Ece Yalçın tarafından yazılmış, Op. Dr. Metin Kerem tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Popo İmplantı
Memnuniyet Bu tedavi hakkında hasta yorumu bulunmamaktadır.
Ortalama Fiyat 60000
Tedavi Genel anestezi
İyileşme Süresi 2-3 Hafta

Popo İmplantı Nedir?

İmplantlar, özellikle sınırlı yağ dokusuna sahip hastalar için düz veya yetersiz büyüklükte kalçaların tedavisi için en uygun olanıdır.  Popo protezleri, önemli kilo kaybından sonra ortaya çıkabilecek sarkık kalçaların tedavisinde etkili değildir. Kalça büyütme tedavisinde kullanılan popo implantları size daha düzgün bir kalça profili sağlayan, kalça bölgenizi yeniden şekillendiren ve form kazandıran bir prosedürdür. Geçtiğimiz on yılda, BBL ve popo implantları popo büyütme için dünya çapında giderek daha popüler hale geldi ve yuvarlak, sıkı kalçalar genellikle kadınlık ve çekiciliğin sembolü olarak görüldü.

Popo implant fiyatları, kullanılacak protezin markasına, cerrahın bulunduğu şehre, hastaneye ve hangi boyutta popo implantının yerleştirileceğine göre değişkenlik gösterir. Ortalama 45 bin TL ila 80 bin TL arasında farklılık göstermektedir.
Meme implantlarına benzer şekilde, cerrahınız vücudunuza uyan uygun bir implant boyutu seçmenize yardımcı olacaktır. Daha sonra birkaç farklı şekilde yerleştirilerek istenen şekil ve çıkıntı elde edilebilir.
 • Kalçalarınız vücut totalinize göre çok küçükse ve daha dengeli bir görünüm istiyorsanız
 • Gluteal bölgenizin (kalçalarınızın) şekli çok düz veya kare ise ve daha fazla kıvrım ve daha genç bir görünüm istiyorsanız
 • Kilo kaybı veya yaşlanma süreci kalçalarınızı gevşek, hafif sarkık veya düz kaldıysa
 • Kıyafetler ve mayo bedeninize tam oturmuyorsa
 • Bedenizde BBL için yeteri kadar yağ yoksa

Popo implantları ile arzu ettiğiniz görüntüye kavuşmanız mümkün. Ayrıca bazıları bu prosedürün sadece kadınlar için olduğunu düşünse de, aslında doğru değil. Erkekler, hedefleri genel görüntüye kavuşmak için, egzersizlerle gluteal bölgeyi forma sokamadıklarında bu prosedüre başvurabiliyorlar.

Bu prosedürle, doğal kalça kıvrımının içine gizlenmiş bir kesiden yumuşak, şekilli bir silikon implant yerleştirilir veya alternatif bir kesi yeri kullanılabilir. Plastik cerrahınız konsültasyon sırasında kesi yerleri hakkında size daha fazla bilgi verecektir.

İmplant, büyük kalça yani gluteal kasının içine oluşturulan bir cebe, pelvik kemiğin üstünde bir cebe yerleştirilir. En doğal görünümlü popo implantı yerleştirme yeri olarak kas içi yerleşim tercih edilir. Kas altına yerleşimde siyatik sinirine baskı yapabileceğinden ve kas üstü yerleşimde de protezin zamanla yer değiştirebileceğinden ötürü, kas içi yerleşim daha fazla tercih edilmektedir. Kesiler dikişlerle kapatılır, drenler yerleştirilir ve ameliyattan sonra bir korse giyilir.
After the butt implant surgery, your incisions are covered with bandages. You will be wearing a compression garment for three weeks to help reduce swelling. 

 • You need to take 2 weeks off from work until your incision sites heal and the buttock implants settle. 
 • You should avoid sitting on your butts to prevent pressure on the stitches and implants for at least two weeks. 
 • You shouldn’t drive for 2 to 6 weeks according to your doctor’s recommendation. 
 • Even after you turn back to normal life, you will be sitting on a donut pillow for six weeks. 
 • There may be infection around the incision sites. In that case, your doctor may give you antibiotics to prevent the spread of surgical infections. 
 • The final look can be seen after six months. In some rare conditions, implants need to be removed or replaced. 
Popo implantı ameliyatının en yaygın yan etkileri ve riskleri şunlardır:

 • Kesi yerlerinde kanama
 • Morarma
 • Şişme
 • Kesinin ayrılması
 • Enfeksiyon
 • Kapsüler kontraktür
 • İmplantın yanlış pozisyonu

Popo implant ameliyatından sonra iki ila üç hafta içinde işinize dönebilirsiniz, ancak kalçalarınızda baskı olmaması için otururken bir yastık kullanmanız gerekir. Ameliyat sonrası üçüncü haftada, oturma ve araba kullanma (yastık kullanarak) için izin verilir ve egzersizlere başlamanız doktorunuz tarafından önerilebilir. Ameliyattan sekiz ila on hafta sonra egzersize devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, yara komplikasyonları varsa, spora başlamadan evvel üç ila dört ay beklemeniz gerekebilir.
Türkiye, dünyanın her yerinden hastalar için çok popüler bir tıbbi destinasyondur. Çok başarılı popo implantı yapan deneyimli ve tanınmış cerrahlara sahiptir. Hastalar arasında yüksek memnuniyet oranı sahip olan bu tedavi yine aynı şekilde Türkiye’nin çok tercih edilmesine vesile oluyor.
İstanbul, dünyanın en kalabalık ve gelişmiş şehirlerinden birisi. Hem iş hem de sağlık sektörü için çekici bir yer olduğu için birçok yetenekli doktor İstanbul'a geliyor ve daha fazla hastaya ulaşmak ve deneyim kazanmak için kariyerlerine İstanbul’da devam ediyorlar.Başarılı bir uygulama arayan hastalar en iyiye ulaşmak için İstanbul'u tercih ediyorlar.

Yayınlanma tarihi: 05/02/2021

-

Son Güncellenme: 29/07/2022

Misyonumuz, modern güzelliğe yapılan her yatırımın buna değer olduğu bir dünya yaratmaktır.

Başa Dön