Kırışıklıklarından kurtulmak için ameliyatsız, iğnesiz bir yöntem arayanlara müjde! Ulterapi sayesinde ses dalgaları ile gençleşebilirsiniz.
 
Cilt gençleştirme uygulamaları arasında Amerika’da son günlerin en çok tercih edilen teknolojisi Ulterapi sayesinde ses dalgaları ile gençleşebilirsiniz. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA onaylı bu yöntemde, odaklanmış ses dalgalarıyla tedavi yapılıyor.
 
Ulterapi teknolojisi, yoğunlaştırılmış ultrasonik ses dalgaları ile, yüz ve boyun bölgesini hassas ve kademeli bir şekilde geriyor, sorunu iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan, risksiz çözüyor. Yöntem temel anlamda, dekolte bölgesindeki çizgiler ve kırışıklıkları düzeltmek için vücudun kendi kendini yenileme sistemini devreye sokuyor.
 
Ulterapi, son zamanlarda ünlüler tarafından da sıkça tercih edilen bir yöntem. Yılların yorgunluğunu yüzünden bu yöntemle silen isimler arasında, Türk oyuncu Janset, dünyaca ünlü oyuncular JenniferAniston, Courteney Cox gibi isimler bulunuyor.
 

Ulterapi yönteminde, ultrasonik ses dalgaları ile gevşeyen ve sarkmaya yol açan deri, altındaki kılıf SMAS ve bantların ısı etkisiyle genleşerek sıkılaşması prensibiyle çalışıyor.

Kullanılan deep sea teknolojisi ile ses dalgaları belirlenen derinlikte yoğunlaştırılıyor, elde edilen ısı etkisi ile yeni kollajen sentezi tetikleniyor. Uyarılan kollajen doku, ultrasonik dalgaların yarattığı kontrollü ısı sayesinde geriliyor, sıkılaşıyor ve gençleşiyor. 

Tüm yüz için 30 dakika süren uygulamanın ardından, kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebiliyor.

Öncelikle Ulterapi cildi gerdirmek için FDA tarafından onaylanmış tek invaziv olmayan tedavi. Ayrıca tedavi esnasında enerjinin cilt içinde en faydalı olacağı yere aktarıldığından emin olmak için doktorlara ultrason ile cildin tedavi edilecek katmanlarını görüntüleme imkanı veren tek kozmetik işlemdir.

Ulterapi, yüz gerdirme ameliyatlarında müdahale edilen cildin SMAS katmanını tedavi ediyor fakat yüz gerdirme ameliyatıyla aynı sonucu vermiyor. Ancak özellikle kendini cerrahiye hazır hissetmeyen hastalar için veya yüz gerdirme operasyonu sonrasında ameliyatın etkisini daha da uzatmak için kullanılabilecek en iyi yöntemlerin başında geliyor.

Ultrason enerjisi uygulanırken, kolajen üretimi sürecinin başlatıldığının bir göstergesi olarak cildin belirli derinliklerine aktarılan küçük enerji miktarlarını hissediliyor. Konfor seviyesi kişiden kişiye göre değişiyor fakat bu hisler sadece işlem sona erdikten hemen sonra kayboluyor.

Tedavi süresi tedavi edilecek bölge ve kişisel tedavi planına göre değişiyor. Bir yüz ve boyun tedavi seansı genellikle 60 ila 90 dakika sürerken göğüs bölgesi tedavisi yaklaşık 30 dakika sürüyor.

Uygulama sosyal hayatta hiç bir aksamaya neden olmuyor. Kişiler tedavi seansından sonra, hemen normal günlük yaşantısına kaldığı yerden devam ediyor.

Tedavi anında gözle görülür bir ilk etki yaratıyor. Fakat esas sonuçların görülmesi vücudunuz doğal kolajeni ürettikçe 2 ila 3 ayı buluyor.

Çoğu hasta için sadece bir tedavi seansı yeterli oluyor. Ancak, cildin gevşeklik derecesine, ultrason enerjisine cildin biyolojik yanıtına ve kişinin kolajen üretim sürecine bağlı olarak, bazı hastalar ekstra tedavi seansından fayda görüyor. Cilt yaşlanmaya devam ettiği için, sonrasında pekiştirme tedavileri yapılması hastaların vücudun doğal yaşlanma sürecine ayak uydurmalarına yardımcı oluyor.

Başlangıçta cilt kızarabiliyor fakat bu kızarıklığın birkaç saat içinde kaybolması bekleniyor. Bazı hastalarda hafif şişlik, karıncalanma veya dokunmaya karşı hassasiyet oluşabiliyor fakat kısa zamanda kayboluyor.

Yayınlanma tarihi: 01/01/2018

-

Son Güncellenme: 27/03/2023

Misyonumuz, modern güzelliğe yapılan her yatırımın buna değer olduğu bir dünya yaratmaktır.

Başa Dön