Bahar Özbal tarafından yazılmış, Op. Dr. Tamer Şakrak tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Lazer Epilasyon Hakkında

Lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerden kurtulma amaçlı planlanan tedavi, süreçleri olan bir uygulamadır. 

Açık tenli ve koyu renkli kıllara sahip kişiler lazer epilasyondan en çok fayda görürler. Orta ve koyu cilt rengine sahip kişiler için de uygulanabilecek iyi seçenekler mevcut. 

Tüm bunlar için lazer epilasyon tedavi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ya da evde lazer epilasyon düşünenler için de lazer epilasyon aletleri ve fiyatları yazımızı okuyabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Lazer epilasyon uygulamasının fiyatlarını belirleyen ana faktör tüylerin azalması için uygulanması gereken seans sayısıdır. 

Lazer epilasyonu uygulayacak uzman doktor ile görüşüldüğünde önce kişinin bu uygulamaya uygun olup olmadığı belirlenir. Eğer kişi uygunsa kişinin ten rengi ve kıl yapısına, kişinin erkek ya da kadın olmasına ve lazer epilasyon uygulanacak bölgenin hacmi ile kıl yoğunluğuna bağlı olarak tedavi sürecinin kaç seans planlanacağına karar verilir. Ardından da tedavinin ne kadar ücretlendirileceği ortaya çıkar. 

Bu fiyatlandırma il ve ilçelere hatta klinikten kliniğe farklılık gösterebilir. Lazer epilasyon kampanyalarını takip etmek, lazer epilasyon uygulamasını avantajlı bir bütçe ile yaptırmanızı sağlayabilir elbette.

Kadın ve Erkek  İçin Lazer Epilasyon 2022 Seans Fiyatları

Lazer epilasyon uygulamanız vücudunuzun yalnızca bir bölgesi için tek bir seans da olabilir veya birden fazla alanda bir dizi seans da içerir. O yüzden fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Bir fikir vermesi açısından kadın ve erkekler için ayrı ayrı ortalama fiyatları sizin için derledik.

 

KADIN

ERKEK

Bölge

Seans Fiyatı

Bölge

Seans Fiyatı

Tüm Vücut

700 TL - 900 TL

Tüm Vücut

850 TL - 1.000 TL

Koltuk Altı

150 TL - 200 TL

Koltuk Altı

200 TL - 250 TL

Tüm Kol

300 TL - 400 TL

Tüm Kol

375 TL - 500 TL

Yarım Kol

225 TL - 300 TL

Omuz

350 TL - 400 TL

Tüm Bacak

500 TL - 600 TL

Sırt ve Omuz

750 TL - 850 TL

Yarım Bacak

350 TL - 500 TL

Göğüs ve Omuz

600 TL - 750 TL

Göbek

100 TL - 150 TL

Sırt

550 TL - 600 TL

Göğüs Arası

100 TL - 150 TL

Göğüs

500 TL - 550 TL

Genital

200 TL - 300 TL

Genital

500 TL - 700 TL

Bikini

100 TL - 200 TL

Kuyruk Sokumu

150 TL - 200 TL

Tüm Yüz

150 TL - 200 TL

Boyun

100 TL - 250 TL

Bıyık

75 TL - 100 TL

Sakal Üzeri

100 TL - 250 TL

Çene

75 TL - 100 TL

Ense

100 TL - 200 TL

Kaş Arası

75 TL - 100 TL

Kaş Arası

75 TL - 150 TL

Kulak ve Burun İçi

75 TL - 100 TL

Kulak ve Burun İçi

75 TL - 150 TL

Lazer Epilasyon Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

  • Uygulanacak alanın boyutu ve seans sayısı: 

Lazer epilasyon bacak, bikini bölgesi, koltuk altı ve yüzdeki tüyler için uygulanabilir ve kalıcı olarak burada azalma sağlar. Geniş alanlar düşünüldüğünde daha fazla seansa ihtiyaç vardır. Örneğin tüm bacaklar ve sırt için lazer epilasyon uygulaması dudak üstü veya çene için yapılandan çok daha fazla sürecektir. Bu yüzden de uygulama ücreti daha pahalı olur.

