“Plexr Soft Surgery Tedavisi” çeşitli nedenlere bağlı oluşan kırışıklık, leke, çatlak, yara-kesi izi, sivilce ve sivilce izi gibi bir çok cilt üst katmanını ilgilendiren sorunun ameliyatsız tedavisi için kullanılan yenilikçi bir yöntemdir.  

Plexr uygulaması, havada gaz halinde bulunan azot ve su buharını, cilt yüzeyindeki elektriksel enerji yardımı ile Plasma enerjisine dönüştürerek, cilt yüzeyinin üst katmanında yer alan sorunlu bölgeyi buharlaştırmak ve yeni doku oluşumunu desteklemek prensibi ile çalışır. Plexr göz kapağı estetiği başta olmak üzere, yüz bölgesindeki ince kırışıklıkların düzeltilmesinde etkili bir tedavidir.

Kaz ayağı bölgesi, dudak üstü sigara çizgileri gibi bölgesel alanlarda da çok iyi sonuçlar veren Plexr uygulaması, leke ve izlerin giderilmesi, dövme silme gibi cilt yüzeyi lekelerin tedavisinde de kullanılmaktadır.
 
Plexr ayrıca; cilt sıkılaştırma, karın bölgesi cildi sıkılaştırma ve cilt çatlaklarının (stria) tedavisinde, aktif akne ve akne izlerinin giderilmesinde, ben, siğil ve et benlerini ortadan kaldırmada, göz etrafındaki kolesterol birikimlerinin yok edilmesinde de kullanılır.
 

Plexr fiyatları, uygulamanın hangi amaç ile yapılacağına bağlı değişiklik gösterir. Bu nedenle Plexr fiyatları için ortalama bir aralık değerden söz etmek mümkün değildir.
  
  Plexr fiyatları, seans sayısı, tedavinin uygulama amacı, uygulama alanı, uygulamanın yapılacağı il, ilçe, klinik, doktor gibi unsurlara bağlı olarak değişir.

Plexr fiyatları ile ilgili en doğru bilgi, hangi amaç ile tedavinin yapılacağı ve doktorunuz tarafından değerlendirme yapıldıktan sonra kaç seanslık bir tedaviye ihtiyaç duyulduğunun belirlenmesinin ardından alınmalıdır.

Plexr uygulaması ortalama 5 ile 30 dakika aralığında süren, lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir tedavi şeklidir.

Plexr uygulaması öncesi, uygulamanın yapılacağı alan antiseptik içerikli bir sıvı ile temizlenir. Ardından kısmi uyuşma sağlayacak anestezik içerikli bir krem ya da solüsyon sürülerek, bölgede his azalması için gerekli süre (20-30 dak) beklenir. Plexr göz kapağı uygulamalarında, uygulama dışı bölge şeffaf streç film ile kapatılır.

Plexr tedavisi nokta nokta atışlarla tamamlanan bir uygulamadır. Tedavinin işeyiş mantığı, havada gaz halinde bulunan azot ve su buharını, cilt yüzeyindeki elektriksel enerji yardımı ile Plasma enerjisine dönüştürerek, cilt yüzeyinin üst katmanında yer alan sorun bölgeyi buharlaştırarak yeni doku oluşumunu desteklemek üzerine kuruludur.

Plexr, cerrahi bir işlem değildir. Uygun bir poliklinik ortamında ortalama 15-30 dakika aralığında tamamlanır ve kişi günlük yaşantısına geri dönebilir.
  
Plexr seans aralıkları 2 haftadan az olmamak kaydı ile 1-4 seans uygulanabilir.

Plexr uygulaması ardından kişi normal günlük yaşantısına hemen dönebilir. Plexr , ağrılı ve acılı bir uygulama değildir.

Uygulama sırasında düşük oranda ısı hissi sonrasında ise hafif yanma ve/veya karıncalanma hissi oluşabilmektedir.

Bu geçici bir etkidir genellikle 1-2 gün içinde kendiliğinden ortadan kalkar.

Plexr uygulaması iyileşme sürecinin 2-4 hafta aralığında tamamlanması beklenir.

Uygulamayı takip eden 3 ile 7. gün aralığında Plexr işlemi gören bölgede minik kahverengi noktalar şeklinde ince, yüzeysel kabuklanma görülür. Yine aynı dönemde (ilk hafta içinde) ödem, şişlik gibi etkilerin oluşması yaygındır.

Bu etkilerin hepsi Plexr uygulaması iyileşme sürecinin bir parçasıdır. Şişlik ve ödem genellikle 1-2 gün içinde hafifler ancak kabuklanmanın iyileşme süreci biraz daha zaman alır. Plexr sonrası bakımın en önemli adımlarından biri bu kabuklanmaların iyileşme sürecidir. Bölge kuru ve temiz tutulmalı, kabuklar asla kaldırılmamalıdır.

