Ece Yalçın tarafından yazılmıştır.

Vampir Yüz Germe
Memnuniyet Bu tedavi hakkında hasta yorumu bulunmamaktadır.
Ortalama Fiyat 1500
Tedavi Anestezi kremi kullanılır.

Vampir Yüz Germe Nedir?

Vampir yüz germe, PRP işlemine hyaluronik asit eklenerek uygulanan bir cilt iyileştirme yöntemidir. Ameliyatsız yüz germe seçenekleri arasında popüler bir uygulamadır. PRP (Platelet Rich Plasma), kişinin kendi kanıyla hazırlanan bir serumdur. Kanın içindeki trombositlerin bir santrifüj yardımıyla ayrıştırılarak yoğun hale getirilmesi ile elde edilir. Doktorun hazırladığı bu PRP serumu cilde hyaluronik asit ile birlikte enjekte edildikten sonra cildin kolajen üretimi desteklenir ve daha iyi bir görünüme kavuşması sağlanır.

Vampir yüz germe birçok cilt problemine çözüm sunmaktadır. Vampir yüz germeyle giderilebilen sorunlar şöyle sıralanabilir:

  • İnce kırışıklıklar
  • Gözaltı şişlikleri ve morlukları
  • Kaz ayakları
  • Hacim kayıpları ve sarkmalar 
  • Güneş lekeleri
  • Akne izleri 
  • Mat ve solgun cilt 

Yukarıda yer alan cilt sorunlarının vampir yüz germe işleminin ardından kısa süre içinde belirgin şekilde düzeldiği görülmektedir. Cilt dokusunun yenilenmesini sağladığı için cildin kalitesi artar ve rengi canlanır. Vampir yüz germe, yan etki riski çok düşük bir tedavi yöntemidir. Bunun sebebi de tedavide kullanılan serumun içeriğinde kişinin kendi kanının ve vücutta bulunan hyaluronik asitin yer almasıdır. Alerjik bünyeli kişilerin bu yöntemi tercih etme sebebi de uygulama sonrasında alerjik reaksiyon riskinin çok düşük olmasıdır. 
Vampir yüz germe işlemi, cildin yapısına göre belirlenen seans aralıklarında yapılır. Bu seans ücreti her şehirde farklılık gösterebilir. Ayrıca uygulamayı yapacak olan doktorun tanınmışlık düzeyi de uygulamanın fiyatını etkiler. Vampir yüz germe fiyatlarının ne kadar olduğu, tedavinin yapılacağı kliniğin yerine göre değişir denebilir. Uygulama sayısı da fiyata etki eden bir unsurdur. Bazen tek seans yeterli olabilirken bazı durumlarda birden fazla seans gerekebilir. Bu durumda farklı fiyatlar söz konusu olabilmektedir. 
Vampir yüz germe işlemi için kişinin kolundan bir miktar kan alınır. Daha sonra doktor bu kanı bir santrifüj vasıtasıyla ayrıştırarak trombositten (platelet) zengin hale getirir. Elde edilen yoğun trombositli seruma hyaluronik asit eklenir. Yüz, uygulama öncesinde temizlendikten sonra anestezi kremleriyle uyuşturulur. Ardından hazırlanan serum yüzdeki sorunlu bölgelere enjekte edilir. İşlemi takip eden gün kişi günlük yaşamına devam edebilir, işe geri dönebilir. 
Vampir yüz germe yaptırabilmek için aranan belirli bir şart yoktur. Her yaştan sağlıklı birey, kadın ya da erkek fark etmeksizin, vampir yüz germe işlemini tercih edebilir. Cildin daha dolgun ve sağlıklı görünmesini sağladığı için genç yaşta da bu işlem yaptırılabilir. 
Vampir yüz germe, basit ve kısa süren bir işlemdir. Hastanın kanının alınması, serum haline getirilmesi, cildin uyuşturulması ve serumun uygulanması toplam olarak 1 saat kadar sürmektedir.  

Vampir yüz germe işleminin ciltteki etkileri bir hafta içinde fark edilir düzeyde başlar. İlk ayda belirginleşir ve 2. aydan itibaren cilt yenilenmesi en üst seviyeye ulaşır. Vampir yüz germe etkisi en az bir yıl devam eder. Cildin yapısına göre bu süre daha fazla olabilir. Ardından işlem tekrarlanarak cildin görünümü yeniden iyileştirilebilir. 
Vampir yüz germe minimal invaziv bir yöntemdir. Kişinin kendi kanına reaksiyon göstermesi çok nadir görülen bir durumdur. Serumun içindeki diğer bileşen, hyaluronik asit de yine vücutta mevcut olduğu için vücudun tepki verme ihtimali düşüktür. İşlemin en sık gözlenen basit yan etkileri, birkaç gün içinde kendiliğinden düzelen şişlik, kızarıklık ve bazen de iğne yerlerinin çevresinde morarmadır. 
Vampir yüz germe işleminin iyileşme süresi çok kısadır. Genellikle hemen normal hayata dönülebilir. Bununla birlikte, doktorunuzun önerisiyle ilk bir hafta ağır egzersizlerden kaçınmanız gerekebilir. Aynı şekilde ilk günlerde cildin güneşle temas etmemesi önerilmektedir. İşlemin etkisinin artması için bol su içilmesi tavsiye edilir. 

Yaşlanma etkilerinin çok belirgin olarak gözlendiği ciltlerde vampir yüz germe işlemi etkili sonuç vermemektedir. Bu tarz derin çizgiler ve yoğun hacim kayıplarına bağlı sarkmalar, cerrahi yöntemlerle tedavi edilebilmektedir. Bunun dışında, hepatit B, HIV, kan pıhtılaşması sorunu gibi rahatsızlıkların olduğu durumlarda vampir yüz germe işleminin yapılması önerilmez. 

Yayınlanma tarihi: 17/07/2019

-

Son Güncellenme: 27/06/2022

Misyonumuz, modern güzelliğe yapılan her yatırımın buna değer olduğu bir dünya yaratmaktır.

Başa Dön