Bahar Özbal tarafından yazılmış, Op. Dr. Tamer Şakrak tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Konak / İzmir
5 Cevap Özel Hastane
Profili Gör

Saç Ekimi

Konak / İzmir
0 Cevap Özel Hastane
Profili Gör

Dermatoloji

Konak / İzmir
0 Cevap Özel Hastane
Profili Gör

Dermatoloji

Bayraklı / İzmir
0 Cevap Özel Hastane
Profili Gör

Anestezi ve Reanimasyon

Konak / İzmir
2 Cevap Özel Hastane
Profili Gör

Medikal Estetik

Konak / İzmir
0 Cevap Klinik
Profili Gör

İzmir Lazer Epilasyon

 

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden büyük ölçüde kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan konforlu ve güvenli bir yöntemdir. Eskiden sınırlı olan teknikler artık son derece gelişmiş durumdadır.

Günümüzde pek çok farklı cihazın sunduğu teknolojik özellikler sayesinde 12 ay boyunca lazer epilasyon yaptırmak mümkündür.

Eskiye göre değişmeyen tek şey, lazer cihazının çok ince ve açık renkli kıl köklerini hala göremiyor olmasıdır. Bunun dışında artık mevsim fark etmeksizin istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. 

 

Lazer epilasyon fiyatları oldukça geniş bir aralıkta değişmektedir. İzmir’de lazer epilasyon yaptırmak isteyenler birçok güzellik merkezi, özel hastane ve doktor kliniği arasından seçim yapabilmektedir.

İzmir, lazer epilasyon seans ücretlerinde İstanbul’dan sonra en yüksek fiyatların görüldüğü ildir. Bununla birlikte şehirdeki değişik semtlerde farklı bütçelere hitap eden seans ücretleri mevcuttur.

 

İzmir’de Lazer Epilasyon Yapan Özel Hastaneler Hangileridir?

 

Özel hastaneler lazer epilasyon taleplerini karşılamak için artık hastalarına bu hizmeti de vermeye başladı. İzmir’deki pek çok özel hastanede lazer epilasyon cihazı bulmak mümkün.

Genelde dermatoloji, kimi zaman da plastik cerrahi bölümlerinin ilgilendiği lazer epilasyon işlemlerini hastane ortamını tercih eden kişiler yaptırıyor. İzmir’de bu hizmeti sunan hastanelerden bazıları şöyle:

 

Ekol Hastanesi: Mavişehir – Çiğli kavşağında konumlanan hastane açıldığında yalnızca belli branşlarda hizmet veriyordu. Bugün ise bünyesinde farklı tıbbi bölümlerin yanında birçok estetik uygulamaya da yer veriyor. Lazer epilasyon bu uygulamalardan biri. 
 

Gözde Hastanesi: Estetik görünümün yanında sağlık açısından da epilasyonun önemine vurgu yapan hastanenin web sitesinde batıklardan kurtulmaya değiniliyor. Bünyesinde 3.nesil bir cihaz barındıran hastanede dermatoloji uzmanları eşliğinde vücuttaki tüm bölgelere epilasyon yapılabiliyor. Cihazın markası Alexandrite Candela GentleLase.
 

Can Hastanesi: Dermatoloji bölümünde lazer epilasyon hizmeti veren bir başka hastane de Can Sağlık Grubu. Farklı estetik uygulamalara da yer veren hastanede erken yaştan itibaren lazer epilasyon uygulaması yapılıyor. 
 

Kent Hastanesi: Bünyesinde birçok lazer tedavisine yer veren Kent Sağlık Grubu şehirde iki farklı noktada konumlanıyor. Hastanenin web sitesinde dermokozmetik işlemler başlığında incelenebilen lazer epilasyon uygulamasının 14 yaşından itibaren yapılabileceği belirtiliyor. 
 

Park Tıp Merkezi: Karşıyaka girişinde, Soğukkuyu mevkiinde yer alan Park Tıp Merkezi, lazer epilasyon yapan özel sağlık kuruluşlarından biri. 
 

Çankaya Tıp Merkezi: Birçok farklı estetik uygulama sunan Çankaya Tıp Merkezi’nin lazerle yaptığı işlemler arasında epilasyon da mevcut. Sağlık merkezi Çankaya’da, Gazi Bulvarı üzerinde konumlanıyor.
 