  • Klinik, hastane ve doktor farkı:

Lazer epilasyonu uygulaması için seçilen merkezin yapısına göre de fiyat farklılıkları oluşur.  Hastane ya da klinik veya güzellik salonu fiyatları birbirinden farklıdır. Bir dermatolog ya da bir tıp doktoru lazer epilasyonu uyguluyorsa elbette deneyimi ve bu konuda uzmanlığı olduğu için daha fazla ödeme yapmanız normaldir.

  • Kliniğin lokasyonu :

Klinik veya hastanenin bulunduğu il ve ilçe hatta semti, merkezi bir yerde olma durumu fiyatları etkiler. Genellikle popüler semtlerde yer alan klinikler merkezde olmalarından dolayı uygulama fiyatları daha fazla olabilir. 

Örneğin İzmir lazer epilasyon merkezlerinin büyük bir bölümü Alsancak-Konak bölgesinde toplanmıştır. Birçok özel klinik ve lazer epilasyon hizmeti veren merkezi Alsancak semtinde bulmak mümkündür.

  • Kullanılan lazer türü: 

FDA onaylı birçok lazer seçeneği vardır. Bunlardan bazıları: Alexandrite, Diode Buz Lazer, ND YAG Lazer, Ruby. Lazer epilasyonu uygulayacak uzman kişi saç rengi, ten rengi ve tedavi edilen vücut bölgesi için en iyi olanı önerecektir. Bu seçeneklerin fiyatları birbirinden farklılık gösterebilir. 

  • Kampanyalar ve indirimler: 

Lazer epilasyon kampanyaları, kişiye istediği hizmeti bütçesine uygun seçeneklerle satın almanın yolunu açar. Lazer epilasyon kampanyalarını “fırsat” tanımıyla hizmet veren sitelerden bulabileceğiniz gibi bazı klinik ve hastaneler de kendi çatısı altında duyurduğu lazer epilasyon kampanyaları ile de bulabilirsiniz.

Lazer epilasyon fiyatları üzerine etki eden temel faktörler uygulamanın yapılacağı il, kullanılan lazer epilasyon aletinin markası, klinik, hastane, doktor hatta ilçelere ve semtlere göre değişiklik gösterir. Bu nedenle lazer epilasyon kampanya fiyatları belirlenirken taban fiyat üzerine eklenen ayrıcalıklar üzerinden indirim söz konusu olur. Taban fiyat altı rakamların telaffuz edildiği lazer epilasyon kampanyalarına karşı dikkatli olunması önemlidir.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar? 

Lazer epilasyon uygulamasını yaptırmadan önce lazer epilasyon için ödeyeceğiniz fiyata nelerin dahil olduğunu mutlaka sormak ve detaylı bir şekilde öğrenmek gerekiyor. Tüm vücut lazer epilasyon yüz, alt ve üst bacak, alt ve üst kol, koltuk altı ve genital bölgeyi kapsar. Yüz bölgesi olarak da dudak üstü yani bıyık ve çene bölgesi kılları ifade edilir. 

Lazer epilasyon tüm vücut fiyatları 2022 itibariyle ortalama tüm seansların toplamı  2.500 TL - 10.000 TL arasında değişir. Klinik, hastane, semt ve doktor seçimi gibi konulara bağlı olarak talep edilen ücret bu aralığın altında kalabileceği gibi zaman zaman bazı özel kurumlar daha yüksek fiyatlandırma da yapabilir.

