Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Op. Dr. Candan Mezili tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Penis Büyütme
Memnuniyet %100
Ortalama Fiyat 45000
Tedavi Genel ya da lokal anestezi

Penis Büyütme Nedir?

Penis büyütme ameliyatı, penis uzunluğunun ve penis kalınlığının artmasına yardımcı olabilen, cerrahi bir operasyondur.

Penis Büyütme, penis uzatma, falloplasti veya penoplasti olarak ifade edilen penis estetiğine dair yapılan cerrahi uygulamalar, penisin boyutunu artırmaya yönelik farklı teknik ve tedavi yöntemleriyle yapılabilir.

Penis büyütme cerrahisini, estetik, plastik cerrahi uzmanları ve üroloji uzmanları yapmaktadır.

Türkiye’deki penıs buyutme amelıyatı fıyatlarına bakacak olursak: Penise yağ transferi ortalama 20 bin TL, penis uzatma ligamen cerrahisi fiyatları en düşük 35 bin TL, Penuma 40 bin dolar, penise dolgu uygulaması fiyatları 15 bin TL’den, penise PRP- P Shot, 4.500 TL’den başlayan fiyatlardadır.

Penis büyütme yöntemlerini ameliyatsız ve cerrahi olarak ikiye ayırabiliriz.


Penis büyütmede cerrahi yöntemler:
 

  • Penise yağ transferi,

  • Penis Büyütmede Ligaman Cerrahisi- Asıcı bağların kesilmesi

  • Penis protezleri

Penis büyütmede ameliyatsız teknikler:
 

  • Dermal dolgular,

  • Penise PRP- PShot

Daha büyük bir penise sahip olduğunda, cinsel ve bireysel açıdan daha iyi hissedeceğine, psikolojik açıdan tamamlanacağına inanan, vücudunun geri kalanına göre orantısız şekilde küçük bir penise sahip ve penisin küçülmesine neden tıbbi bir durumu olan 18 yaşından büyük erkekler, penis büyütme estetiği için uygun adaylar olabilirler.
 

Penis büyütme ameliyatı için ayrıca adayların sağlık durumunun iyi olması ve olası sonuçlar hakkında gerçekçi beklentilere sahip olması gerekir.

Genel sağlık durumunuz iyi değilse, penis uzunluğu ve genişliği konusunda takıntılı şekilde “penis dismorfofobi bozukluğu" olarak ifade edilen bir kaygı durumunuz varsa, bu operasyonlar sizin için uygun değildir.

Her türlü cerrahi müdahaleyi yaptırmadan evvel dikkatlice düşünmek, kapsamlı bir araştırma yapmak ve ilgili doktordan aldığınız geribildirimlerle hareket etmek çok önemlidir.

Penis büyütme cerrahinizi yapacak olan doktorunuz size öncesinde yapmanız gerekenlerin yazılı olduğu bir liste verecek ya da sizi bilgilendirecektir. 

Bunlar arasında yeterli su içiminin sağlanması, ameliyattan önce sigaranın bırakılması, aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların kullanımına son verilmesi ve işlem sonuçları hakkında gerçekçi beklentilerin olduğundan emin olunması gibi bilgiler yer alır.

Penis büyütme estetiğini penis büyütme ameliyatları ve ameliyatsız penis büyütme yöntemleri olarak inceleyelim:
 

  • Penis Büyütme Ameliyatları

Penis Büyütme ve Yağ Transferi
 

Bu prosedür, hastanın penisinin boyutunu artırmak için vücudun diğer bölgelerinden alınan yağ dokusunu kullanır. Liposuction yöntemiyle sıklıkla karın bölgesinden alınan hastanın kendi yağı, özel bir cihazla santrifüjlenerek, kök hücreden zengin olan kısmı ayrıştırılır.

Hazır hale getirilen yağ penis şaftının içine değil, penis şaftının yüzeyine çepeçevre transfer edilir. Doğru bir uzman tarafından yapıldığında penis cildi ile penis şaftı arasında kalan ince alana yapılan yağ transferi işleminin, ileride ereksiyon sorununa ya da farklı bir probleme yol açması söz konusu değildir.

Çünkü bu bölge, penisin ereksiyonunu sağlayan kan damarları katmanında değildir. Penise yağ transferi penisin uzunluğunu değiştirmez, sadece penisi kalınlaştırır. Kalınlaştığı için göz yanılsaması yaşanarak, daha uzun gözükmesi muhtemeldir.

Transfer edilen yağın çoğu, penisin hareketli bir organ olmasından ötürü, vücut tarafından emilme eğilimindedir.

