan kozmetik bir prosedür.

Tıpkı makyajdaki kontür tekniğinden de hatırlayacağınız gibi, ön planda olmasını istediğimiz bölgeyi aydınlatıyoruz diyelim. Göz altları yüzün merkezinde olduğu için zamanla oluşan çöküklük bakışları da geri plana attığından o derinlik görüntüsünü deri altından minik dozlarda doldurarak yükseltmeye yapılıyor böylece gölgede kalan yer ışığı alıyor ve adı da muhtemelen bu yüzden ışık dolgusu diye geçiyor.

Yorum Yaz 0 Yorum
03 Nisan 2018
Tedaviden 10 ay sonra

Mütemadiyen uykusuzmuş gibi görünüyordu

Annemin göz çevresi mor veya yüzünün geri kalanına göre koyu pigmentli kalmıyor ancak önceki halinin fotoğrafında da göreceğiniz gibi yarım aya benzer bir şekilde çöküklük var ve yüzünü aşağı çekiyor, mütemadiyen uykusuzmuş gibi bir görünüme sebep oluyor. Ne kadar aydınlatıcı/concealer uygulansa da, makyajla o bölgenin yüzü yeterince lift göstermesi ve aydınlık durması sağlanamıyor tam anlamıyla. Bu şikayetinden yola çıkarak arkadaşlarımın gittiği doktordan randevu almak isteyince gidip danıştık , çizgilerin giderilmeyeceğini ancak bakışlarının daha aydınlık olacağını ve ifadesinin yumuşayacağını öğrendik.

Yorum Yaz 0 Yorum
03 Nisan 2018
Tedaviden 10 ay sonra

Doktor Gökhan Bey, bir kerede fazla uygulama yapmaktan her zaman kaçındığını söyledi

Randevuya gittiğimizde doktor muayene etti ve anestezik/uyuşturucu krem sürdü göz altlarına 20-25 dakikaya yakın bekletildi hemen ardından, krem silinip buz kompresi yapıldı ve kanül dedikleri dolgu iğnesinden biraz kalın bir iğneyle asıl iğnenin gireceği bölge açıldı,sonra o bölgeden dolgu uygulanıp parmaklarla masaj yapılarak gerekli yere yerleştirildi. Doktor Gökhan Bey , bir kerede fazla uygulama yapmaktan her zaman kaçındığını çünkü çökük bölgeye fazla uygulama yapılırsa bu sefer hastaların göz torbaları olacağını söyledi ve 10 gün sonrasına rötuş için randevu aldık. Aynı işlemler tekrarlandı.

Yorum Yaz 0 Yorum
03 Nisan 2018
Tedaviden 10 ay sonra

Annemin dediğine göre doktorun eli hafifmiş

Annemin dediğine göre doktorun eli hafifmiş,olur da sıkmak ister diye anneme iki tane stres topu vermişlerdi annem hiç onları sıkmadı bile işlem sırasında ki canı da çok tatlıdır.Uygulamadan çıkınca dikkat edilmesi gerekenler için broşür veriyorlar size ve günlük rutininize anında geçiş yapabiliyorsunuz , gerçekten popüler olmaya başladığında haberlere nasıl ” 5 dakikada çözüm” diye çıktıysa aynen öyle kısa sürüyor çünkü ,uyuşma süresini saymazsak.

Sonuç olarak fikirlerimi ve annemle gözlemlerimizi paylaşayım , bir yere çarpınca çok çabuk moraran bir cildi olduğu için rötuştan sonra iğne yerlerinde kalan minik morlukları bir – bir buçuk haftada geçti ama ince kapatıcılığı olan bir makyajla giderilmeyecek kıvamda değildi o minik izler. Dolgu bölgesi 20-25 gün sonra biraz ödem yaptı ama 2 gün içinde kendiliğinden geçti. Yani her bünye farklı olduğu için bu herkeste olur diyemem çünkü diğer iki arkadaşımla da sık sık görüşüyorum ve aktarabilmek adına da iyi gözlemledim bir şeycikleri yoktu.Her bünye farklı.

Yorum Yaz 0 Yorum
Tedaviyi gerçekleştiren doktor
Op. Dr. Gökhan Haytoğlu Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Hasta Yorumunu Göster
Hasta Yorumu Annemin dediğine göre doktorun eli hafifmiş, olur da sıkmak ister diye anneme iki tane stres topu vermişlerdi annem hiç onları sıkmadı bile işlem sırasında ki canı da çok tatlıdır. Hasta Yorumunu Gizle