02 July 2021
Tedaviden 1 hafta sonra

7 yaşındaki kızımın göz kayması ve şaşılık tedavi süreci

Kızım 4 yaşında iken bir hafta içinde yavaş yavaş sol gözünde içe doğru kayma meydana geldi. Hemen doktora götürdük ve gözlerinde görme bozukluğu olduğunu öğrendik. Hem kayma hem de diğer rutinlerimiz için devlet hastanesinde alanında başarılı bir doktor ile yolumuza devam ettik. Pandemi sürecinde ise tedavimizin kesintiye uğramaması için doktor arkadaşlarımızdan referansla Doç. Dr. Halil Hüseyin Çağatay ile tedavimize ve kontrollerimize devam ettik.

Göz kapaması ve düzenli gözlük kullanımı olmasına rağmen içe kaymada stabil bir durum söz konusu. Şu an 7 yaşında olan kızım için en iyi sürecin ameliyat olduğuna karar verdi doktorumuz.

Henüz ameliyat gerçekleşmedi ama süreci buradan paylaşmaya devam edeceğim. Bu ameliyat konusunda çok deneyimli olduğunu biliyorum ve sonuçları inceliyorum ama yine de ameliyat söz konusu olduğu için korkularım elbette var. Bu konuda doktorumuza güveniyorum. Aşama aşama iyileşme sürecini de paylaşacağım.

Yorumlar

Sl*** 09 June 2022  

iyileşme sürecini de paylaşabilir misiniz?

Uygulamayı gerçekleştiren doktor
Doç. Dr. Halil Hüseyin Çağatay Göz Hastalıkları
Danışan Yorumu Çocuklarla çok ilgili ve özel iletişimi olan bir doktor. Genel kontroller için ve özellikle göz kayması problemi için rahatlıkla tavsiye edebileceğimiz bir doktor.
Başa Dön