Hastane Tipi
Şehir

Yüzdeki Düşme ve Sarkmalara Gençlik İpiyle Elveda!

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır. Son güncelleme: 24 Nisan 2020

  • 09 Haziran 2017

Yüzdeki Düşme ve Sarkmalara Gençlik İpiyle Elveda!

(Hem de Ameliyatsız)

Aramızda elbette, iğneden, anesteziden korkanlar olacaktır. Her geçen gün gelişen teknolojilerle artık bu korkular azalmaya başladı. Şimdi size ameliyatsız bir şekilde ipler yardımıyla yüz gerdirebileceğinizi söylesek ne dersiniz?

Evet, doğru duydunuz. 30 dakika içinde, ameliyatsız bir şekilde, gençlik ipleriyle 10 yıl geriye gitmekten bahsediyoruz.

2014 yılında ip teknikleri arasında en iyi ip ödülü almış, Amerika‘da FDA onayı alarak, güvenilirliğini onaylatmış, üzerinde germe efektini oluşturan çift yönlü koniler bulunduran tamamen doğal, misina görünümünde olan ipler bunlar.

Özellikle 40'lı yaşlar ile başlayan ciltte hafif sarkma, yanaklarda düşme, çene hattının bozulması, Botoksa rağmen kaş kenarlarında düşük görünüme sahip hastalarda etkili bir yöntem olma potansiyeline de sahipler.

Sadece tedavi edici değil, aynı zamanda önleyici ve geciktirici etki

Gençlik ipinin hacim kaybı, sarkma ve yaşlanma belirtilerini sadece tedavi edici değil, önleyici ve geciktirici etkisi de var. Yumuşak dokuyu aşağı çeken yer çekimini etkisiz hale getirerek, sarkmayı azaltıyor. Uygulamadan yaklaşık 2 hafta sonra da ipler; kendiliğinden kaynayarak eriyor.

Böylece orta ve alt yüz dediğimiz yanak bölgesi, burun ve dudak kenarı çizgilerinde kaş kaldırmada ve gıdı sarkmalarında kullanılan en iyi yöntemlerden biri oluyor.


 

İpler hem doktorunuzun, hem sizin elinizde

Ağrısız ve acısız bu işlem yaklaşık 15-30 dakika arası sürüyor. Doktorunuz uygulamayı yaparken siz de aynadan yönlendirme yapabiliyorsunuz. Bir taraftan kendinizi plastik cerrahınızın güvenli ellerine bırakırken, bir taraftan da işleme tamamen dahil oluyorsunuz.

Kısa ve oldukça etkili

Yaklaşık 30 dakika süren bu uygulamada, ip, cilt altından geçirilirken kişi hiçbir ağrı hissetmiyor. Yüzün her iki bölgesine gençlik ipleri yerleştirildikten sonra bir ayna yardımıyla hastanın da fikri alındıktan sonra arzu edildiği kadar askılama işlemi yapılıyor ve sonrasında iplerin cilt dışında kalan serbest uçları kesilip, işlem bitiriliyor.

Gençlik ipi uygulamadan hemen sonra etkisini gösteriyor ve etkileri giderek daha belirgin hal alıyor. Uygulama sonrası kızarıklık ve şişlik olmaması açısından da tavsiye ediliyor. Yine de doktoru dikkatli dinlemekte fayda var.