Doğru etki ve sonuç için kabukların kendiliğinden düşmesi beklenmelidir. Bu süreç kişiden kişiye değişir.
Kabukların dökülmesi sonrası, Plexr uygulanan bölgede hafif pembe renkte bir cilt görüntüsü ortaya çıkar.

Plexr sonrası iyileşme sürecinin tamamlanmasıyla birlikte bu renk normale döner. Ortalama 2-4 haftanın sonunda cilt nihai görünümünü herhangi bir iz kalmaksızın alır.

Plexr sonrası bakım adımları
Plexr sonrası bakım sürecinde, uygulama yapılan alana nemlendirici gibi kozmetik hiç bir ürünün sürülmemesi önemlidir.

Mutlaka makyaj yapılması gerekiyor ise mineral makyaj uygulaması önerilir, kimyasal ürünler cilt yüzeyine asla kullanılmamalıdır.

Plexr sonrası bakım sürecinde bir diğer önemli konu; uygulamanın yapıldığı cilt yüzeyinin soğuk ve sıcak havalardan korunmasıdır. Cilt iyileşene kadar güneşlenmek, aşırı soğuk hava ve rüzgardan sakınmak gerekir. Bu süreçte doktorunuz iyileşmeye yardımcı krem ve pomadlar önerebilir. Düzenli kullanım Plexr sonrası bakım sürecine katkı sağlayacaktır.

Plexr sonrası, uygulamanın yapıldığı bölge pH derecesi nötr saf sabunla temizlenmelidir. Alkol bazlı sabun, şampuan, vücut şampuanı gibi kozmetik ürünleri yerine bebekler için üretilen doğal içerikli sabun ve şampuanların kullanımı uygundur.

Plexr uygulaması, kadın-erkek, ergenlik dönemi dahil her yaştan kişiye uygulanabilir bir yöntemdir.
Ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilce sorunu ve sonrasında oluşmuş olan sivilce izlerinin giderilmesi, yüzeysel siğil, rahatsız edici bir “ben” görüntüsü, yara izi gibi cilt yüzeyinde meydana gelmiş, estetik açıdan kişiyi olumsuz etkileyen her türlü sorunun tedavisi her yaştan kişiye uygulanabilmektedir.

18 yaş sonrası;  alt ve üst göz kırışıklıklarına sahip ancak ameliyat olmaktan korkan kişiler, üst dudak kırışıklığı olanlar, boyun kulak önü çizgilenmeleri ve kırışıklıkları oluşmuş kişiler, güneş ve hamilelik lekesi gibi leke sorunu olanlar için Plexr uygun bir tedavidir.

Plexr uygulamasının kalıcılığı hangi amaçla, hangi bölgeye uygulandığı ile doğru orantılıdır.

Plexr göz kapağı estetiği uygulaması, kişiden kişiye farklı seans adetleriyle planlanır. Erken yaşlarda, büyük deformasyon gözlemlenmeyen göz kapakları için 1 seans yeterli olurken, daha ileri vakalarda 4 seans öngörülmektedir.

Tedavinin tamamlanmasının ardından Plexr göz kapağı estetiği uygulaması için 5-10 yıl garanti verilmektedir. Bu süreçten evvel bir sorun yaşanması halinde takviye seans düzenlemeleriyle devam edilir.

Plexr leke tedavisi uygulamasında, lekenin büyüklüğü, bulunduğu bölge gibi detaylar tedaviyi şekillendirici unsurlardır.

Plexr leke tedavisi sonrası bölgenin iyi korunması durumunda aynı alanda tekrar leke oluşumu gözlemlenmez. 

Plexr sivilce izi tedavisi uygulamasında, aknelerin neden olduğu izlerin derinliği, adedi ve hacmine bağlı seans sayıları değişiklik gösterir.

Bazı durumlarda tek seans yeteli olurken bazı kişilerde birkaç seanslık tedavi planlanır. Plexr akne izi tedavisi kalıcı çözümlüdür, tekrar etmez. Plexr yara izi tedavisi uygulamasında, tıpkı akne tedavisindeki gibi yara izinin derinliği ve hacmine bağlı seans sayıları değişiklik gösterir. Bazı durumlarda tek seans yeteli olurken bazı kişilerde birkaç seanslık tedavi planlanır. Plexr yara izi tedavisi kalıcı çözümlüdür, tekrar etmez.
   
Plexr kırışıklık tedavileri ise, kişinin yaşı ve kırışıklıkların duruma bağlı olarak 1-2 senede bir tekrar edilmesi gerekir. Plexr ben tedavisi ve Plexr siğil tedavisi ile genellikle tek seansın yeterli olduğu sorunlardır. Her ikisi için de sonuç kalıcıdır, tekrarlama olmaz.

Yayınlanma tarihi: 27/03/2018

-

Son Güncellenme: 24/10/2023

Misyonumuz, modern güzelliğe yapılan her yatırımın buna değer olduğu bir dünya yaratmaktır.

Başa Dön