Buz Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Buz lazer epilasyon ağrısız ve acısız çok daha kısa süren bir lazer epilasyon uygulaması olarak bilinir ve masaj konforunda uygulanmaktadır. Kalıcı lazer epilasyon olarak da tanımlanan buz lazer epilasyonda Diode, Nd:Yag ve Alexandrite olmak üzere 3 farklı dalga boyunda lazer türü bir araya getirilir.

Son derece etkili bir uygulama olan buz lazer epilasyon fiyatları da daha önce belirtilen faktörlere göre değişkenlik gösterir. Doktor denetimi altında uygulanan bölgenin alanına ve seans sayısına göre buz lazer epilasyon fiyatları belirlenir. Ortalama buz lazer epilasyon fiyatı tüm vücut için yani tüm bacak, genital bölge ve koltuk altı dahil seansı 500 TL ile 800 TL arasında. Ama genelde bu fiyatlar tüm seanslar için toplam fiyat olarak belirleniyor. 6-8 seans olarak sürebiliyor. 

Buz lazer epilasyon ortalama fiyat aralıkları ve ortalama 4-6 seans toplam fiyatları fikir vermesi açısından aşağıda tabloda belirtilmiştir:

Buz Lazer Epilasyon Yapılacak Bölge

  Seans Fiyatı 

Toplam fiyatı 

(4-6 seans)

Koltuk altı, tüm bacak, genital bölge 

500 TL - 800 TL

2500-4500

Yarım alt bacaklar

200 TL - 700 TL

1000-3000

Tüm Kol

200 TL - 400 TL

800-2000

Yüz 

250 TL - 500 TL

1000-2500

Tüm Bacak

500 TL - 700 TL

2000- 3500


Diode Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Diode lazer epilasyonda 800-810 nm dalga boyunda atışlar yapılmaktadır. Özellikle koyu tenlilerde diğer lazer epilasyon seçeneklerine göre leke oluşumu görülmeksizin daha güvenli bir epilasyon sağlar. Sırtta ve bikini bölgesinde çok tercih edilen bu yöntemin fiyatları seansa göre farklılık gösterecektir. Diode lazer epilasyon ortalama fiyat aralıkları ve ortalama 4-6 seans toplam fiyatları fikir vermesi açısından aşağıda tabloda belirtilmiştir:

 

Diode Lazer Epilasyon Yapılacak Bölge

  Seans Fiyatı 

Toplam fiyatı 

(4-6 seans)

Tüm Vücut (bacak-koltuk altı- genital bölge)

500 TL - 1000 TL

2500-5000

Genital bölge

500 TL - 800 TL

2000-3000

Tüm Kol

200 TL - 400 TL

800-2000

Yüz 

250 TL - 500 TL

1000-2500

Tüm Bacak

500 TL - 700 TL

2000- 3500

 

Devlet Hastanesi Lazer Epilasyon Yapıyor mu?

Lazer epilasyon tedavisi devlet hastanelerinde Plastik Cerrahi Polikliniği veya Dermatoloji Polikliniği tarafından yapılmaktadır. Fakat yoğunluktan dolayı 5-6 ay sonrası gibi bir tarihe randevu verilebilmektedir. Hormonal bozukluklardan kaynaklı kadınlarda erkek tipi tüylenme, yüz bölgesinde özellikle olması gerekenden daha koyu renkli ve kalın tüylenme söz konusu olduğunda ya da belirli bir tedavi sonrası bu tip tüylenmeler görüldüğünde uzman hekim kontrolünde Dermatoloji Polikliniğinde tedavi takip edilebiliyor.  

Devlet Hastanesi Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Lazer epilasyon devlet hastaneleri fiyatları özel kurum ve kliniklerle karşılaştırıldığında %30-%40 fiyat avantajına sahiptir.

Lazer Epilasyon'u Sigorta Karşılıyor mu?