Penise yağ transferi tekrarlanabilen bir uygulama olduğu için, erime söz konusu olduğunda işlem, ortalama 4-6 ay sonra tekrarlanabilir. Tuvalet sorunu olmasın diye penis ucu açık şekilde sargılanarak, hasta aynı gün taburcu edilebilir. Sıklıkla 3. gün duş alınması önerilir.

 

Penis Büyütmede Ligaman Cerrahisi
 

Penis büyütme için en sık uygulanan cerrahi yöntem, penis asıcı bağlarının kesilmesiyle yapılan ligaman cerrahisidir.

Amaç burada penisin 3/1’lik kısmının asıcı bağlarla leğen kemiğine bağlayan bağların kesilmesi ve penisin uzamasını sağlamaktır. Bu cerrahide sıklıkla penisin bağlı olduğu dokuda yağlanma varsa, onun da liposuction yöntemiyle uzaklaştırılması sağlanabilir.

Tam tersi yağlanma yoksa, asıcı bağın kesilmesiyle çökme oluşabilir, bu da yine yağ transferi ile doldurulabilir. Bu tekniğin sarkık penis uzunluğunu 1 ila 3 santimetre kadar artırdığı bildirilmektedir.

Ayrıca bazı erkekler, asıcı bağın kopmuş olmasının, ilişki sırasında penetrasyonu sağlamayı zorlaştırdığını bildirdiği için bu bağların tamamen kesilip bağımsız hale gelmesini önlemek için %20’lik kısmının bağlı kalması tercih edilebilir.

Penis uzatmada asıcı bağların kesimi ile gerçekleştirilen bu operasyon kalıcıdır, tekrarlanamaz. Penis ucu açık şekilde sargılandığı için tuvalet ihtiyacının giderilmesinde herhangi bir sorun yaşanmaz.

Hasta aynı gün taburcu edilebilir. Sıklıkla 3. gün duş alınması önerilir.

 

Penis Protezi
 

Penis protezi sıklıkla ereksiyon sorunu olan erkekler tarafından tercih edilen bir cerrahi uygulamadır. FDA onay sürecinde bulunan ve yeni nesil bir cihaz olan Penuma, hilal şeklinde, tıbbi sınıf silikondan üretilir. 

Amacı penisin daha uzun ve geniş durmasını sağlamaktır ve büyük, ekstra büyük ve ekstra ekstra büyük olarak 3 boyutta üretilir. Cerrah Penuma'yı yerleştirmek için kasık bölgesinde, penis tabanının hemen üzerine bir kesi yapar ve cihaz yerleştirilir.

Bu haliyle cihaz penisin daha büyük görünmesi ve hissedilmesi için penis cildini ve dokularını gergin hale getirir.

Penuma dışında ayrıca penis için kullanılan bükülebilir ya da sert yoğunlukta, halk arasında mutluluk çubuğu olarak da söylenen protezler de mevcuttur.

 

  • Ameliyatsız Penis Büyütme Yöntemleri:

Penis Büyütme Dermal Dolgu Maddeleri
 

Dudakları dolgunlaştırmak ve cilt kırışıklıklarını çözümlemek için kullanılan hyaluronik asit bazlı dermal dolgular da penis uzunluğunu ve kalınlığını artırmak için kullanılabilir.

Sıklıkla Juvederm, Perlane ve Restylane gibi dolgular penis şaftını büyütmek için enjekte edilebilir. Bu cerrahi olmayan, ameliyatsız penis estetiği tedavileri geçicidir ve istenen büyütme derecesine ulaşmak için birden fazla tedavi gerektirebilir.

Bu dermal dolgu maddeleri uygulama sonuçları tatmin edici değilse, yetersiz kalıyorsa veya artık istenmiyorsa hızla çözülebilir ve bedenden uzaklaştırılabilir.

Penis büyütmede kullanılan dermal dolgu maddelerinin erektil disfonksiyonu yani sertleşme sorunlarını çözümlemede bir etkisi yoktur.


Penis PRP- P Shot
 

Priapus Shot (P-Shot) adıyla popüler hale gelmiş olan bu uygulama, özellikle penisi büyüttüğü ve kalınlaştırdığı iddiası ile ABD ve uzak doğu ülkelerinde birçok üroloji ve estetik cerrahi merkezinde uygulanıyor.

Sertleşme sorununa da iyi geldiği ifadesiyle yer alan P Shot uygulamasının ayrıca cinsel tatmini artırdığı şeklinde geri bildirimler var. P Shot tedavisi çoğu zaman penis vakum cihazlarıyla birlikte kullanılıyor.

P Shot tedavisinin 6 ay, ayda 1 kez yapılmak kaydıyla toplamda 5 kez uygulanma protokolü var. 2016 yılında Çin’ de yapılan Dünya Cinsel Tıp Kongresinde sunulan çalışmada, penis küçüklüğü ile başvuran 1220 hastaya P-Shot yapılmış ve ilave penise vakum tedavisi uygulanmıştır.