Su Hastanesi: Kahramanlar semtinde bulunan Su Hastanesi, hastalarına kozmetik bölümünde bir plastik cerrah denetiminde lazer epilasyon uygulaması sunuyor. 
 

İzmir’de Lazer Epilasyon Yapan Devlet Hastaneleri Hangileridir?

 

Lazer epilasyon uygulamaları isteğe bağlı olduğu için ve devlet estetik kaygılarla yapılan bu tip uygulamaları karşılamadığı için lazer epilasyon seansları SGK tarafından karşılanmaz.

Özel hastane ve güzellik salonlarında belli ücretler karşılığında lazer epilasyon yaptırmak mümkündür. Devlet hastaneleri ise her zaman bu fiyatların altında rakam vermektedir.

Bununla birlikte genellikle bir devlet hastanesinden aldığınız lazer epilasyon randevusuna girmek için uzunca bir süre beklemeniz gerekir.

İzmir’de üniversiteler bünyesindeki hastaneler ve farklı semtlerde konumlanan devlet hastaneleri yer almaktadır. Bu hastanelerin birçoğu lazer epilasyon uygulaması yapmamaktadır. 

 

İzmir’de Lazer Epilasyon Fiyatları

 

İzmir’de büyük çoğunluğu Alsancak ve Mavişehir bölgelerinde konumlanan pek çok güzellik merkezi bulunmaktadır.

Dermatoloji uzmanları ve plastik cerrahların özel klinikleri de lazer epilasyon hizmeti vermektedir. Lazer epilasyon tek seferde etkili olan bir uygulama değildir. Bu nedenle farklı sayıda seanslar içeren paketler halinde sunulur. 

 

Lazer epilasyon fiyatını etkileyen unsurların başında işlemin yapılacağı yer gelir. Eğer şehrin önde gelen semtlerinde yer alan ve yetkili doktoru ile ünlü, popüler olan bir klinik tercih edilirse seans ücreti daha yüksek olacaktır.

Kullanılan cihazların türü de fiyatı etkilemektedir. Tüm bunların yanında klinik ya da güzellik salonları yıl içinde belli kampanyalar uygulamaktadır. Bu dönemlerde tüm vücut için kampanyalı paket fiyatları 1.750 TL’ye kadar inebilmektedir. 

 

Tercih yaparken kliniğin yetkinliği hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Lazer epilasyon uygulamaları bilinçsiz kişilerin ellerinde istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

Bu açıdan değerlendirerek, tercih yaparken fiyat avantajından ziyade deneyim ve referans kriterlerini ön planda tutmakta fayda vardır. 

 

İzmir’de lazer epilasyon uygulamasının tüm vücut için 4-6 seans içeren paket fiyatları 2.000TL – 7.500TL aralığında değişirken ortalama olarak 3.500 TL gibi bir rakamdan söz edilebilir.

Bölge özelinde ortalama paket seans ücretlerini içeren tablodan detaylı olarak fiyat incelemesi yapılabilir:  


 

KADIN ERKEK
BÖLGE PAKET SEANS FİYATI BÖLGE PAKET SEANS FİYATI
Tüm Vücut* 3.500 TL Tüm Vücut* 6.000 TL
Koltuk Altı 400 TL Koltuk Altı  500 TL
Tüm Kol 600 TL Tüm Kol 850 TL
Yarım Kol 350 TL Omuz  900 TL
Tüm Bacak  1.750 TL Sırt ve Omuz 1.800 TL
Yarım Bacak 1.000 TL Göğüs ve Omuz 1.250 TL
Göbek 350 TL Sırt 1.500 TL
Göğüs Arası 250 TL Göğüs 1.000 TL
Genital 600 TL Genital  950 TL
Bikini 300 TL Kuyruk Sokumu 650 TL
Tüm Yüz 550 TL Boyun 500 TL
Bıyık 250 TL Sakal Üzeri 350 TL
Çene 250 TL Ense  400 TL
Kaş Arası 75 TL Kaş Arası 150 TL
Kulak ve Burun İçi 75 TL Kulak ve Burun İçi 100 TL


*Lazer epilasyon uygulamalarında genellikle 4 bölgeyi kapsayan “tüm vücut” paketlerinin içerikleri uygulamayı yapan yere göre değişmektedir.

Yayınlanma tarihi: 12/10/2021

-

Son Güncellenme: 12/10/2021