Lazer epilasyon istenmeyen tüyler için kalıcıya yakın çözüm sunan bir estetik uygulama olarak kabul edildiği için SGK ya da özel sağlık sigortalarının güvencesi altına girmez. SGK ile ücretsiz lazer epilasyon yapılmamaktadır ama daha önce de bahsedildiği üzere devlet hastanelerinde lazer epilasyon özel hastanelere göre çok daha uygun fiyatlıdır. 

İstanbul Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Lazer epilasyon tedavisinin en yüksek fiyatlandırıldığı illerin başında gelir. Fiyatlar İstanbul’da 2021 itibariyle ortalama (kol altı) 600 TL ile (tüm vücut)  6.000 TL arasında değişir. 

Bu fiyat aralığı özel klinik ve güzellik salonlarına ait olup, hastaneler için lazer epilasyon kampanyaları İstanbul lazer epilasyon fiyat ortalamasının %30- %50 daha indirimli şekli ile bulunabilir. Hastanelerde yapılan lazer epilasyon uygulaması, kliniklerde yapılanlara oranla daha yüksek fiyatlandırılır.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Lazer epilasyon fiyatları Ankara’da 2021 itibariyle ortalama (kol altı) 400 TL ile (tüm vücut)  5.000 TL arasında değişir.

Klinik, hastane, semt ve doktor seçimi gibi konulara bağlı olarak talep edilen ücret bu aralığın altında kalabileceği gibi zaman zaman bazı özel kurumlar daha yüksek fiyatlandırma da yapabilir.

İzmir Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de tek seans ücret politikası ile hareket eden kurumlarda tüm vücut  lazer epilasyon tedavisi, 2021 yılı için ortalama 800 TL ile 1500 TL fiyat aralığında ücretlendirildiği için tüm vücut lazer epilasyon İzmir fiyatları İstanbul’dan sonra en yüksek değer aralığına sahiptir diyebiliriz.

İzmir lazer epilasyon merkezlerinin büyük bir bölümü Alsancak-Konak bölgesinde toplanmıştır. Birçok özel klinik ve lazer epilasyon hizmeti veren merkezi Alsancak semtinde bulmak mümkündür.

Lazer epilasyon yaptıranların en çok önerdikleri Esmira Estetik, Mediderm Polikliniği, Özel Demiderm Polikliniği, İzmir Alsancak’ta konumlanmaktadır.

FDA onaylı Long Pulsed Alexandrite Lazer ve ND YAG Lazer sistemlerini kullanan Esmira Estetik-Özel Esmira Polikliniği; İzmir’de lazer epilasyon yaptıran kişiler tarafından en çok önerilen merkezlerden biridir. 

İzmir Mediderm Polikliniği, İzmir lazer epilasyon tavsiyelerinde öne çıkan bir diğer isimdir. Alexandrite Sistemleri, Diot Teknolojisinin yanı sıra buz lazer epilasyon uygulaması ile de tercih edilen klinik seans başı fiyatlandırma yapmaktadır. 

İzmir lazer epilasyon fiyatları karşılaştırmasında en yüksek ücretlendirmelerden birine sahip İzmir Mediderm Polikliniği kişinin ten rengi, kıl yoğunluğu, uygulamanın yapılacağı bölge ve diğer etkenlere kişiye özel fiyatlandırma yapıyor. İzmir lazer epilasyon merkezleri içinde önerilen bir diğer isim Özel Demiderm Polikliniği, Alexandrite ve Diode lazer epilasyon sistemlerini kullanıyor.

Özel Novar Kliniği iğneli epilasyon uygulamasına sahip bir kliniktir. Alsancak, Balçova, Karşıyaka, Atakent şubelerinde lazer epilasyon tedavisi sunan Özel Novar Kliniği, İzmir’de iğneli epilasyon yaptırılabilecek bir merkezdir. İzmir Alsancak, Konak’ta yer alan, lazer epilasyon uygulamasında önerilen bir diğer isim Clinic Ephesus’tur. Tüm vücut ve istenilen bölgelere göre ayrı ayrı planlanan lazer epilasyon uygulamarıyla Clinic Ephesus İzmir lazer epilasyon fiyatları açısından özel klinikler arasında ortalama bir fiyat skalasına sahiptir.