6. ayın sonunda hastalarda penis uzunluğu ortalama 35 mm, penis çevresi ise 30 mm artmıştır ifadesine ver veriliyor. P Shot, hastanın kendi kanından elde edilen PRP uygulamasının penise enjekte edilmesiyle yapılıyor.

Evde penis büyütme, penis büyütme ameliyatından sonra evde kullanılmak üzere önerilen cihazlarla yapılan egzersizleridir.

Özellikle asıcı bağların kesildiği penis büyütme estetiğinden minimum 3 hafta sonra, traksiyon sağlayan aletlerin kullanılmasının faydalı olabileceği ifade ediliyor.

Her doktorun yaklaşımı farklı olduğu için, hasta penis büyütme ameliyatını yapan cerrahının tavsiyelerine uyması önemlidir.

Ortalama 2 saatten az süren bu uygulamalar ve operasyonlardan sonra çoğunlukla hastanede yatış olmaz, çoğu hasta ameliyat günü eve dönebilir. Hastayı ameliyattan sonra evine götürmesi için bir yakınının ona eşlik etmesi iyi olacaktır.

Cerrahi uygulamalardan sonra 2-3 hafta boyunca kızarıklık, şişlik ve biraz ağrı beklenebilir. Ameliyatsız penis büyütme işlemlerinde ise bu süre birkaç gündür.

Ameliyattan sonraki ilk 4 ila 6 hafta boyunca mastürbasyon dahil olmak üzere cinsel aktivite önerilmez. Doktor ağrıyı ve şişliği kontrol edebilmek ve iyileşmeyi hızlandırabilmek için ağrı kesici ilaçlar, antienflamatuvarlar veya antibiyotikler verebilir.

Penis büyütme sonrasında yaşayacağınız ağrı, ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilecek durumdadır. Hastalar penise yapılan müdahaleden çok, enjeksiyon ya da yağ transferi için karına yapılan kanül girişlerinin daha çok hissedildiğini ifade ediyorlar.

İyileşme süreleri hastadan hastaya değişir. İlk 4 hafta ağır kaldırma veya fiziksel çalışma önerilmez. Çoğu hasta yorucu olmayan işlere birkaç gün içinde dönebilir. Cerrahilerde 1 ay, ameliyatsız uygulamalarda ise 2 hafta içinde iyileşme süreci tamamlanabilir.

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi penis büyütmenin da riskleri vardır. Anestezi ajanlarının kullanımı mide bulantısı, kusma, kafa karışıklığı, ses kısıklığı ve yorgunluğa neden olabilir.

Ayrıca tedaviler penis ve çevresinde ağrı, kızarıklık, şişlik ve his kaybına yol açabilir. Enfeksiyon ve penis dokusunda kan pıhtısı ise en istenmeyen riskler arasında yer alır.


Bazı erkekler ameliyatsız penis büyütme veya penis büyütme ameliyatının sonuçlarından memnun kalmayabilirler. Sonuçlar tamamen öngörülebilir olmadığı için şekilsiz veya kavisli bir penise neden olabilir.

Herhangi bir endişe veya sorunun olması durumunda hastanın doktoruyla görüşmesi ve tüm olasılıklar hakkında bilgi alması en doğru seçenektir.

Penis uzunluğunu ve penis kalınlığını artırmak için alternatif yöntemler ve teknikler olsa da, güvenilirliği ve ne kadar etkin oldukları hala tartışma konusudur.
 

Penis uzatıcılar: Penis traksiyon cihazı olarak geçen bu aletlerin penis boyutunu 1,4 cm’ye kadar uzattığı ifade ediliyor. Fakat çok uzun süre ve düzenli şekilde yapıldığı takdirde bu sonucun alınabileceğinin altı çiziliyor. *


Penis vakum cihazları: penis vakum cihazları sıklıkla sertleşme sorununu tedavi etmek amacıyla kullanılsa da, penis dokusuna hasar verebiliyor.


Penis büyütücü kremler: Ulusal ve Uluslararası pek çok Üroloji ve Plastik Cerrahi dernekleri, penis büyütücü kremlerin hapların, losyonların veya diğer penis büyütme ürünlerinin penis büyütme konusunda herhangi bir fayda sağlamadığı ve hatta riskli olabilecekleri konusunda uyarılarda bulunuyor.* 

BJUI verilerine göre hazırlanmıştır. 

Yayınlanma tarihi: 22/10/2019

-

Son Güncellenme: 04/11/2022

Misyonumuz, modern güzelliğe yapılan her yatırımın buna değer olduğu bir dünya yaratmaktır.

Başa Dön