Kalıcı oje, oje uygulamalarına vakit ayıramayan ve manikür yaptıramayan kadınlar için uzun süre kalıcı oje seçenekleri sunan bir uygulamadır.

Standart oje uygulamalarına benzer kusursuz bir görsellik sunan kalıcı ojeler kolay kolay zarar görmezler.

Olumsuz bir görüntünün önüne geçmek için özel olarak uygulanan kalıcı ojeler sayesinde deformasyondan uzak, profesyonel bir görünüm elde etmek mümkündür.

Uzun süre kalıcılığını koruyan kalıcı oje, doğru uygulandığında ve bakımları doğru yapıldığında tırnaklara zarar vermez.

Kadınların en çok tercih ettiği bakım uygulamalarından biri olan kalıcı oje bazen kalıcı tırnak olarak da adlandırılmaktadır. Uzun süreli kullanıma uygun olması ve kusursuz bir görünüm sunması ile ön plana çıkmaktadır. 

Tırnakların törpülenmesi ile başlayan uygulama daha sonra yağlama ve matlaştırma ile devam eder. Tırnaktaki kusurlar kapatılır ve oje sürme işlemine geçilir.

kalıcı oje

Oje sürülüp ardından 60 saniye UV ışınları uygulanarak ojenin kalıcılığı arttırılır. Uygulama tamamlandığında ojeyi bozulmadan kullanmak mümkündür.

Bakımı düzgün yapıldığında 1 aya kadar kalıcılığı olan ojeler ile kalıcı bir çözüme ulaşabilirsiniz.

Kalıcı ojenin pek çok avantajı vardır, birçok nedenden dolayı tercih edilir:
 

 • Anında kuruma

 • Kırılgan tırnakların korunması

 • Kullanımın sonuna kadar parlayan tırnaklar

 • Tırnakları doğal olarak büyütme yeteneği

 • Her zaman güzel bakımlı tırnaklar

Kalıcı oje, parlak, dayanıklı bir manikür veya pedikür elde etmek için harika bir seçenektir.

kalıcı oje-2

Kalıcı ojeyi salonda yeni yaptırdıysanız, ojenizin mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasını sağlamak için evde yapabileceğiniz şeyler vardır, örneğin tırnaklarınıza bakım yapmak, şeffaf oje sürmek ve tırnaklarınızı sıcak sudan korumak gibi.

Ayrıca gün aşırı tırnak yağı sürmek de manikür ve pedikürünüzün ömrünü uzatır.

Kalıcı oje renk ve desenleri tamamen kullanıcının istek ve zevkine göre değişkenlik gösterir.

Tercih edeceğiniz kalıcı oje renk ve deseni, yaptırdığınız salondaki tırnak sanatçısının becerisiyle de doğru orantılıdır.

Genellikle yazın daha canlı kalıcı oje renk ve desenleri tercih edilirken, kışın daha mat ve koyu renkler tercih ediliyor.

Kalıcı ojeler güzel ve uzun ömürlü olsa da bazen tırnaklar için zararlı olabilir ve tırnaklar kırılabilir.  Kalıcı ojeler ayrıca soyulma ve çatlamaya neden olabilir ve tekrar tekrar kullanım cilt kanseri ve ellerde erken cilt yaşlanması riskini artırabilir.

Kalıcı oje öncesinde, sırasında ve sonrasında tırnaklarınızı sağlıklı tutmak için şu ipuçlarını uygulamanızı öneririz:

 

 • Manikürcünüzle proaktif olun. Aletlerin sterilize edilip edilmediğini sorun ve her müşteriden sonra aletleri temizleyip dezenfekte ettiğinden emin olmak için etrafa bakın. Ayrıca manikürcünüzün kütikülünüzü itmesine veya kesmesine asla izin vermeyin çünkü bu iltihaplanma ve enfeksiyona yol açabilir.
   

 • Güneş kremi sürün. Kalıcı oje yaptırmadan önce, cilt kanserini ve erken cilt yaşlanmasını önlemek için ellerinize geniş spektrumlu, SPF 30 veya daha yüksek suya dayanıklı bir güneş kremi uygulayın. Bu, cildinizi jel ojeyi tırnağa yapıştırmak için kullanılan ultraviyole radyasyondan korumaya yardımcı olacaktır. Başka bir seçenek de, ojenizi sürmeden önce parmak uçları kesilmiş koyu renkli, opak eldivenler giymektir.
   

 • Kalıcı ojeyi kendiniz çıkartmaya çalışmayın, bunun için manikürcünüzden randevu alın.


kalıcı oje-2

Ayrıca:

 

 • Oje tatili yapın. Bir ila iki hafta veya daha uzun süre oje sürmemeye çalışın. Bu, tırnaklarınızın onarılması için zaman tanıyacaktır.
   

 • Tırnaklarınızı nemlendirin. Cilalar arasında, günde birkaç kez tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize vazelin gibi nemlendirici bir ürün uygulayın. Bu, kırılganlığı en aza indirecek ve tırnaklarınızın kırılmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Yayınlanma tarihi: 17/05/2023

-

Son Güncellenme: 02/06/2023

Misyonumuz, modern güzelliğe yapılan her yatırımın buna değer olduğu bir dünya yaratmaktır.

Başa Dön