Serana Polikliniği, İzmir’de lazer epilasyon hizmeti sunan bir diğer seçenek. Soprano Ice teknolojisine de sahip Serena Polikliniği, Alsancak İzmir’de konumlanıyor.

İzmir’de 3 farklı noktada lazer epilasyon hizmeti veren Nutra System Poliklinikleri'nde; Alexandrite Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon | Diode Soprano Ice, Erkek Lazer Epilasyon, Nd Yağ Lazer, İğneli Epilasyon, Lazer Epilasyon ile Kıl Dönmesi Tedavisi | Batık Tedavisi veriliyor. 

İzmir'de Lazer Epilasyon Yapan Devlet Hastaneleri 

İzmir lazer epilasyon fiyatları değerlendirmesinde, devlet hastaneleri, özel kurum ve kuruluşlara oranla %30-%40 fiyat avantajına sahiptir.

İzmir Ödemiş Devlet Hastanesi İzmir lazer epilasyon hizmeti alabileceğiniz bir devlet hastanesi. Ödemiş İzmir’de konumlanan hastanenin dermatoloji bölümünde lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Gaziemir'de yer alan Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi lazer epilasyon tedavisi alabileceğiniz bir devlet hastanesi.

Hastanede lazer epilasyon uygulaması Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümü altında gerçekleştiriliyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi İzmir’de lazer epilasyon fiyatları açısından en uygun adreslerden bir diğeri.

Bursa Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Lazer epilasyon fiyatları Bursa’da, 2021 itibariyle ortalama 700 TL ile 5.000 TL fiyat aralığında ücretlendirmeye sahiptir.

Bursa’da lazer epilasyon kampanya fiyatları ise 2021 itibariyle ortalama (kol altı) 200 TL ile (tüm vücut) 2.500 TL arasında bulunabilir. Bu fiyat aralığı özel klinik ve güzellik salonlarına aittir.  Hastaneler için lazer epilasyon kampanyaları takip edildiğinde, %30- %50 daha indirimli şekli ile bulunabilir.

Kayseri Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Kayseri lazer epilasyon fiyatları ortamala olarak tüm vücut (yüz hariç) seans ücreti 500 TL ile 700 TL arasında olup erkek ve kadına göre de değişmektedir. 

Kayseri lazer epilasyon fiyatlarına bakıldığında karşımıza çıkan kliniklerden Clinic Estetik Merkezi tüm vücut lazer epilasyon fiyatlarını ortalama 1000TL ile 1500 TL arasında belirlemiştir. 

Kayseri’de de fiyatlandırma yine yapılacak olan bölgeye ve seans sayısına göre belirlenmektedir. 

Antalya Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Antalya iklimine bakıldığında uzun süre şort giyilebilen ve denize uzun süre girilebilen bir yer olduğu için istenmeyen tüylerin yok edilmesi konusunda çok talep gören bir şehrimizdir. Lazer epilasyon artık her mevsim uygulanabilir hale geldiği için yaptırmak için kışı beklemenize de gerek yoktur. 

Antalya’da lazer epilasyon fiyatları tüm vücut için seans fiyatları ortalama  700 TL ile 1000 TL arasındadır. Koltuk altı seans fiyatı 200 TL’den başlar 350 TL’ye kadar devam edebilmektedir. Yine önemli bir bölge olan ve çok tercih edilen tüm bacak lazer epilasyon fiyatları ise 450 TL’den başlayıp 700 TL’ye kadar devam edebilmektedir. Tüm yüz ise 150 TL’den başlayarak kliniğin lokasyonuna ya da başka faktörlere göre yükselmektedir. 

Yayınlanma tarihi: 01/01/2018

-

Son Güncellenme: 28/07/2022