Somon DNA Aşısı, somon balığı yumurtası, hyaluronik asit ve eser miktarda aminoasit içerikli, ciltte hücre yenilenmesi sağlayan ve bu şekilde cilde gençlik kazandıran bir anti-aging uygulamasıdır.
   
Somon DNA uygulaması ile cilt, ekstra nemlenirken daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşur. İçeriğinde yer alan somon balığı DNA’sı insan DNA’sına olan benzerliği ile cilt orta katmanında yer alan kolajenlerin uyarılmasını sağlar. Kolajen yapının aktive olmasıyla cilt daha gergin, sıkılaşmış ve dolgun bir görünüme kavuşur. 

Somon DNA Aşısı lokal anestezi ile klinik ya da hastane ortamında mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Etki süresi 1 yıldır. 6 ayda 1 ya da senelik olarak tedavi tekrar edilir.  

Somon DNA Aşısı seans sayısı ve seans aralığı, kişinin cilt yapısı, cildin ihtiyacına göre kişiye özel belirlenir. İkisi seans arası 15 günden az olmamak kaydı ile toplam 2-4 seans Somon DNA Aşısı uygulaması yeterli olmaktadır. Bazı durumlarda seans sayısı 6’ya kara çıkabilmektedir. 
 
Somon DNA Aşısı uygulaması ortalama 10-20 dakikada tamamlanır. 

Uygulamanın süresi, uygulamanın yapılacağı alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. 

Mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanacak bölge/bölgelere,deri altı tabası orta bölümüne, 1-2 cm aralıklı olarak azar azar zerk edilir. 

Somon DNA Aşısı, 18 yaşından büyük, kadın erkek, genel sağlık durumu iyi herkese uygulanabilir. 
 
 • Sivilce izi, sivilce yarası gibi sivilceye bağlı cilt yüzeyinde iz kalmış kişiler, 
 • Göz çevresi, dudak çevresi, genel yüz ve boyun bölgesinde kırışıklık olan kişiler, 
 • Cildi soluk, kuru, nemsiz ve mat olan kişiler, 
 • Göz altında morluk olan ve göz altı aydınlatmasına ihtiyaç duyan kişiler, 
 • Sigara kullanımı, stres gibi faktörlerle cilt rengi sararmış, matlaşmış kişiler, 
 • Menopoz gibi hormon değişlikleri, hormon bozuklukları gibi nedenlerle cilt yapısı bozulmuş kişiler, 
 • El sırtında yaş alımına bağlı yaşlılık izleri oluşmuş ellerinde kırışıklık olan kişiler 
 • Hamilelik, hızlı kilo alıp verme, ergenlik gibi dönemlerin ardından oluşan vücut çatlaklarına sahip kişiler “Somon DNA Aşısı” uygulaması için ideal adaylardır. 

Somon DNA Aşısı tedavisi bazı durumlarda uygulanması önerilmemektedir. Somon DNA aşısı kimlere yapılmaz;
  
 • Diyabetik kişiler, 
 • Kalp - damar hastalığı olan kişiler, 
 • Felç öyküsü olan kişiler, 
 • Kan pıhtılaşması sorunu olan kişiler, 
 • Hamile ve emziren kişilere Somon DNA Aşısı önerilmemektedir. 

Somon DNA Aşısı sonrası, uygulamanın etkileri aşama aşama gözlemlenebilir. İlk aşı uygulamasının ardından; cilt eskiye oranla %15 oranında nem kazanır, daha parlak görünür.  
  
İkinci aşı uygulamasının ardından cilt sıkılaşmaya başlar ve yenilenme sürecine girer. Cilt eskiye oranla %22 oranında elastikiyet kazanır. Seans sayısına bağlı olarak uygulamanın periyodik şekilde devamı bu etkilerin kalıcı olmasını sağlar.
  
Ortalama 4 seansın sonunda kişi cildinde meydana gelen değişimi fark etmeye başlar. Somon DNA aşısı 6. Aydan itibaren tekrar edilebilir. Uygulamanın tekrar sıklığı ciltte meyana gelen değişim ve devam etmekte olan onarım sürecine katkı yaratarak uygulamanın kalıcı olmasını sağlar.
  
Somon DNA uygulaması içeriğindeki serum doğal bir serumdur bu nedenle alerjik herhangi bir reaksiyona neden olmaz. Uygulama ağrısız ve acısızdır. Uygulama sonrası iğne giriş yerlerinde hafif kızarıklık görülebilir bu geçicidir genellikle bir kaç gün içinde kendiliğinden yok olur. 

Yayınlanma tarihi: 09/11/2017

-

Son Güncellenme: 27/03/2023

Misyonumuz, modern güzelliğe yapılan her yatırımın buna değer olduğu bir dünya yaratmaktır.

Başa Dön