Kirpik lifting yarı kalıcı bir tutuş sağlamak için kirpiklerinizi şekillendirip kıvırarak kirpik kıvırıcı ve rimel ihtiyacının yerini alan bir uygulamadır.

Doğal kirpiklerinizi belirginleştirmek ve ekstra uzunluk yanılsaması yaratmak için dört aşamalı bir süreç içerir. Kirpikler silikon kalıp, bonding jel ve lifting balsam kullanılarak kaldırılır ve son olarak kıvrılır.

Kirpikleri kıvırmak için keratin ve vitaminlerden destek alınır.

Her gün kirpik kıvırıcı kullanan ve/veya düz doğal kirpiklere sahip birisi için en iyi sonucu verir.

kirpik lifting -1

Kirpikleri zaten biraz uzun olan biri için idealdir, bu nedenle kirpikleriniz doğal olarak kısaysa, hizmeti denemeden önce kirpik kremi veya serum yardımıyla onları uzatmanızı öneririz.

Kişiselleştirilmiş bir uygulama yapılmalıdır, bu nedenle uygulamadan önce kirpik lifting uzmanı, kirpik görünümünüzü doğal kirpik uzunluğunuza, onları nasıl şekillendirmekten hoşlandığınıza ve kıvrılma tercihinize göre özelleştirmelidir. Ardından görünümü elde etmek için size uygun bir silikon ped seçecektir.

Uzman kirpiklerinizi temizleyecek, üst göz kapağınıza silikon bir kalkan yapıştıracak, bu kalkana yapıştırıcı uygulayacak, kirpiklerinizi silikon kalkanın üzerine kaldıracak ve ardından kirpiklerinize kokusuz, zarar vermeyen kirpik lifting ürününü sürecek.

Bu, tıpkı bir perma gibi kirpiklerinizi kıvırmak için çalışan keratin ve vitamin içeren bir üründür.

Kirpik lifting sürecine ek olarak, kirpiklerinizi koyulaştırmak ve yeni görünümünüze derinlik katmak için bu aşamada kirpik boyası da yaptırabilirsiniz.

Daha sonra kirpiklerinizi beslemek ve silikon kalkanı güvenle çıkarmak için nemlendirici serum kullanılır.

Daha uzun, daha hacimli görünen kirpiklere sahip olmak için, kirpik kıvırıcı ile kıvırmak, rimel astarı ile kirpikleri hazırlamak, birden fazla maskara uygulamak gibi detaylarla uğraşıyor ve zaman kaybediyorsanız kirpik lifting işte burada devreye giriyor.

kirpik lifting -2

Bu az bakım gerektiren kirpik uygulaması sekiz haftaya kadar dayanabilen yarı kalıcı, kıvrık ve kalkık kirpikler sunuyor.

Kirpik liftingi genellikle 45 dakika ile 1 saat arasında sürer ve ağrısızdır.

Kirpik lifting ile kirpik perması farklı uygulamalardır. Kirpik liftingde vitamin ve keratin yüklemesi yapılır. Kirpik permasında ise yapılmaz.

Doğru bakım yapıldığında kirpik lifting kalıcılığı 8-12 haftaya kadar sürebilir ve doğal kirpik döngünüzle birlikte uzar.

kirpik lifting -3

Kirpiklerinizi korumak ve kirpik liftinginizin mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasına yardımcı olmak için doğru temizleme ve bakım ürünlerini kullanmak önemlidir.

Kirpiklerinizi temiz ve sağlıklı tutmak ve uygulamanızdan en iyi şekilde yararlanmak için göz çevreniz için köpüren bir temizleyici ve bakım serumu önerilir.

Kirpik lifting tekrar tekrar yapılması, doğal kirpiklerde aşınma ve yıpranma oluşturabilir. Ayrıca işlemin yanlış yapılması durumunda bir miktar tahriş veya kirpik kaybı yaşamak da mümkündür.

Tüm güzellik bakımları ve hizmetlerinde olduğu gibi, güvenli ve olumlu bir deneyim sağlamak için lisanslı, eğitimli ve deneyimli bir profesyonele gitmeniz önemlidir.

  • Kirpik Uzmanını İyi Araştırın

Kirpik hizmetlerinde uzmanlaşmış ve uygulama için sertifikalı birini seçtiğinizden emin olun. Randevunuzdan önce araştırmanızı ve müşteri fotoğraflarına, incelemelerine bakmanızı öneririz.
 

  • Suya Dayanıklı Maskaradan Kaçının

Cilt bakımı ve göz ürünleri kirpik liftingi için uygun olmasına rağmen, su geçirmez veya bulaşmaya karşı dayanıklı maskara, uygulamayı sıyırır ve kalıcılığını etkiler.

İşlemin altı ila sekiz hafta boyunca dayanmasını istiyorsanız, su geçirmez maskara formüllerinden kaçınmanız gerekiyor.

kirpik lifting before after

 

  • Kirpik Lifting Herkese Göre Değil


Doğal olarak kıvrık kirpikleri veya doğal 'çapraz' desenli kirpikleri olanlar kirpik liftinginden fayda görmezler.
 

  • Ne Yaparsanız Yapın Kendiniz Yapmayın


Kirpik kaldırma işlemi Instagram'da oldukça basit görünse de, göz bölgesine çok yakın uygulanan kimyasalların miktarı nedeniyle bunların yalnızca bir profesyonel tarafından yapılması gerekiyor.

Uzman ellerde yapıldığında herhangi bir zararı yoktur. Ayrıca uygulamayı yaptırdıktan sonra şu konulara dikkat etmeniz, fayda sağlayacaktır.
 

  • İşlemden sonraki 24 saat boyunca göz makyajı yapmaktan, kirpiklerinizi ıslatmaktan veya yağ bazlı ürünler kullanmaktan kaçınmalısınız.

  • Kirpiklerinize bakım yapmak için bir temizleyici ve serum kullanabilirsiniz

  • Kirpik dökülmesini önlemek için, göz makyajınızı veya maskaranızı çıkarırken kirpiklerinizi agresif bir şekilde ovmaktan kaçının.

Dramatik hacim veren maskaralar ve takma kirpikler yerine doğal bir güzelliği tercih etme eğilimindeyseniz, kirpik lifting, harika bir alternatiftir ve kirpikleriniz ister uzun, ister kısa, kalın veya inatçı olsun, zaten sahip olduğunuz mevcut kirpiklerinizi güçlendirmenin mükemmel bir yoludur.

Yayınlanma tarihi: 17/05/2023

-

Son Güncellenme: 26/05/2023

Misyonumuz, modern güzelliğe yapılan her yatırımın buna değer olduğu bir dünya yaratmaktır.

Başa Dön